PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرتون در مورد این چیه

farhadmz
15-11-2013, 12:48
این عکسی که براتون گذاشتم برای xmega32a4 هستش که سیگنالهای خروجی رو
نشون میدهقابل توجه اینه که داره باسرعت spi ولی به صورت موازی اطلاعات رو توی porta میریزه . :baad:
کسی در مورد نحوه برنامه نویسی این اطلاعات داره -:018:

sadmonew
15-11-2013, 18:16
سلام مهندس
اگه يه عنوان بهتر براي موضوع انتخاب ميكردين، خيلي مناسبتر بود!
اين ميكرو روي برد خاصي نصب شده؟
شما دارين سيگنالها رو بررسي ميكنيد ببينيد اون دستگاه چجوري داره كار ميكنه؟

agape
15-11-2013, 18:40
منظورتون رو متوجه نشدم یعنی چی با سرعت spi و به صورت موازی ؟

farhadmz
16-11-2013, 15:44
یعنی میتونه از sram داخلی میکرو (((16 مگا بایت))) بر ثانیه خروجی بده -
نحوه خروجی هم به این شکله ---> 1 کلاک 1بایت اطلاعات در خروجی poerta -برای هریک کلاک که میزنه یک بایت اطلاعات در خروجی قرار میده که فرکانس کلاک هم 16 مگاهرتز هست
در ضمن این برد برای تابلو روان ساخته شده وبه غیر از atxmega32 دو عدد بافر245 هم روی برد هستش + یک ورودی از microsd البته اطلاعاتی که از mmc میخونه همون 2 مگابایت بر ثانیه هست ولی در زمانی که میخواد خروجی روبده باسرعت کلاک 16 مگا هرتز خروجی میده -- این سرعت برای خروجی تابلو نیازه -

agape
16-11-2013, 16:02
خوب حالا این کجاش عجیبه ؟!
اون تیکه از کد رو اسمبلی نوشته که رو بهینه بودنش کار کرده

farhadmz
16-11-2013, 16:05
به نظرم یه جورایی ترکیبی از قسمتهای مختلف میکرو مثلا استفاده از چند spi باهم یابه نوعی باس داخلی cpu رو مستقیم وصل کرده به خروجی -
این رو من خیلی جاها مطرح کردم ولی نتیجه نگرفتم امیدوارم شما بتونید یه کاری انجام بدید این سرعت کلاک تو خروجی arm هم مشکل بدست میاد
اینطور که معلومه این میکروxmega قابلیتهای بالاتری از اونچه که در موردش گفته میشه داره-

farhadmz
16-11-2013, 16:11
میشه کدی که میگید به صورت اسمبلی هستش رو طوری که بشه تستش کرد رو اینجا برام بزارید
درضمن به این دلیل عجیبه که الان 3 ماه هستش که از هرکی میپرسم میگه نمیدونم نزدیک به دوماه هم بود که بایه نام دیگه روی سایت شما این سوال رومطرح کرده بودم ولی جوابی نگرفتم -
گفتم بزار ای بار سیگنال خروجی رو بگیرم وبا یه نام دیگه بزارم شاید فرجی شد-
من برنامه نویسی اسمبلی رو بلد نیستم -
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید-
بابسکام زیاد کارکردم

agape
16-11-2013, 16:17
خوب این کاری که ایشون کرده - کار خاصی نیست - من یه زمانی ، با Mega32 کریستال 20 تصویر زنگی VGA درست کردم که تمام کدش رو به اسمبلی نوشته بودم

farhadmz
16-11-2013, 16:35
شما اگه بخوای یه پورت روفقط صفرو یک کنید وهیچ کار دیگه ای هم نکنید باز هم این سرعت بدست نمیاد-

taktrashe
23-11-2013, 13:45
وقت بحیر

xmega ها قابلیت های منحصر به خود دارند مثل EVENT و DMA که سخت افزار های قابل برنامه ریزی هست و هسته پر.سسور رو اشغال نمیکنه !!!!!!!!!!
و بنظرم با اسمبلی بهتر میشه سربع کار کرد و بدون اسمبلی هم میشه جواب گرفت .
باید بروشور و راهنمای xmega رو خوب بفهمی و عمل کنی همین .!!!

modj.ir
23-11-2013, 22:08
برای این مورد به راحتی dma هست که استفاده میشه . اما خوب ، توو عکس یک مورد نظر من رو جلب کرده . چطوره که خروجی 16 مگ روی یکی از پینها اون همه اعوجاج داره اما خروجی دیتا به اون صافی هست !؟

farhadmz
09-12-2013, 21:32
سلام
ممنون از راهنمایی شما
علت صاف بودن دیتا به خاطر استفاده از لاجیک آنالایزر هستش
کلاک خروجی روی ورودی آنالوگ اسکوپ هست

من خودم نتونستم dma رو برای خروجی موازی روی پورت تنظیم کنم شما میدونید چطور میشه این کار رو کرد
بازم ممنون