PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قفل کردن میکرو

esmaeil21
08-10-2013, 13:23
سلام
چطوری میشه میکرو رو قفل کنی که نشه ازش کپی کرد؟
سپاسگزارم

Ma3ood
08-10-2013, 14:10
هر میکرویی با استفاده از فیوز بیتهایی مخصوص که داره میتونه قفل سخت افزاری روی حافظه sram , flash بگذاره
که متونه فقط این حافظه ها خوندنی بشه ، یا نوشتنی و یا نه خواندنی و نه نوشتنی

esmaeil21
08-10-2013, 19:53
ممنون از پاسختون
خوب این یک جواب کلی بود . منظورم این بود که میکروهای stm رو چجوری میشه این کار رو کرد؟
مثلن در avr موقع پروگرم کردن لاک بیتش رو فعال میکنیم و در lpc1768 به صورت نرم افزاری این کار رو میکنیم . سوالم اینجاست که میکروهای stm رو به چه روشی میشه قفل کرد؟

sigma-mx
08-10-2013, 21:53
هم نرم افزاری و هم در حین پروگرام ...

esmaeil21
09-10-2013, 10:54
یعنی با jlink هم میشه ؟ اگر میشه لطفن بفرمایید چطوری؟

esmaeil21
10-10-2013, 19:20
یعنی از بچه ها هیچ کس تا حالا به این مسئله بر نخورده که بخواد میکروشو قفل کنه؟ !!!!!!!!

1nafar
10-10-2013, 22:44
سلام
در تمامی میکروکنترلر های مبتنی بر هسته ی ARM با توجه به میزان حافظه ، تعدادی لاک بیت وجود داره که شما میتونید با برنامه ریزی اونا حافظه ی فلش میکروکنترلر رو قفل کنید . در این میکروکنترلر ها برخلاف میکرو های دیگه ، در حالت قفل فقط امکان خواندن برنامه وجود نداره و کاربر میتونه با پاک کردن حافظه میکروکنترلر رو مجددا برنامه ریزی کنه .

برای قفل کردن میکرو ، در نرم افزار J-Flash ARM از منوی target گزینه های مربوط به قفل کردن برنامه رو انتخاب کنید ، شما میتونید کل حافظه یا بخش های از اون رو قفل کنید .

esmaeil21
13-10-2013, 18:07
سلام ، ممنون از پاسختون
در این منو که گفتید یک گزینه به نام secure chip هست . فکر میکنم همین باشه . میترسم بزنم دیگه نشه میکرو رو پروگرم کرد . چون فکر کنم یک حالت هست که دیگه نمیشه فلش میکرو رو پروگرم کرد. تست میکنم خبرش رو میدم.

1nafar
14-10-2013, 13:33
در این منو که گفتید یک گزینه به نام secure chip هست . فکر میکنم همین باشه . میترسم بزنم دیگه نشه میکرو رو پروگرم کرد . چون فکر کنم یک حالت هست که دیگه نمیشه فلش میکرو رو پروگرم کرد. تست میکنم خبرش رو میدم.
سلام
منم هنوز نیاز نشده که ازش استفاده کنم ، اما توی دیتاشیت میکروکنتترلر های اتمل نوشته شده که با برنامه ریزی این بیت ها فقط امکان خوندن حافظه وجود نداره .
با پاک کردن حافظه این بیت ها هم پاک میشه و میشه مجددا حافظه رو خوند یا نوشت .
باید قبلش دیتاشیت میکروکنترلری که میخوایی باهاش کار کنی رو مطالعه کنی ( هر چند هسته ی cpu در تمامی میکرروکنترلر های arm دارای توابع یکسانی هست )