PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Radxa Rock ابر برد دنیای الکترونیک وارد ایران می شود!

dariush_ab
30-10-2013, 00:56
با عرض سلام خدمت یاران همیشگی و دوستان و همکاران ارجمند.
همانطور که می دانید شرکت کویر الکترونیک مانند همیشه پیشرو در ارایه محصولات جدید بوده و هست و تصمیم به واردات بردهای فوق العاده Radxa Rock موید این مطلب می باشد.
قبل از هر چیز باید ذکر شود که طبق رایزنی های صورت گرفته شرکت کویرالکترونیک توانسته ایم نمایندگی رسمی و انحصاری این محصول را بگیریم .
احتمالا دوستان در مورد این برد مطالب را دیده و شنیده اند در هر صورت در این پست به کمک همه دوستان و همکاران عزیز مطالب مرتبط با این برد قدرتمند قرار گرفته و یک قسمت در ویکی به این برد اختصاص داده خواهد شد.
قبل از معرفی برد باید بگویم که از آنجایی که این برد حاصل کار تام کوبی و همکارانشان است پشتیبانی و گسترش بسیار بهتری را نسبت به بردهای مشابه خواهد داشت و علاوه بر آن به دلیل وجود علاقه مندان بسیاری که هم اکنون در سطح دنیا از بردهای کوبی تک و دو هسته ای استفاده می کنند و در آینده به سمت این برد تمایل پیدا خواهند کرد سرعت گسترش دو چندانی را به پیشرفت این برد خواهند داد.
و اما اصل مطلب :
رکسا راک [reksə] یک برد چهار هسته ای فوق العاده و در دو مدل با مشخصات زیر می باشد :
دوستان توجه داشته باشند که این برد به دلیل اینکه RK3188 از sata پشتیبانی نمی کند فاقد sata می باشد.

You can see links before reply

چند تصویر از قسمتهای مختلف :

این هم نمودار بلوکی :

این هم یک عکس از لینوکس :

این برد دارای مزایای منحصر به فردی از جمله پشتیبانی از 128G حافظه خارجی - بلوتوث -دسترسی به پایه های GPS - داشتن آنتن روی برد و امکان بکارگیری به عنوان AP و مهمتر S/PDIF : Sony/Philips Digital Interface Format بوده که قابلیت انتقال دو کانال غیر فشرده PCM audio یا فشرده 5.1/7.1 surround sound را با پهنای باند 3.072 Mbit/s در هر کانال داراست.

و این هم یک تصویر از XUBUNTU برای برد :

اندروید KitKat 4.4 هم برای برد در راه است :

لینک دانلود نسخه preview :
You can see links before reply (You can see links before reply p)

شماتیک برد را هم می توانید از فایلهای پیوست دریافت کنید.

sarab1
30-10-2013, 10:36
با سلام آقای عباسی این شرکت تولید کننده rk3188 از چه اعتباری در بین تولید کنندگان پروسسور در دنیا برخوردار است؟ من که تا به حال اسم این شرکت رو در بین معروفها ندیده بودم! اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی مختصری در این باره بفرمایید.

dariush_ab
30-10-2013, 15:38
سلام.
تولید کننده RK3188 شرکت Fuzhou Rockchip Electronics بوده و کافی است نگاهی گذرا به محصولاتی - همچون طیف وسیعی از تبلت های معروف چون PIPO با صفحه رتینا - که از این پردازشگر استفاده کرده اند بکنید تا به اعتبارش پی ببرید.
تا همین اواخر حداقل بهترین تبلتهای چینی از وجود این پردازنده بهره می بردند و این پردازنده جز بهترینها بوده که البته جدیدا پردازنده های هشت هسته ای گوی سبقت را ربوده اند.
محصول معروف دیگر این شرکت RK3066 دو هسته ای است.

