PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جلوگیری از عبور ولتاژ برگشتی ترانس!

r0b0
30-10-2013, 11:02
سلام
در مدار اینورتر وقتی به خروجی ac یه باری وصل میکنم، مقدار ولتاژ ac قابل قبولی به ورودی ترانس بازگشت داده میشه(حدود 60 ولت)
در مورد علت پیشنهادی دارید؟
برای رفع مشکل چکار میشه کرد؟
خروجی رو کوپل کنم یا...؟
(خودم حدس میزدم از اضافه بار روی ترانس باشه، ولی با ترانس های جریان بالا هم مشکل حل نشد)

سپاس

1nafar
30-10-2013, 13:19
در مدار اینورتر وقتی به خروجی ac یه باری وصل میکنم، مقدار ولتاژ ac قابل قبولی به ورودی ترانس بازگشت داده میشه(حدود 60 ولت)سلام
شما ترانسی رو به صورت مجزا به خروجی اینوتر متصل کردید ، یا منظورتون ترانس داخلی خود اینوتور هست ( اینوتور رو خودتون رو ساختید یا دارید با بخش اینورتر دستگاه های ups یا ... کار میکنید ؟ )

در مورد علت پیشنهادی دارید؟این ولتاژ معمولا در ورودی تمامی ترانس ها ایجاد میشه و دلیل اون هم معمولا سلفی بودن بار هست . بار در ثانویه ی ترانس یک ولتاژ رو ایجاد میکنه و ولتاژ متناظر با توجه به نسبت تبدیل ترانس در اولیه ظاهر میشه .

برای رفع مشکل چکار میشه کرد؟
خروجی رو کوپل کنم یا...؟
(خودم حدس میزدم از اضافه بار روی ترانس باشه، ولی با ترانس های جریان بالا هم مشکل حل نشد)
برای رفع این مشکل ، با توجه به مقدار اندوکتانس بار ( خاصیت سلفی ) ، خازنی رو در خروجی قرار میدن ( بین هر فاز یا نول یا بین فاز ها و زمین ) .
اگه ترانس مورد نظر شما ، در خروجی اینوتر ( بین igbt ها و خروجی ) قرار گرفته ، این ولتاژ توسط دیود های هرزگرد موجود بر روی igbt ها دمپ میشه و مشکلی رو ایجاد نمیکنه .
البته باید به این نکته هم توجه داشت که قرار دادن بار های سلفی در خروجی اینوتر ها ( مخصوصا بار های که مدام قطع و وصل میشن ) تابع شرایط خاص هست و نمیشه هرر بار سلفی رو در خروجی اینوتر ها قرار داد .

بهتره نقشه یا شماتیکی رو از اینورتر بزارید .

r0b0
30-10-2013, 13:51
سپاس جناب هاشمی عزیز

شما ترانسی رو به صورت مجزا به خروجی اینوتر متصل کردید ، یا منظورتون ترانس داخلی خود اینوتور هست ( اینوتور رو خودتون رو ساختید یا دارید با بخش اینورتر دستگاه های ups یا ... کار میکنید ؟ )

نه مدار رو خودم ساختم
منظورم ترانس داخلی خود اینورتر هست

برای رفع این مشکل ، با توجه به مقدار اندوکتانس بار ( خاصیت سلفی ) ، خازنی رو در خروجی قرار میدن ( بین هر فاز یا نول یا بین فاز ها و زمین ) .
اگه ترانس مورد نظر شما ، در خروجی اینوتر ( بین igbt ها و خروجی ) قرار گرفته ، این ولتاژ توسط دیود های هرزگرد موجود بر روی igbt ها دمپ میشه و مشکلی رو ایجاد نمیکنه .
البته باید به این نکته هم توجه داشت که قرار دادن بار های سلفی در خروجی اینوتر ها ( مخصوصا بار های که مدام قطع و وصل میشن ) تابع شرایط خاص هست و نمیشه هرر بار سلفی رو در خروجی اینوتر ها قرار داد .

بهتره نقشه یا شماتیکی رو از اینورتر بزارید .

نقشه رو پیوست کردم
سپاس