PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ذخیره اظلاعات در فلش usb

meysam.z
17-10-2013, 13:06
سلام دوستان عزیز
من بعد از یه مدت تحقیق فهمیدم که کار با پورت usb به این راحتی ها نیست ....
باید با ft232 کار کنم و کند بودنش رو باید پذیرفت
حالا یه سوال :
ایا میشه با همین ماژول های مبدل سریال به usb داخل فلش usb یه متغیر با پسوند txt ذخیره کرد ؟
با تشکر

morteza_rk
17-10-2013, 13:39
سلام مهندس

نه ،نمیشه. کار این آی.سی کلا یه چیز دیگست. برای ذخیره ی دیتا روی فلش شما باید یک آی.سی USB از نوع Host داشته باشید. مثلا یه میکروکنترلر که هاست باشه.

sobhan537
17-10-2013, 14:31
برای ذخیره ی دیتا روی فلش شما باید یک آی.سی usb از نوع host داشته باشید. مثلا یه میکروکنترلر که هاست باشه.
سلام
مهندس جان میشه بیشتر توضیح بدی که برای ذخیره اطلاعات روی فلش چیکار باید کنیم؟ با avr میشه؟

morteza_rk
17-10-2013, 17:10
مهندس جان میشه بیشتر توضیح بدی که برای ذخیره اطلاعات روی فلش چیکار باید کنیم؟ با avr میشه؟

با AVR نمیشه دادا. اون میکروکنترلری که می خوای باهاش این کارو انجام بدی باید از پورت USB پشتیبانی کنه. حالا پشتیبانی از پورت USb دو حالت داره. یا میکروکنترلر شما میهمان هست یا میزبان.

اگه میکروکنترلر میهمان باشه فقط می تونه اطلاعات موجود در حافظه ی خودشو به سمت کامپیوتر بفرسته که ازون طرف باید یه برنامه ی تحت ویندوز بنویسید و اون اطلاعات رو بخونید.

ولی اگه میکروکنترلر شما میزبان باشه می تونه خودش بطور مستقیم بعضی از وسایل USB مثل فلش رو بخونه و توی اونها بنویسه بدون نیاز به سیستم عامل (ویندوز) ، مثلا شما یه سنسور دما و یه سنسور رطوبت داری ، میکروکنترلرت میزبان یک فلش هست و شما دیتای مربوط به این سنسورهارو در قالب یه فایل .txt یا اکسل و... توی اون فلش ذخیره می کنی.

بعضی از میکروکنترلرهای با معماری ARM از نوع میزبان هستن که من حضور ذهن ندارم برای اسماشون. توی نت بزنید هست.

مثلا bootloader from USB Disk رو سرچ کنید.

roohlla
17-10-2013, 18:02
البته من یک کتاب خونه میشناسم که به عنوان یک پلاگین به atmel studio اضافه می شه و کلا توی کار usb هست . اسم کتابخونه هست lufa که در واقع یک استک هست برای usb که برای avr نوشته شده . این کنابخونه قدم اول کاریه که شما باید بردارید . در قدم بعد باید یک فایل سیستم رو با این کتابخونه ادغام کنید نا بتونید از فرمت Fat در ارتباط با فلش مموری استفاده کنید ( کار با فایل) برای این مورد هم fat fs خوبه . در کل کار سختی نیست اما اگه اول راهید وقت گیره.
لینک lufa:
LUFA Library: Alternative USB AVR Stacks (You can see links before reply)
لینک plugin برای atmel studio :
LUFA Library - Atmel Gallery (You can see links before reply)

morteza_rk
17-10-2013, 19:18
خب ، پس با این حساب الان میشه از دو مدل AVR هشت بیتی استفاده کرد که مد هاست هم دارن. طبق جدول لینک بالا که عکسشو پیوست کردم میکروکنترلرهای AT90USB647 و AT90USB1287 برای این کار مناسبن.

حالا از بین این دوتا ، AT90USB1287 توی ایران هست. فروشگاه فروشگاه قطعات الکترونیک ، روباتيک و ابزار آلات (You can see links before reply) داره.

از سری ATXMEGA هیچ کدوم هاست نیستن ظاهرا!؟ و سری AT32UC هم که کلا برای این منظور ساخته شده.