این هم محصولات :

MAZIARBEIGI
17-11-2013, 23:55
سلام اين برد قابليت نصب أوبونتو دسكتاپ داره و نصب ويندوز چي

dariush_ab
18-11-2013, 14:21
سلام اين برد قابليت نصب أوبونتو دسكتاپ داره و نصب ويندوز چي
ویندوز که مسلما نه.
دقیقا ubuntu desktop که هنوز ندیدم فعلا picuntu و xubuntu و یک لینوکس دیگه راه اندازی شده.
به احتمال خیلی زیاد ubuntu هم راه اندازی میشه.برد هنوز خیلی جدیده و به تولید تیراژ نرسیده پس زیاد از الان نمیشه انتظار داشت.

zamanyad
15-12-2013, 02:13
میتونین بگین چرا ویندوز نصب نمیشه؟
windows ce
این که خیلی برد قدرتمندی داره همه جوره هم ساپورت داره پس مشکل کجاست!!!

cover_itx
16-12-2013, 23:44
میتونین بگین چرا ویندوز نصب نمیشه؟
windows ce
این که خیلی برد قدرتمندی داره همه جوره هم ساپورت داره پس مشکل کجاست!!!

دوست من لطفا اسپم نزنید:hi::wink:
شما این سوال 2 بار در تایپ های مختلف پرسیده اید به هر حال :

مشکل اینه که ویندوز هنوز با منطق arm سازگار نیست چون ایدولوژی و منطق ماکروسافت و آرم فرق می کند آرم اعتقاد به دنیای آزاد و اپن سورس دارد و ماکروسافت اعتقاد به نظام انحصاری و حمایت از تولید کننده ها دارد البته یک نسخه از ویندوز 8 ماکروسافت تا چند وقت دیگر ارایه میده که روی آرم پورت می شود اما باز هم بعید می دانم با توجه به منطق ماکروسافت بشه به راحتی پورت کرد... دلیلشم اینه که برای کامپایل ایمیج روی آی سی باید سورس ایمیج در دسترس باشد که بعید که ماکروسافت ایمیج سورس ارایه دهد...
البته قضیه ویندوز CE فرق می کند ... و Pocket PC است و فقط با یک سری از کمپانی مانند atmel و sumsung و... قرار داد دارد و هزینه لایسن آن گران است دلیلشم همون قضیه انحصار طلبی ماکروسافت است ....

zamanyad
18-12-2013, 17:25
دوست من لطفا اسپم نزنید:hi::wink:
شما این سوال 2 بار در تایپ های مختلف پرسیده اید به هر حال :

اسپم چیه من در مورد این برد پرسیدم چرا ویندوز نصب نمیشه اون سوال تو اون تاپیک در مورد کوبی برد نکنه رادکس و کوبی یکی هستن؟
منظور من و دوستان ویندوز xp یا 7 نیست همون ce هست که هیچ اشاره نمیشه

cover_itx
18-12-2013, 17:46
اسپم چیه من در مورد این برد پرسیدم چرا ویندوز نصب نمیشه اون سوال تو اون تاپیک در مورد کوبی برد نکنه رادکس و کوبی یکی هستن؟
منظور من و دوستان ویندوز xp یا 7 نیست همون ce هست که هیچ اشاره نمیشه

من به صورت کلی پاسخ دادم
بحث در مورد سیستم عامل است ربطی یکی بودن کوبی و راداکس ندارد...(حوزه نرم افزار:0013:)
در مورد ویندوز CE خط آخر را نگاه کنید:!!!:sa::unh:
عرض کردم که ویندوز CE با یک سری از چیپ هایی که ماکروسافت با کمپانی های سازندش قرداد دارد قابل کامپایل شدن است...

mnkh1375
09-01-2014, 20:10
سلام.
ببخشید شاید جاش نباشه ولی این picuntu که روش نصب میشه تفاوت های اصلیش با ubuntu چی هست ؟ softwar center‌ ابونتو ... رو داره ، یعنی برنامه هایی که اونجا نوشته شده روش اجرا میشه ؟

kavir
09-01-2014, 23:30
سلام به همگی
ازهمه دوستان ممنونم مخصوصا اقای عباسی که زحمت زیادی کشیدن
چند وقتی هست درگیر این فروشگاه هستیم که هنوز مشکل داره و داستانش مفصل هست و یک هفته ای هنوز کار داره
بردها هفته بعد میرسه و نسخه نهایی هست که تولید شده

cover_itx
10-01-2014, 23:20
سلام.
ببخشید شاید جاش نباشه ولی این picuntu که روش نصب میشه تفاوت های اصلیش با ubuntu چی هست ؟ softwar center‌ ابونتو ... رو داره ، یعنی برنامه هایی که اونجا نوشته شده روش اجرا میشه ؟

