PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : pulsin در arm

eiliya
13-10-2013, 12:28
سلام ، من یک سالی هست که با میکرو کنتلر ها کار نکردم
اما پروژه ای گرفتم که نیاز دارم با arm توی اون کار کنم
تو این پروژه من با یک سنسور رطوبت و دما (AM2302) ارتباط برقرار کردم ، ارتباط پیچیده ای داره ولی اون رو با AVR راه اندازی کردم
چون این یک پروژه صنعتی هست ، قصد دارم اون رو با ARM بنویسم
من برای خواندن اطلاعات از این سنسور از Pulsin استفاده کردم
چطور میتونم برنامه رو روی arm پیاده سازی کنم ؟

1nafar
13-10-2013, 14:15
چون این یک پروژه صنعتی هست ، قصد دارم اون رو با ARM بنویسم
من برای خواندن اطلاعات از این سنسور از Pulsin استفاده کردم
چطور میتونم برنامه رو روی arm پیاده سازی کنم ؟
دستور Pulsin در کامپایلر های arm به صورت استاندارد وجود نداره ( تا اونجا که من اطلاع دارم ) و شما خودتون باید کتابخانه ی مورد نیاز برای این دستور رو بنویسید .
برای اینکار نیاز به دونستن نحوه ی عمل کرد پورت ها و تایمر ها دارید که قبلا در مجلات pmm 1 و2 و 4 در موردشون بحث شده .

eiliya
13-10-2013, 14:41
ممنون
من دقیقا می خوام اطلاعات رو از طریق این سنسور دریافت کنم و اون رو از طریق سریال بفرستم
به نظر شما همین avr میتونه کافی باشه یا نویز میگیره ؟!

1nafar
14-10-2013, 13:59
سلام

من دقیقا می خوام اطلاعات رو از طریق این سنسور دریافت کنم و اون رو از طریق سریال بفرستم
به نظر شما همین avr میتونه کافی باشه یا نویز میگیره ؟!
من پروژه های صنعتی زیادی رو دیدم که توشون از avr استفاده شده و در کل این میکروکنترلر از نظر نویز پذیری و ... مشکلی نداره ( همش شایعه هست :wink:)
اگه مدار درست و بهینه طراحی بشه ، مشکلی پیش نمیاد .

gbg
14-10-2013, 15:22
خب اگه کار میکنه که همون avr خوبه
با arm الکی گرون در میاد برات و فکر کنم یه کم هم از موهای سرت بریزه تا راش بندازی

eiliya
14-10-2013, 15:53
هه :)
آره همین AVR رو با هزار بدبختی تونستم راهش بندازم
خیلی سنسور بد رفتاری بود :x ولی با هزار بدبختی ، با دیتاشیت و نمونه برنامه خارجی که با PIC راه اندازی شده بود تونستم درستش کنم
الان خیلی خوب کار می کنه :o فقط نگران بودم
البته اطلاعات رو با سریال از این ارسال می کنم و از اون طرف با ARM قراره تحلیل کنم و اطلاعات رو نشون بدم و رله هارو دست کاری کنم