PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشخیص uv

ahmadamd
02-11-2013, 12:06
با سلام وخسته نباشید
میخواستم ببینم کسی با سنسور uv کار کرده میخوام تستر اسکناس بسازم کسی میدونه برای تشخیص اسکناس باید چه پارامتری رو اندازه گری بکنم تو دستگاه های چینی از فتوسلاستفاده شده که فقط کاغذ سفید رو تشخیص میده تو دستگاه های ایرانی مثل پارا از uv استفاده شده ولی باز هم خطا داره به نظر شما باید چه کار بکنم یه دستگاه با خطای کم بسازم هزینش محم نیست دوستان خواهش میکنم اگه نظری دارن بگن با تشکر برادر کوچک شما

sjafarim
02-11-2013, 17:17
من یه مدت دنبال سنسور uv بودم، یکی تو ایران پیدا کردم که uv باند c رو سنس میکرد، قیمت سنسور خالیش 250 هزار تومان بود!!! نمیدونم چرا اینقد گرونه...
با این قیمت بدرد تست اسکناس نمیخوره، تو دستگاه ایرانی هم حتما از یه چیز دیگه جز سنسور uv استفاده کردن.

beroz
02-11-2013, 20:30
با سلام وخسته نباشید
میخواستم ببینم کسی با سنسور uv کار کرده میخوام تستر اسکناس بسازم کسی میدونه برای تشخیص اسکناس باید چه پارامتری رو اندازه گری بکنم تو دستگاه های چینی از فتوسلاستفاده شده که فقط کاغذ سفید رو تشخیص میده تو دستگاه های ایرانی مثل پارا از uv استفاده شده ولی باز هم خطا داره به نظر شما باید چه کار بکنم یه دستگاه با خطای کم بسازم هزینش محم نیست دوستان خواهش میکنم اگه نظری دارن بگن با تشکر برادر کوچک شما

من یک دستگاه تست اسکناس گرفتم ۱۵ هزار تومن خوب هم کار میکنه منظورتون از خطا چیه؟
من پول رو میزارم زیرش به راحتی میتونم بفهم که اصله
ولی اگر منظورتون اینه که به طور خودکار تشخیص بده که اصل هست یا نه فکر کنم از تصویر پولی که زیر uv هست یک عکس باید گرفت و پردازشش کرد

sadeghbakhshi
03-11-2013, 18:49
UV باند c بشدت خطرناک و سرطان زا هست
و برای ضد عفونی کردن اتاق های عمل و گاهی اوغات از بین بردن بافت های مورد نظر تحت نظارت پزشک متخصص است
پس سنسور یو وی سی بدرد ما نمیخوره
برای تشخیص اسکناس از لامپ های فرابنفش معمولی یا بهتره بگم از لامپ های بلک لایت استفاده میشه که رنگ شیشه اش وقتی که خاموش هست مشکی متمایل به بنفش هست
حالا این سنسور چی هست و طرز و کارش رو نمیدونم

sjafarim
03-11-2013, 19:56
سلام صادق جان
اون لامپ که میگی درسته،اون دیگه سنسور نیستش که منبع uv ه، در واقع چشم ما با تحلیل بازتاب اون روی اسکناس(که قاعدتا نباید مرعی باشه!!) داره نقش سنسورو بازی میکنه.