با سلام و درود
در اصل همان ابونتو با پوسته xfce است که برای چیپ های Rk دستکاری و بهینه سازی شده است و نصب آن و کامپایل آن به صورت گرافیکی با برنامه Rk Flash AndroidTool است مهمترین قابلیت آن نصب آن روی نند است همچنین تمام مخازن اصلی ابونتو را دارد و کرنل آن کانفیگ شده به صورت زیر است:

File system support - nfs, ntfs, cramfs, cifsutils, smb... - several remote controls, external usb ethernet, external usb wifi, vpn, pptp, vtun, Serial port - FTD, usb serial, UART, GPS-Garmin, sound card, touch screen...

به زودی روش نصب آن در ویکی قرار می گیرد...

mnkh1375
20-01-2014, 20:50
نوشتید توی کرنل touch هم داره یعنی اگه تاچ اسکرین وصل کنیم مثل موس کار میکنه ؟
اصلا چجوری میشه lcd رو بهش وصل کرد ؟ (یعنی سیستم عامل رو روی lcd نشون بده و بجای موس از touch screen استفاده کنه)

cover_itx
20-01-2014, 22:59
نوشتید توی کرنل touch هم داره یعنی اگه تاچ اسکرین وصل کنیم مثل موس کار میکنه ؟
اصلا چجوری میشه lcd رو بهش وصل کرد ؟ (یعنی سیستم عامل رو روی lcd نشون بده و بجای موس از touch screen استفاده کنه)

سلام
دوست من سوال شما خیلی کلی است اگر فقط هدفتان راه اندازی تاچ است یک تاچ اسکرین خازنی با دانگل usb در فروشگاه موجود است که onactive است و نیازی به درایور ندارد روی آندروید - ابونتو - ویندوز جواب داده است ساختار این ایمیج هم چون شبیه ابونتو است بنابراین 99 درصد جواب می دهد
برای lcd راستش هنوز روی این ایمیج تست نشده است اما این ایمیج از پایداری بسیار بالایی برخوردار است باید صبور باشید تا دوستان ویکی روی این موضوع کار کنند
این برد انواع lcd های 4.3-5-7-10 اینچ 40 پین و 50 پین و lvds ها را ساپورت می کند اما هنوز روی آن تست نشده است ...
باز هم تاکید می کنم سوال شما کلی است شما این کاری که می خواهید انجام دهید می توانید با برد lcd و انواع تاچ های دانگل دار که در فروشگاه دو نوع مقاومتی و خازنی است جواب می دهد
البته تاچ مقاومتی داخل فروشگاه موجود است فکر کنم دارای درایور است که درایور آن هم برای ابونتو موجود است و روی این ایمیج جواب میدهد
اما در مورد اینکه lcd خام به برد وصل کنید فعلا عجله نکنید تا این موضوع تست شود و حتما در ویکی نهاده می شود....
موفق باشید.

dariush_ab
21-01-2014, 12:10
این برد انواع lcd های 4.3-5-7-10 اینچ 40 پین و 50 پین و lvds ها را ساپورت می کند اما هنوز روی آن تست نشده است ...
بله دقیقا. این رو هم اضافه کنم که این برد قابلیت راه اندازی السیدی 9.7 اینچ رتینا با رزولوشن 1536x2048 را نیز دارد.

MAZIARBEIGI
08-03-2014, 19:06
سلام نياز هست باتري بك اپ رو روش نصب كنم

electera
10-03-2014, 10:39
سلام نياز هست باتري بك اپ رو روش نصب كنم

اگر می خواهید زمان واقعی را ازدست ندهید فقط کافیست باتری سکه ای را در محل جاباتری قرار دهید در غیر اینصورت نیازی نیست.

