PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] کار با درآمد خوب ؟

jik
03-11-2013, 11:15
دوستان من میخوام تو زیر مجموعه های رشته برق-الکترونیک کار آزاد راه بندازم

لطفا پیشنهاد بدین که چه کاری درآمد بهتری داره و چقدر هزینه لازم داره

mzarkoob
03-11-2013, 13:06
سلام
اینم از ان سوال های کلی که n+1 جواب داره ....
خوب مکان دارید؟ چه شهری هستید؟ کار چه جوری می خاهید باشه؟ چقدر سرمایه دارید؟ و ...

jik
03-11-2013, 13:36
مغازه دارم توی شیراز
سرمایه حدود 40 ملیون نقددارم 60 میلیون دیگه هم میتونم جور کنم
درامد کار برام مهمه

mzarkoob
03-11-2013, 13:42
باید بازار الکترونیک شیراز را برای فروشنگی بسنجید چطوریه چه نیازهایی دارند. برفرض اومدید بردهای آموزشی و .. آوردید خواهان نداشت به طوری که اگه دیوان حافظ می آوردید کلی فروش می کرد ! :mrgreen:
آقای nima_elec هم تجربه خوبی دارند می توانید جویا شوید
و ممکن است بخواهید غیر فروشندگی، بخواهید تولیدی داشته باشید که ایم داستان خودشو داره
ولی در کل کار فروش قطعات الکترونیکی و بردهای آموزشی میکروکنترلر ها ... مشخصه و فقط باید بدانید جنس از کی بخرید که قیمت خوب باشه و ..

jik
03-11-2013, 13:50
باید بازار الکترونیک شیراز را برای فروشنگی بسنجید چطوریه چه نیازهایی دارند. برفرض اومدید بردهای آموزشی و .. آوردید خواهان نداشت به طوری که اگه دیوان حافظ می آوردید کلی فروش می کرد ! :mrgreen:
آقای nima_elec هم تجربه خوبی دارند می توانید جویا شوید
و ممکن است بخواهید غیر فروشندگی، بخواهید تولیدی داشته باشید که ایم داستان خودشو داره
ولی در کل کار فروش قطعات الکترونیکی و بردهای آموزشی میکروکنترلر ها ... مشخصه و فقط باید بدانید جنس از کی بخرید که قیمت خوب باشه و ..

قطعه فروش زیاد هست تو شیراز
میشه چندتا پیشنهاد در مورد تولید بدید ؟

mzarkoob
03-11-2013, 14:19
در مورد تولید خوب باید دید چه چیزی نیاز هست برید در کار تولیدش و براش بازار پیدا کنید که باید در این زمینه فردی نظر بده که کار تولیدی کرده باشه مثل آقای armstk

vahid0561
20-11-2013, 20:04
اقا اون 40 تومن و 60 تومن بگذار روی هم و بذار بازار سودش رو بزنم به بدن !!
خیالت از مالیات و اوضاع بد بازار راحت میشه !!

arvin2009
21-11-2013, 01:49
اقا هر کاری میکنی فروشندگی و تولید نکن.الان بازار دلالی هست.برو یک ملک بخر سال دیگه پولت میشه دو برابر.هون مغازه هم اجاره بده حالش رو ببر

cmuiran
21-11-2013, 14:05
برای خنده یک پیشنهاد میدم !
بزار بانک 30% سود بگیر با سودش کار کن !

ایده بالا ایده خوبیه ولیییییی مرد نون بازو میخوره
اگه بازار یاب خوب داری و میتونی تیم تشکیل بدی برو دنبال زخم کارخونه ها و در کنارش برد های اموزشی رباتیک برای بچه های مدرسه ! و آموزش شاید باورت نشه که که سودی این و درده سری که این کار اصلا نداره خیلی بهتر از کارهای صنعتیه !
و بازم ایده بدی که میدم اینه اگه پول داری مکان هم داری من ایده دارم !
ولی سرمایه من جواب نمیده برای کار

در کل هرکاری انجام میدی حلال باشه ! خودش برات پولسازه نگران نباش حتی دیوان حافظ بفروشی :mrgreen: قابل توجه اقا مهدی :hi:

مهمترین بحثی هم هست تبلیغات و بازار یابیه حتی اگه بخوایی دیوان حافظ بفروشی
هدف این نیست که چیکاری بخوای انجام بدی از همین الان به فکر بازار فروش کاری که میخوایی انجام بدی باش

من با افتخار و راحت میتونم بگم بازاریابی اینترنتی مهندس زارعی واقعا فوق العادهَ بوده و موفق عمل کرد.

در کل دوست عزیز موفق باشید

jik
21-11-2013, 16:30
ممنون از همه
من میخوام یه کار تولیدی انجام بدم چون بنظر من پولی که از این راه بدست میاد شاید دردسر داشته باشه ولی خیلی لذت بخشه و شاید بتونی چند نفر دیگرو هم کنار خودت بزاری که کار کنن که لذت کار رو چند برابر میکنه
هدف من هم از سوالم همینه که بنطر شما تو چه زمینه ای الان بازار بهتره

morteza_rk
22-11-2013, 12:09
من میخوام یه کار تولیدی انجام بدم چون بنظر من پولی که از این راه بدست میاد شاید دردسر داشته باشه ولی خیلی لذت بخشه و شاید بتونی چند نفر دیگرو هم کنار خودت بزاری که کار کنن که لذت کار رو چند برابر میکنه

مطمئنا اکثر بچه های فعال این انجمن با شما هم عقیده ان. ببین دادا ، ما یه تعداد افراد هستیم که از کار الکترونیک و زیاد کار کردن تو این زمینه و تولید و دردسرهاش نمی ترسیم. ولی چیزی که هست زندگی فقط کار نیست. زن و بچه و خانواده هم هست. این زن و بچه خرج داره ، من نمی تونم به خانومم بگم صبر کن تا کارم بگیره (هرچند که من گفتمو ... ، مدیونشم تا ابد).

