PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] درخواست کتابی در مورد مفاهیم طراحی pcb

hamed.b3269
04-11-2013, 22:02
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. میخواستم ببینم کتابی در بازار هست که مفاهیم طراحی pcb رو آموزش داده باشه. منظورم آموزش طراحی pcb با یک نرم افزار خاصی نیست بلکه بیان مفاهیم و قوانین طراحی pcb هست. اگه چنین کتابی وجود داره ممنون میشم که معرفی کنید. خیلی ممنون.

sarbaz13
05-11-2013, 00:28
چرانین کتابهای هست.
شما چند روزی صبر کنید من اسمای چندتا کتا برو برای شما به همراه یک فایل پی دی اف آموزشی قرار میدهم

sarbaz13
23-11-2013, 12:50
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. میخواستم ببینم کتابی در بازار هست که مفاهیم طراحی pcb رو آموزش داده باشه. منظورم آموزش طراحی pcb با یک نرم افزار خاصی نیست بلکه بیان مفاهیم و قوانین طراحی pcb هست. اگه چنین کتابی وجود داره ممنون میشم که معرفی کنید. خیلی ممنون.
سلام
این هم همان کتاب اصول و قوانین طراحی بردهای مدار چاپی به زبان شیرین فارسی
به آدرس زیر مراجعه کنید و از آن لذت ببرید.
You can see links before reply (You can see links before reply)

alamdar
06-02-2014, 12:32
سلام
منم سوال مشابهی در مورد طراحی مدار دارم. منتهی سوال من پایه ای تر هست و اونم اینکه فرضا ما یک میکروکنترولر داریم و میخوایم روی یک مدار پیاده سازیش کنیم ، نیاز به چه دانشی هست و چه کتاب هایی برای کسب این دانش باید خونده بشه؟

ممنون

amiray
06-02-2014, 13:57
سلام
منم سوال مشابهی در مورد طراحی مدار دارم. منتهی سوال من پایه ای تر هست و اونم اینکه فرضا ما یک میکروکنترولر داریم و میخوایم روی یک مدار پیاده سازیش کنیم ، نیاز به چه دانشی هست و چه کتاب هایی برای کسب این دانش باید خونده بشه؟

ممنون
با سلام تو کتاب مرجع میکرو کنترلر های avr تو سه فصل اولش بخصوص فصل دو مطالبی در این باره هست.
یکی هم اگه اشتباه نکنم کتاب میکرو کنترلر avr تالیف مهدی کیایی تو چند فصل اولش مطالبی هست البته اگه اسم کتاب رو درست گفته باشم.

alamdar
06-02-2014, 15:10
ممنون دوست عزیز
فقط این کتاب هایی که فرمودید صرفا در مورد avr صحبت میکنه در همون فصول که فرمودید یا بصورت جنرال توضیح داده؟
همچنین دنبال کتاب کاملی هستم که بشه همه جور آیسی (انواع میکروکنترولرها-میکروپروسسورها و fpga ها و ...) رو در موردش بحث کرده باشه .

البته من قبلا این کار رو با استفاده از user manual منتشر شده از طرف سازنده میکرو و همچنین تفلید از روی مدارهایی که قبلا اون میکرو رو پیاده سازی کردن (مثل مدارایی که بالای صفحه سابت واسه فروش گذاشتن) تا یک جاهایی پیش بردم ولی به نظرم رسید اون کسی که برای اولین بار این بردهای آموزشی رو درست کرده چه دانشی داشته؟ آیا صرفا خود سازنده و یا با استفاده از اطلاعات سازنده باید بردهای مبتنی بر اون تراشه طراحی و ساخته بشه و یا نیاز به دانش اضافه ای هم هست؟

وگرنه تا این حد که از روی رفرنس سازنده مدارهای خروجی رو توی آلتیوم بکشم و بعدشم بزنم سیمکشی خودکار کنه و درنهایت بشه یک برد ساخت بلدم اما میخوام به صورت جامع طراحی بردهای دیجیتال رو یادبگیرم چون قصد دارم وارد مقوله fpga ها بشم و نمیدونم بعد از برنامه نویسی یک fpga چطور باید روی برد پیاده سازیش کرد؟