MAZIARBEIGI
10-03-2014, 14:49
بلوتوث داره كار ميكونه و مستقيم ميشه تاچ وصل كرد

MAZIARBEIGI
11-03-2014, 22:48
مشكل من اين برد رو خري دم اما اندرويد تنها هست dual boot نيست نميشه دانلود كرد

dariush_ab
12-03-2014, 00:52
مشكل من اين برد رو خري دم اما اندرويد تنها هست dual boot نيست نميشه دانلود كرد

سلام.
من برد رو ندارم ولی فکر میکنم شما از داخل اندروید میتونید لینوکس رو بیارید به فیلمش یک نگاه بندازید.

MAZIARBEIGI
12-03-2014, 00:58
اندرويد تنها هست اندرويد dual boot نيست

dariush_ab
12-03-2014, 01:27
اندرويد تنها هست اندرويد dual boot نيست

به احتمال زیاد ایمیج زیر بطور پیش فرض روش ریخته شده در غیر اینصورت شما خودتون می تونید این کار رو بکنید.
Android 4.2.2&Linaro 13.11 dual boot:You can see links before reply

MAZIARBEIGI
12-03-2014, 02:20
شرمنده ارور ميده بسته شده

Not Found

The requested URL /rock/images/dual_boot/latest/android_ubuntu_dual_boot_update.img was not found on this server.

MAZIARBEIGI
12-03-2014, 22:32
مشكل از كجاست ممنون

dariush_ab
13-03-2014, 00:30
مشكل از كجاست ممنون

مشکل یا از طرف خود ما هستش یا اصلا این سایتشون مشکل داره چون خود سایت هم بدون فیلتر شکن باز نمیشه.
تو خود سایت اصلیش برید و از قسمت download ببینید با فیلتر شکن دانلود نمیشه؟

MAZIARBEIGI
13-03-2014, 01:09
نه امتحان كردم فقط الان دارم لينارو رو دانلود ميكنم اگه بشه رو اس دي بريزم

dariush_ab
13-03-2014, 10:59
نه امتحان كردم فقط الان دارم لينارو رو دانلود ميكنم اگه بشه رو اس دي بريزم

من بالاخره تونستم لینکشو بگیرم .

MAZIARBEIGI
13-03-2014, 13:04
پس اگر بشه به اشتراك بزارين

dariush_ab
13-03-2014, 15:04
پس اگر بشه به اشتراك بزارين

باشه مهندس حتما فقط یک کمی احتمالا زمان میبره چون لیست دانلودم پر هستش و حجم اینها هم زیاد شما سه لینک زیر رو تست کنید ببینید دانلود نمیشه.
You can see links before reply pdate.zip
You can see links before reply zip

MAZIARBEIGI
13-03-2014, 17:40
فعلا داره دانلود ميشه ممنون اما حجمش خيليه 1.44gb البته خوبه باز هم تشكر

dariush_ab
13-03-2014, 18:16
فعلا داره دانلود ميشه ممنون اما حجمش خيليه 1.44gb البته خوبه باز هم تشكر

خواهش میکنم.بله حجمش زیاده دو مورد اول فکر کنم فشرده آخری باشن فرق دقیقشو نمیدونم.

MAZIARBEIGI
13-03-2014, 18:52
جطوري ميتوني تو ناند بريزم ممنون

dariush_ab
13-03-2014, 22:38
جطوري ميتوني تو ناند بريزم ممنون

در ویندوز با نرم افزار You can see links before reply (You can see links before reply) باید بریزید.

Description
Linux
Windows
Note

Firmware upgrade tool – Format and install firmware to NAND flash
Linux_Upgrade_Tool_v1.16.zip (You can see links before reply)(1.2M)
RK_BatchTool_V1.7.zip (You can see links before reply)(567K)
Readme (You can see links before reply)

Partition upgrade tool – Install images to NAND flash by partitions
rkflashkit_0.1.1_all.deb (You can see links before reply)(143K)
RKDevelopTool_v1.37.zip (You can see links before reply)(534K)
Readme (You can see links before reply)

