PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] مشکل در مبدل USB به سریال در برد آموزشی 1768wb

hs_golpa
04-11-2013, 03:07
سلام
من با ویندوز 8 هر کاری کردم نتونستم با کابل USB به سریال بردی که از فروشگاه خریدم وصل بشم. (کانکتور usb1 برای USB به سریال)
در مورد درایورش خطای Code 10 را میده.
در سایت سازنده (You can see links before reply) به دنبال درایور PL2303 بودم که به نکته زیر برخورد کردم :

Windows 8/8.1 are NOT supported in PL-2303HXA and PL-2303X EOL (You can see links before reply) chip versions.

و جالبه که روی IC بردم نوشته شده
PL-2303HX
LFX130501S2
و این یعنی ورژن HXA .

Warning Notice:
Please be warned that counterfeit (fake) PL-2303HX (Chip Rev A) USB to Serial Controller ICs using Prolific's trademark logo, brandname, and device drivers, were being sold in the China market. Counterfeit IC products show exactly the same outside chip markings but generally are of poor quality and causes Windows driver compatibility issues (Yellow Mark Error Code 10 in Device Manager). We issue this warning to all our customers and consumers to avoid confusion and false purchase.

حالا من با این مشکل چیکار کنم؟ آیا همه بردها این مشکل را دارند؟

morteza_rk
04-11-2013, 12:05
مهندس يه راهش اينه كه از فروشگاه سايت مبدل pl2303hxd‌بخري و اون قبلي رو در بياري و بجاش اينو لحيم كني.

ظاهرا آي.سي شما از همون كارخانه بي كيفيت چيني هست كه توي متن نوشته. سركت سازنده ي اصلي فكر كنم تايوان باشه. دقيق يادم نيست.