PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : image processing with stm32f4 discovery kit

shayanmelody
13-11-2013, 20:48
سلام همگی
من میخام با این برد پردازش تصویر راه بندازم ، منتظرم دوربین راه بیفه تا استارت اصلی رو بزنم
یه مورد مهمی که هست اینه که همه افرادی که پردازش تصویر انجام میدن از نرم افزار هایی مثه مطلب ، لب ویو ، open cv و امثالهم استفاده میکنند .
مشکل اینجاست که این نرم افزارها تمام توابع مورد نیاز رو داره ، اما ما وقتی بخایم با میکرو اینکارو انجام بدیم هیچ توابع از پیش آماده ای نداریم ! اینجاست که باید الگوریتم کار رو بلد باشیم و طبق اونا شروع کنیم به کدنویسی.
برای همین این تاپیک رو زدم تا اونایی که مهندس واقعی هستند بیان جلو و خودشونو نشون بدن تا ببینیم به کجا میتونیم برسیم
واس شروع من یه کیلیپی آماده کردم که براتون قرار میدم تا ببینید
البته صدا یکم ضعیفه و امکانات کم ! خلاصه به بزرگواری ببخشین دیگه
VID_20131113_192531 - Download - 4shared (You can see links before reply)

منتظر مطالب و پست هاتون هستم

Hesam1984
13-11-2013, 21:27
برای هر کاری باید از ابزارش استفاده کرد. کسی از میکرو خالی برای اینجور کارها استفاده نمی کته.

agape
13-11-2013, 21:54
پردازش تصویر هیچی که نخواد - رم بالا میخواد که هیچ میکرویی نداره ، شما قبل از هر کاری باید یه فریم از تصویر رو داشته باشی که روش پردازش انجام بدی ، فرض کنیم که کیفیت تصویر 320*240 رنگی باشه - اون موقه حداقل به 150 کیلو رم فقط برای نگه داری یک فریم نیاز داری ، مثلا اگه بخوای موشن کنترل کنی که چندتا فریم نیاز هست و البته باقی قضایا....

sjafarim
13-11-2013, 22:54
سلام
برای پردازش تصویر f4 جواب نمیده.
اونم بدون توابع آماده، البته من یه دوربین (نسبتا قدیمی) داشتم که arm9 و یه کرنل لینوکس بود و یه سری پردازش های اولیه پیاده کرده بود ولی باز سرعتش چنگی به دل نمی زد.
از نظر رم f4 های fsmc دار میتونن مشکلتو حل کنن ولی باز هم به نظر من سرعت پردازش برای این کار کمه، مگه اینکه کار سبک رو عکس های ثابت بخوای انجام بدی و زمانش برات مهم نباشه. (از بیخ باید توابعو خودت بنویسی که پیر میشی:mrgreen:)
از یه arm کلاس بالاتر ! با لینوکسی چیزی استفاده کنی خیلی بهتره.

shayanmelody
14-11-2013, 00:00
خوب خدمت دوستان باید عرض کنم که میکروی ما 192 کیلو بایت رم داره و یه عکس rgb با رزولویشن 240*320 به راحتی توش جا میشه
در ضمن ، تو خیلی از پروژه های سنگین پردازشی ا تصویر باینری استفاده میکنند ! که در اون صورت برای پردازش حداقل دو فریم برای حرکن مشکلی به وجود نمیاد

shayanmelody
14-11-2013, 00:07
برای هر کاری باید از ابزارش استفاده کرد. کسی از میکرو خالی برای اینجور کارها استفاده نمی کته.

سلام
برای پردازش تصویر f4 جواب نمیده.
اونم بدون توابع آماده، البته من یه دوربین (نسبتا قدیمی) داشتم که arm9 و یه کرنل لینوکس بود و یه سری پردازش های اولیه پیاده کرده بود ولی باز سرعتش چنگی به دل نمی زد.
از نظر رم f4 های fsmc دار میتونن مشکلتو حل کنن ولی باز هم به نظر من سرعت پردازش برای این کار کمه، مگه اینکه کار سبک رو عکس های ثابت بخوای انجام بدی و زمانش برات مهم نباشه. (از بیخ باید توابعو خودت بنویسی که پیر میشی:mrgreen:)
از یه arm کلاس بالاتر ! با لینوکسی چیزی استفاده کنی خیلی بهتره.

