PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] مشکل ارتباط 3.3v-2.5v در Virtex6

مهندس 80
04-11-2013, 09:10
با سلام.
من دارم طرحی برای راه اندازی آی سی اترنت W5300 با Virtex6 آماده می کنم. متاسفانه ظاهرا آی سی های شرکت Wiznet ولتاژ ارتباطیشون 3.3 ولته و V6 هم 2.5 بیشتر نمیتونه باشه.
میخواستم ببینم کسی تو این زمینه تجربه ای داره. آیا میشه از level shifter استفاده نکرد و این دو تا رو مستقیم به هم وصل کرد؟ جواب میده؟

sarbaz13
04-11-2013, 15:54
سلام دوست عزیز
در بیشتر مواقع آی سی های شبکه یا اترنت ولتاژ 3.3 ولت رو میگیرن و در داخل خودشون با استفاده از رگولاتور داخلی اون به 2.5ولت تغییر میدهند.
پس نیاز به تولید ولتاژ2.5ولت نیست.شما 3.3ولت رو میدن به آی سی اترنت خودتون اون خودش 2.5ولت رو میسازه.

مهندس 80
05-11-2013, 10:55
سلام دوست عزیز
در بیشتر مواقع آی سی های شبکه یا اترنت ولتاژ 3.3 ولت رو میگیرن و در داخل خودشون با استفاده از رگولاتور داخلی اون به 2.5ولت تغییر میدهند.
پس نیاز به تولید ولتاژ2.5ولت نیست.شما 3.3ولت رو میدن به آی سی اترنت خودتون اون خودش 2.5ولت رو میسازه.

لطفا توجه کنید. مشکل در 2.5v سمت FPGA هست. V6 ولتاژ 3.3v رو ساپورت نمیکنه و ممکنه آسیب ببینه و آی سی اترنت هم 2.5 ولت رو ساپورت نمیکنه.

آیا کسی تجربه ای داره؟ چون اصولیش اینه که من از level shifter استفاده کنم ولی تعداد پایه های ارتباطی بین اینا زیاده (32 بیت) و حجم سخت افزاری زیادی می طلبه.
خواستم ببینم کسی قبلا با این مشکل برخورده. میشه این دو تا رو مستقیم به هم وصل کرد؟

توضیح:
وقتی FPGA به WIZ دیتا میفرسته، از اونجایی که 2.5 ولت برای منطق 3.3 High حساب میشه نباید مشکلی پیش بیاد. از طرف دیگه وقتی WIZ برای FPGA دیتا میفرسته ممکنه باعث آسیب رسیدن به FPGA
که در بعضی کارهای مشابه توصیه شده از یک مقاومت 300 اهم به زمین استفاده بشه ....

حالا با همه این توضیحات من دنبال کسی هستم که تجربه داشته باشه و بگه ما زدیم و به مشکل نخوردیم در غیر اینصورت باید از روش اصولی کار رو انجام بدم.