PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد pic

MRSTAR
25-10-2013, 13:57
با سلام

من قبلا avr کار میکردم با کدویِژن و دلیل انتخاب اونا هم راحتی پروگرام کردن avr با کدویژن اونم داخل مدار با یه مدار و کابل دست ساز ساده بود

اما حالا میخوام pic رو هم تجربه کنم میخواستم دوستان راهنمایی کنن از داخل ccs و یا نرم افزار های c دیگه میشه مستقیما pic رو پروگرام کرد ؟ نیاز به خرید پروگرام یا ساخت پروگرام های پیچیده داره یا نه ؟شما چه مداری پیشنهاد میکنین که البته زیاد هزینه نداشته باشه چون هنوز تصمیم قطعی برای ادامه کار با pic رو نگرفتم

ممنون

sigma-mx
25-10-2013, 16:17
کامپایلر CCS معمولا اجازه استفاده از پروگرامر و دیباگرهای خودش رو میده ولی راحتترین و بهترین پروگرامری که میتونید بسازید خود پروگرامر میکروچیپ بنام PicKit2 هست که نقشه و فیرمورش تو نت موجوده تو سایت های داخلی یا همین سایت هم بگردید پیدا میکنید . این پروگرامر تقریبا تمام میکروهای PIC از سری 10F تا 32MX رو پشتیبانی میکنه و مهمتر اینکه USB هست..

MRSTAR
25-10-2013, 23:58
کامپایلر CCS معمولا اجازه استفاده از پروگرامر و دیباگرهای خودش رو میده ولی راحتترین و بهترین پروگرامری که میتونید بسازید خود پروگرامر میکروچیپ بنام PicKit2 هست که نقشه و فیرمورش تو نت موجوده تو سایت های داخلی یا همین سایت هم بگردید پیدا میکنید . این پروگرامر تقریبا تمام میکروهای PIC از سری 10F تا 32MX رو پشتیبانی میکنه و مهمتر اینکه USB هست..

نمیشه پروگرامر خود ccs رو ساخت

sigma-mx
26-10-2013, 00:02
من نقشه ای ازشون تو نت ندیدم . اپن سورس نیستند . تازه Pickit که کاملتره و ساختش هم راحت ..

ali_rostami_7
26-10-2013, 07:02
سلام .بله همون جور که دوستمون اشاره کردند.Pickit2 رو می تونید بسازید .و توضیحات کامل در مورد ساختش تو انجمن ecaهست.البته اگه حوصله ی ساختش رو هم نداشته باشید از فروشگاهش قابل خریداریه.اگه می خوای pic کار کنی بطور حرفه ای توصیه می کنم با xc8 کار کنی و یادبگیری که مال خود میکروچیپه .متاسفانه کویر و بروبچ کویر به picزیاد اهمیتی نمیدن .اکثرا ارم کار می کنن.در حالی که شرکت میکروچیپ غولیه برا خودش .و سری های خیلی خفنی داره.وگرنه اگه قرار بود با اومدن ارم از دور بره که تا الان ورشکست شده بود.

sarab1
26-10-2013, 13:24
با سلام

من قبلا avr کار میکردم با کدویِژن و دلیل انتخاب اونا هم راحتی پروگرام کردن avr با کدویژن اونم داخل مدار با یه مدار و کابل دست ساز ساده بود

اما حالا میخوام pic رو هم تجربه کنم میخواستم دوستان راهنمایی کنن از داخل ccs و یا نرم افزار های c دیگه میشه مستقیما pic رو پروگرام کرد ؟ نیاز به خرید پروگرام یا ساخت پروگرام های پیچیده داره یا نه ؟شما چه مداری پیشنهاد میکنین که البته زیاد هزینه نداشته باشه چون هنوز تصمیم قطعی برای ادامه کار با pic رو نگرفتم

ممنون
من پروگرمر ccs u40 رو دارم با پورت سریال و یو اس بی احتاجی هم بهش ندارم چون (icd3 دارم)میتونم بدم بهتون اگه خواستید pm دهید.

sadeghbakhshi
03-11-2013, 15:25
من هم تا حدودی pic کار کردم و به شما هم توصیه میکنم کار کنید
میکروهای خوبی هستند
قابلیتهای خوبی هم دارند
تنوع زیادی هم دارند و از طرفی سرعت قابل توجهی هم دارند
همه ی اون کارهایی که میشه با آرم انجام داد رو میشه با dspic هم انجام داد
حتی مدلهای سری EP اگر اشتباه نکنم به 70 MIPS هم میرسه