PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب ssd1963 lcd4.3 کمک!

mahdi8866
28-10-2013, 18:21
سلام
من مدتی پیش از فروشگاه سایت یه السی دی 4.3 اینچ ودرایور ssd1963 خریدم و بابرد اقای kamikazi که قسمت ssd1963 رو جدا کردم و دادم بیرون bcp رو زدن و بعد هم با هدر اقای sadmonew هم راه اندازی کردم البته بصورت 16 بیتی 656 وهمچنین با avr هم راه اندازی کردم وجواب داد البته نمیدونم که چرا در حالت 24 بیتی واب نمیداد خلاصه با 16 بیتی جواب گرفتم بعد یه مدتی که داشتم با برد کار میکردم والسی دی هم داشت نمایش میداد بهد 10 دقیقه کار اومدم بردم رو خاموش کردم که استراحت کنم بعد یک ساعت اومدم برد رو روشن کنم دیدم صفحه السیدی سفیده و تصویری نمایش نمیده هر کار کردم حتی وصل کردم به avr که قبلا ازش تصویر گرفته بودم ولی جواب نداد برد ssd1963 رو چک کردم هیچ مشکلی نبود ولتاژ ها هم درستن ssd هم داغ نمیکنه ومطمئنم که برنامه در stm32f103ret6 که ریختم درست کار میکنه وبا اسکوپ هم پایه هارو گرفتم همه چی درسته ولی صفحه سفیده حتی در برد ssd هر قطعه ای که شک کرد مثل کریستال یا غیره رو هم عوض کردم بازم نشد
حالا یه سئوال دارم از کجا بدونم ssd1963 خرابه یا ال سی دی4.3 ایچی ؟

kamikazi
29-10-2013, 09:47
سلام ببینید میتونید pwm کنترلر ssd1963 رو کنترل کنید حتی میتونید gpio که به پایه disp السیدی وصله رو هم کنترل کنید که اگر یک کنیدش السیدی روشن و اگر صفر کنید السیدی خاموش میشه به همین راحتی دستوراتشم از روی رفرنس منوال ssd میتونید در بیارید

mahdi8866
31-10-2013, 00:34
سلام
من با اسکوپ مواردی که گفتی دنبال کردم ولی فرقی نکرد خروجی ssd که به ال سی دی میره چک کردم همه انگار کار میکنن خودssd پایه disp السی دی رو 1 میکنه وپایه های دیگه هم با اسکوپ گرفتم تغییرات دارن ولی متاسفانه السی دی صفحه سفیده در مورد pwm اگه منظورتون کنترل بک لایت هست که من تغذیش رو از مداره دیگه ای میگرمو میدم به ال ای دی ها یا همون بک لایت ولی اگه چیزه دیگه ای هست بگید
اصلا هر کار میکنم هیچ تغییری حاصل نمیشه نور لایت روشن میشه وصفحه سفیده انگار که کنتراست نداره منظورم اینه که همه پیکسلها سفیدن
واقعا مبهوت موندم ونمیدونم چیکار کنم یعنی خود ال سیدی خود به خود سوخته؟

kamikazi
31-10-2013, 14:55
مهندس السیدیها معمولا خیلی سگجونن به این راحتی ها نمیسوزن یه جای مدارتون مشکل پیدا کرده شما دستورات تغییر رنگ صفحه رو به ssd ارسال میکنید ایا السیدی عکس العملی نشون میده؟ ولو خیلی کم؟
برنامرو طوری تغییر بدین که روی همین gpio0 کنترلر ssd یه چشمک زن راه بندازید یه ال ای دی به این پایه وصل کنید اگر بدون مشکل کار کرد مطمعن باشید که ssd نسوخته یه چیزیم میتونه باشه اتصالات لحیم کاریتونو چک کنید حتما هم سوکت السیدی هم میکرو تا اس اس دی

mahdi8866
31-10-2013, 17:50
سلام
کاری که گفتید انجام دادم و الیدی هم گذاشتم و اومدم یه حلقه for گذاشتم با 100 بار چرخش و gpio 0 رو صفر و یک کردم و led شروع کرد به چشمک زدن همه اتصالات رو هم چک کردم حتی روغن لحیم ها رو هم چک کردم بازهم نشد
جالب اینه که هر کاری میکنم هیچ تغییر رنگی در صورت السیدی صورت نمیگیره و فقط بک لایت روشن هست
من قبلا با همین برنامه تست گرفتم السیدی کار میکرد و نمایش میداد ولی الان فقط صفحه سفیده
امروز از فروشگاه خرید کردم احتمالا شنبه یا یکشنبه برسه
یعنی 45000 تومن پرید؟

kamikazi
31-10-2013, 18:11
نه مهندس بعید میدونم برد مشکل داشته باشه شاید السیدی مشکل براش پیش اومده برد راهنداز دیگه ای ندارین السیدیو باهاش چک کنید؟

mahdi8866
31-10-2013, 21:43
سلام
منم میگم که برد و ssd مشکل ندارن و اونled که گفتید هم شروع کرد به چشمک زدن , پس سالم هستند
به احتمال قوی السی دی مشکل داره
از فروشگاه سایت یه دونه السی دی 4.3 دیگه خرید کردم احتمالا 2 روز دیگه برسه تستش میکنم
و سئوال من اینه که اخه کاری نکردم و مشکلی ببار نیومد که بگی السی دی صدمه دیده , خود به خود السی دی اینطور شده
نه برد راه انداز دیگه ای ندارم
واقعا عجیبه

kamikazi
01-11-2013, 10:18
عمده مشکلاتی که برای اینگونه بردها پیش میاد از نوساناتی هست که روی تغذیه بصورت لحظهای میاد

mahdi8866
01-11-2013, 16:13
سلام
ممنون از پیگیری شما
سئوالی داشتم برای اینکه السی دی از این ولتاژهای لحضه ای در امان بمونه چکار باید کرد و ایا ورودی تغذیه السی دی رو میشه چیزی بهش اضافه کرد که جورایی حکم protecsion یا محافظت داشته باشه تا ولتاژ بالای 3.3 ولت رو محار کنه؟

kamikazi
01-11-2013, 20:40
سلام 3 راه داره یکی استفاده از دیود زنر هست یکیشم استفاده از ای سی های esd پروتکشن مثل smf05 که جوان داره یکیشم استفاده از فیوز سر راه هستش ولی این رو بهتون میگم خرابی قطعات اخرین راه حل برای رفع مشکلتون هست شاید جایی از مدار جریان کشیده و به السیدی صدمه زده و اگر اینبارم السیدیتونو وصل کنید به اونم اسیب برسونه مراقب باشید

mahdi8866
01-11-2013, 21:07
سلام ممنونم ازتون