همچنان منتظر این هستم که یکی بیاد و الگوریتم کار رو بگه.اگه کیلیپ رو دیده باشین چند کار ساده رو من باش انجام دادم و چن کار دیگه هم میتونم باش بکنم که البته همشون ساده و مقدماتی هستند.دنبال اینم که یکی بیاد اصولی از پایه کار رو توضیح بده

KHM
14-11-2013, 00:47
تا اونجا که من میدونم رافائل سی گونزالس 1کتاب داره که همینجوری توضیح داده...ترجمه هم شده....
اسم کتاب: پردازش تصویر رقمی...ترجمه:خادمی-جعفری
البته یه کتاب دیگه هم داره با متلب....
اگه بگردی شاید بتونی pdf زبان اصلی رو پیدا کنی....
در کل کار جالبی هست..اگه میکرو کم بیاره با #c هم میشه دستوراتو اجرا کرد...هرچند چن وقت دیگه میکرو ها خیلی هم زیاد میارن:د
اگه وقت داشتم منم پایه بودم..ولی متاسفانه....موفق باشی...

shayanmelody
14-11-2013, 00:57
تا اونجا که من میدونم رافائل سی گونزالس 1کتاب داره که همینجوری توضیح داده...ترجمه هم شده....
اسم کتاب: پردازش تصویر رقمی...ترجمه:خادمی-جعفری
البته یه کتاب دیگه هم داره با متلب....
اگه بگردی شاید بتونی pdf زبان اصلی رو پیدا کنی....
در کل کار جالبی هست..اگه میکرو کم بیاره با #c هم میشه دستوراتو اجرا کرد...هرچند چن وقت دیگه میکرو ها خیلی هم زیاد میارن:د
اگه وقت داشتم منم پایه بودم..ولی متاسفانه....موفق باشی...

بله
چون از توابع استاندارد زبان سی استفاده میکنیم روی هر میکرویی میتونیم اجراش کنیم :wink:
کتاب گونزالس رو میشناسم و اون کتابش که در مورد پردازش تصویر با متلب هست هم دارم !
کتاب متلبش که زیاد به این کار نمیاد ، کتاب اصلیش هم یکم خیلی سنگینه :mrgreen:

KHM
14-11-2013, 03:16
خو ترجمه شو بگیر...به درد میخوره هااا...

mzarkoob
14-11-2013, 11:00
سلام
این کتاب گنزالس را تو درسامون داشتیم. اصول انجام کار را خوب بیان می کند. بر اساس این اصول می توان برنامه نویسی کرد. چون مطلب یک سری توابع آماده دارد که این کارها را خوب انجام می دهد همه از آن استفاده می کنند. ولی کاری که به سادگی در مطلب انجام می شود شما بخواهید با c بنویسید داستان زیاد داره. یک کتاب دیده بودم پردازش تصویر با c . ببینید چطوره
یه سرچ زدم این اومد:
You can see links before reply

sjafarim
14-11-2013, 12:31
داداش همون پردازش تصویر رقمی گنزالس و بخون دیقا همونو میخوای، pdf انگلیسی شم دارم اگه بخوای، ولی ترجمش خیلی عالیه ارزش خریدنو داره.
بحث خیلیییییییییی زیاد و طولانی ه، واقعا نمیشه تو فروم...

shayanmelody
14-11-2013, 15:00
داداش همون پردازش تصویر رقمی گنزالس و بخون دیقا همونو میخوای، pdf انگلیسی شم دارم اگه بخوای، ولی ترجمش خیلی عالیه ارزش خریدنو داره.

پی دی اف فارسی نداری ؟ :mrgreen:

KHM
14-11-2013, 15:57
مهندس اگه میشه لینکشو قرار بده..مرسی...

sjafarim
14-11-2013, 18:00
کتاب (فارسیشو میگم) به این بزرگیو هیچکی تو ایران اسکن نمیکنه، بکنه هم رو نت نمیزاره، که البته مترجمشم گناه داره خداییش، اینهمه پول به کتابای دانشگاهی دادیم عاقبت بیشترشون زباله دانی بود، این یکی ارزش خریدن داره پشیمون نمیشی.
این لینک کتاب پردازش تصویر دیجیتال گنزالس (زبان اصلی) (با فرمت djvu و حجم 27 مگابایت)
You can see links before reply e%20Processing%20%282ed.%2C%20PH%2C%202001%29%2840 0dpi%29%28T%29%28C%29%28813s%29_CsIp_.djvu
این هم djvu reader :
You can see links before reply

Greatal
15-11-2013, 21:11
سلام دوست من تا اونجایی که می دونم f4 یه قسمت DSP داره و بچهایی که کار پردازش تصویر می کنند ار متلب فایل هایی رو اکسپورت می کنند و وارد DSP می کنند البته این مربوط به DSP های خالیه اما شاید بشه از stm32f4 هم استفاده کرد موفق باشید

shayanmelody
16-11-2013, 00:17
سلام دوست من تا اونجایی که می دونم f4 یه قسمت dsp داره و بچهایی که کار پردازش تصویر می کنند ار متلب فایل هایی رو اکسپورت می کنند و وارد dsp می کنند البته این مربوط به dsp های خالیه اما شاید بشه از stm32f4 هم استفاده کرد موفق باشید

اطلاعات کامل تر نداری ؟

Greatal
22-11-2013, 02:11
نه والا من کلی آدم دیدم که از این کارا می کنند(دوران دانشگاه و ..) ولی چون بوی ریاضی می داده من یکی سخت ازش دوری کردم ولی حتما بگردید پیدا میشه