PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه های حسگر بیسیم هوشمند

cpld
16-10-2013, 23:14
با سلام

میخواستم در مورد طراحی و کاربرد شبکه های هوشمند بیسیم اطلاعاتی کسب کنم ممنون

میشم کمکم کنید:hi::hi::hi:

hossein1387
17-10-2013, 00:41
با سلام

میخواستم در مورد طراحی و کاربرد شبکه های هوشمند بیسیم اطلاعاتی کسب کنم ممنون

میشم کمکم کنید:hi::hi::hi:

سلام

میخوای شبیه سازی کار کنی؟ کارت تحقیقاتی هست؟

cpld
24-10-2013, 01:24
سلام .نه واسه شبيه سازی نیست تحقیقات و اجرا هست

hossein1387
24-10-2013, 06:24
سلام .نه واسه شبيه سازی نیست تحقیقات و اجرا هست

خوب پس میخوای عملی کار کنی. معمولا 2 تا روش پیاده سازی هست. البته این رو دارم خیلی خیلی کلی میگم! یک روش این هست که بیای از ماژول های فرستنده آماده استفاده کنی و دیگه دغدغه توی لایه فیزیکی نداشته باشی. بار اصلی کار رو میندازی رو دوش لایه شبکه . برای مثال از ماژول های زیگبی استفاده میکنی که خودش از استاندارد ieee.802.15 استفاده میکنه.
راه دوم خیلی هزینه برتر هست. در این حالت باید یک پروتکل ارایه بدی و کل طراحی شبکه رو براساس اون انجام بدی. برای مثال برای سنسور های قابل کاشت داخل بدن امروزه پروتکل های خیلی زیادی وجود نداره و معمولا اونها هم خیلی پرمصرف هستند. برای همین یک شرکت میاد سرمایه گذاری میکنه و یک پروتکل ارایه میده ( اگر بتونه ثبتش هم میکنه) و یک طرح برای کل شبکه و پیکربندیش ارایه میده.
احتمال خیلی زیاد شما کارتون رو میخواین با روش یک انجام بدین. من توصیه میکنم از ماژول های زیگبی برای این کار استفاده کنید. یا از فرستنده گیرنده هایی که یک سری امکانات شبکه در اختیار برنامه نویس قرار میده استفاده کنید. یک مثال دیگه ماژول sim20 هست که برای این مناسب هست. ولی در کل من زیگبی رو بیشتر توصیه میکنم.
موفق باشید.

cpld
27-10-2013, 01:37
ذوست عزیز ممنونم