MAZIARBEIGI
13-03-2014, 23:39
كار كردين با اين نرم افزار تو ويندوز برد رو نميشناسه برنامه ها

dariush_ab
14-03-2014, 00:25
كار كردين با اين نرم افزار تو ويندوز برد رو نميشناسه برنامه ها

درایورش رو نصب کردین؟

MAZIARBEIGI
14-03-2014, 00:50
درايور نمياد مشكل از كجا ست ممنون

cover_itx
14-03-2014, 02:42
بلوتوث داره كار ميكونه و مستقيم ميشه تاچ وصل كرد
با سلام و درود
سری اول این برد بلوتوث نداشت تمام مشخصات یکی بود ظاهرا به خاطر باگ هایی که داشته سری نهایی را زدند
سروی نهایی این برد utra نام گرفت که سری نهایی این برد بلوتوث دارد و باگ های سخت افزاری رفع شد البته علاوه بر این یک قالب پلاستیکی به عنوان کیس هم برای آن زده شد البته در سری اول هم این قالب شیشه ایی بود ...

بله تاچ مقاومتی و خازنی را ساپورت می کند اما تا تست نشود نمی توان نظری در مورد آن داد...

cover_itx
14-03-2014, 02:55
درايور نمياد مشكل از كجا ست ممنون
برد شما نسخه 1 است یا 2؟
اول از همه چک کنید برد باید حتما به usb2 وصل باشد چون اکثر لپ تاب ها و پی سی های جدید usb3 هستند
دوم درایور برد طبق آموزش خود سایت سازنده دانلود و نصب کنید

سوم روی بعضی از نسخه های ویندوز 7-8 مشکل برای شناسایی برد است و آن هم به دلیل سیستم امنیتی و دسترسی ادمین ویندوز است

و در پایان این برد توسط گروه ویکی در حال تست است و تا اوایل سال آینده آموزشات این برد شروع می شود
این هم برای این است که گروه ویکی در حال تهیه یک ایمیج انحصاری و شخصی سازی ایمیج ها است تا کاربران ابزار لازم را برای کار با برد داشته باشند

اگر مشکلاتان همچنان پاورجا بود در اینجا ذکر کنید تا با هم بررسی کنیم::wink:

MAZIARBEIGI
14-03-2014, 17:34
تونستم رو dual boot نصب كنم

dariush_ab
14-03-2014, 18:07
تونستم رو dual boot نصب كنم

باز هم تلاش کنید.به امید خدا آموزشهای خوبی برای این برد را آماده خواهیم کرد.
موفق باشید.

MAZIARBEIGI
14-03-2014, 18:32
سلام ميشه از انتن وايرلس قوي تر استفاده كنم

dariush_ab
30-03-2014, 19:31
یک خبر :
You can see links before reply p
یک عکس از بنچمارک این برد دیدم گفتم براتون بذارم :

MAZIARBEIGI
05-04-2014, 18:52
يعني اين رو دانلود كنيم اندرويد كيت كت مياد بالا

dariush_ab
05-04-2014, 23:10
يعني اين رو دانلود كنيم اندرويد كيت كت مياد بالا

بله ولی بهتره صبرکنید تا نسخه نهایی اون بیاد.
موفق باشید.

dariush_ab
20-04-2014, 11:02
این هم یک عکس از یک هیت سینک مناسب برای برد Radxa Rock :
اکنون این برد مناسب پردازش های سنگین شده است :

hs_golpa
23-04-2017, 03:54
یک خبر :
Dl/rock/images/android/radxa rock android kitkat preview 140325 update.zip - Radxa (You can see links before reply p)
یک عکس از بنچمارک این برد دیدم گفتم براتون بذارم :
چرا نمیشه از سایتشون دانلود کرد؟
من یکی از این بردهای radxa rock دارم که میخام آندرویدش را ارتقا بدم

dariush_ab
23-04-2017, 10:43
چرا نمیشه از سایتشون دانلود کرد؟
من یکی از این بردهای radxa rock دارم که میخام آندرویدش را ارتقا بدم
سلام.
بله نمیشه.
تا لینک زیر کار می کنه موردی که میخواین رو دانلود کنید
You can see links before reply/path=%2F