یعنی منظورم اینه که چون ما می بینیم که ته کار تولید ورشکستگیه نمیریم دنبالش ، اگه الان توی یه کشور خارجی بودیم می تونستیم با خیال راحت بریم سراغ این کارا چون می دونستیم که بالاخره نتیجه ی تلاش هامونو می بینیم. ولی اینجا ایرانه ، چون پارتی نداریم نباید بریم سراغ تولید.

ضمن اینکه الان پول توی دلالی هست و بس!

jik
22-11-2013, 14:32
مطمئنا اکثر بچه های فعال این انجمن با شما هم عقیده ان. ببین دادا ، ما یه تعداد افراد هستیم که از کار الکترونیک و زیاد کار کردن تو این زمینه و تولید و دردسرهاش نمی ترسیم. ولی چیزی که هست زندگی فقط کار نیست. زن و بچه و خانواده هم هست. این زن و بچه خرج داره ، من نمی تونم به خانومم بگم صبر کن تا کارم بگیره (هرچند که من گفتمو ... ، مدیونشم تا ابد).

یعنی منظورم اینه که چون ما می بینیم که ته کار تولید ورشکستگیه نمیریم دنبالش ، اگه الان توی یه کشور خارجی بودیم می تونستیم با خیال راحت بریم سراغ این کارا چون می دونستیم که بالاخره نتیجه ی تلاش هامونو می بینیم. ولی اینجا ایرانه ، چون پارتی نداریم نباید بریم سراغ تولید.

ضمن اینکه الان پول توی دلالی هست و بس!

بله قبول دارم احتمالا چون هنوز مجردم به این چیزا فکر نکردم :o

arvin2009
22-11-2013, 14:36
اخر کار تولیدی ورشکستگی هست و بس.
من از طرف کسی که این کارها رو کرده و برگشته بهت اینو میکم.
برو فکر یک کاری کن که درامدش تضمین شده باشه.نه درامدت به مقدار بازار یابی و نه دنبال مشتری دویدن باشه.من یک شرکت دارم که توی کار دربهای اتوماتیک و برقی و دوربین مداربسته هست.اوایلی که شروع کردم خیلی سود میکردم و خیلی مشتری داشتیم که با یک اس ام اس تبلیغاتی سرازیر میشد.ولی الان چون وضع اقتصادی خرابه و همکارهای ما هم کاسب نیستن همه دوره میفتن و منت مشتری می کشن.
قبلا شرایط رو فروشنده تعین میکرد الان باید مشتری هر سازی میزن فر وشنده براش برقصه.اینکه کایبی نیست.توی ایران طرف کلی فکر میکنه و یک ایده برای پول دراوردن پیدا میکنه تا میره شروع کنه میبینه همه کار قبلی شون رو رها کردن اومدن تو او کار.نتیجه:چون در ایران امنیت شغلی نیست هیچ کاری جز دلالی به درد نمیخوره.ادم میدونه سرمایش یکجا و نقد هست و چون سرمایه در دسته مردم کم هست میتونه شکار های خوبی داشته باشه.هرچند این کار یکم بدور از انسانیت هست ولی خوب قانون جنگل اینست شکار نکنی شکار میشی

mahdi8888
22-11-2013, 16:49
با سالم
بهترین پیشنهاد اینه که بتونی اون 100 میلیون سرمایت را حفظ کنی یعنی منظورم اینه که اول جو کار نگیردت بری همه رو لوازم بخری و یا به کاری بزنی بعد خرد خرد خرجش کنی و تا به خودت بیای ببینی علی مانده حوضش
شما در مرحله اول اون پول یا بزار بانک یا یک ملک با ارزش بخر که هر موقع خواستی بتونی نقدش کنی.
بعد اگر خواستی کار الکترونیکی یا تحقیقاتی یا تولیدی راه بندازی ابتدا آزمایشی انجام بده بعد که دیدی صد درصد بازده داره کم کم گسترش بده و توی اون کار تجربه بدست بیار که خیلی محمه منظورم از تجربه تجربه بازار و فروشه .
کار در ضمینه الکترونیک زیاده و خودت باید فکر کنی و تحقیق کنی و ایده بدی
تولید بردهای الکترونیکی برای مصارف خانگی صنعتی
تولید بردهای کنترلی ، دما ، نور ، سرعت ....
:mrgreen:

sjafarim
22-11-2013, 20:47
بعد اگر خواستی کار الکترونیکی یا تحقیقاتی یا تولیدی راه بندازی ابتدا آزمایشی انجام بده بعد که دیدی صد درصد بازده داره کم کم گسترش بده
یه نکته ای که تو کار تولیدی هست اینه که آزمایشی نداره!!
کار تولیدی تو رنج کوچک معنی نداره، تولیدی که از نظر تعداد عمده نباشه هیچوقت به صرفه نخواهد بود برای سازنده، چون هزینه قطعات، مونتاژ و... بالا میره در تیراژ کم و نهایتا قیمت تمام شده دستگاهت بالا میره و مشتری پر :mrgreen:
اگه میخوای تولید کنی باید اول تحقیق کنی حسابی و یه چیز خوب که پیدا کردی شروع کنی و ریسکشو به جون بخری (که ریسک فوق العاده بالایی هست) که نیازمند همه 100 میلیون هم خواهد بود(چه بسا بیشتر)، 100 میلیون سرمایه زیادی نیست برای تولید...