PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی ds1307

pooriya_nic18
07-10-2013, 22:21
سلام خدمت دوستان عزیز. یادتونه که واسه راه اندازی این تراشه گیر کرده بودم و همچنین توی خوندن روز هفته . به توصیه شما از code vision 2.05.3 استفاده کردم مشکلم حل شد . ولی باز هم تو واقعیت که مدار رو می بندم فقط روز هفته درسته و بقیه چیز هاش اصلا کار نمی کنه. مثل اینکه ثانیه و ... شمارشی ندارند. یه سوال ممکنه مشکل از این باشه که روی برد برد اینجوریه و تو مدار چاپی ممکنه درست بشه ؟ سوال دیگه، آیا اشکال از کریستال 32 کیلو هرتزی نیست ؟
نمی دونم چرا تو عمل جواب نمیده؟
فایلها رو هم براتون فرستادم

Ma3ood
08-10-2013, 13:20
قبل از شروع به کار ای سی اونو یه بار تنظیم کنید با دستورات زیر

rtc_set_time(hour,minute,second);
rtc_set_date(week_day,day,month,year);

البته قبل از حلقه while و یه بار روشن کنید تا ای سی ست بشه بعد چند لحظه خاموش کنید این دو دستور را قبل حلقه حذف کنید . دوباره پراگرام کنید مشکلتون حل میشه
از اتصالات باتری مطمئن بشید. برای مقاومتهای ارتباط i2c از مقاومت 4.7 کیلو استفاده کنید .

pooriya_nic18
10-10-2013, 01:37
ببخشید یه سوال.
من متوجه نشدم.ببینید درست می گم؟ "دستورات قبل while رو پاک کنم.به جای اون کدهایی رو که گفتید بذارم. درون while هم همون قبلی ها بمونه.درسته؟"
حالا اسن دستورات رو بدون مقدار اولیه بذارم؟ یعنی نیازی نیست که عددی با شه که set کنه؟
ممنون

sadeghbakhshi
10-10-2013, 01:48
ببینید این ای سی خودش عمل شمارش رو انجام میده و برای ادامه ی کار فقط نیاز به تغذیه داره
وقتیکه شما اون رو یکبار تنظیم میکینید تا قبل از قطع تغذیه همین طور به کار خودش ادامه میده
پس اگر شما یکبار اون رو ست کنید (دستور قبل از وایل برنامه باشه)
بعد بزارید میکرو برای مدتی کار کنه
بعد میکرو رو در بیارید بدون اینکه تغذیه ی آی سی قطع بشه و اون خط تنظیم ساعت و روز و ... رو از توی برنامه
حذف کنید و دوباره میکرو پروگرام کنید
بعد از این باید مدارتون درست کار کنه

Ma3ood
10-10-2013, 10:32
اقا صادق توضیحات دقیق را ارایه کردند
با تشکر :0013:

pooriya_nic18
11-10-2013, 01:31
ممنون. نگید چقدر گیجه ها!!!! این کاری رو که گفتید تو برنامه انجام دادم . ولی جواب نداده. حالا این نکته سخت افزاری که گفتید رو هم امتحان می کنم خدا کنه جداب بده . راستی در مورد پی سی بی زدن هم که گفته بودید من هم موافقم ولی بهتون پیشنهاد می کنم با این قیمتهایی که تو بازار هستش از راه های پی سی بی زدن در منزل استفاده کنید که مثل من حرفه ای بشید . یه جزوه براتون می زارم . اگه دوست داشتید مطالعه کنید.

pooriya_nic18
11-10-2013, 18:05
راستی فرکانس میکرو 1 مگا هرتزه. تو بعضی کتابها نوشته شده که به خاطر خصوصیات این ارتباط i2c بهتر فرکانس یا 4 مگا یا 8 مگا باشه . ممکنه اشکال از اینجا باشه ؟

pooriya_nic18
11-10-2013, 19:33
مژده
آقا ممنون درست شد . البته فرکانس میکرو رو کردم 8 مگا هرتز. الان ساعت رو نشون میده و میشماره . فقط تنها مشکل اینه که بین هر شمارشش زیاد وایمیسه . مثلا 10 ثانیه طول مکشه تا عدد ثانیه یه دونه بره بالا.
دمتون گرم این آخرین مشکل رو هم کمک کنید .منتظرم

Ma3ood
11-10-2013, 21:33
اخرین برنامه ای که ریختی روی ای سی اینجا قرار بده تا بررسی کنم ....

pooriya_nic18
11-10-2013, 21:43
فقط ساعت رو خوندم.پوشه رو که باز کردی فایل new1307-2 رو باز کن . او یکی قدیمی هست.

Ma3ood
11-10-2013, 22:09
در فایل پروتئوس که مشکلی که گفتید وجود نداشت البته فقط دو مورد
اول اینکه فرکانس میکرو در پروتئوس 1 بود که باید به 8 تغییر میدادید تا درست نشون بده
نکته دوم پایه Vbat در ای سی ساعت باید به باتری 3 ولتی متصل بشه نه به زمین
موفق باشید

pooriya_nic18
12-10-2013, 14:11
ممنون . الان داره درست کار می کنه. البته کریستال رو عوض کردم درست شد.فقط نمی دونم چرا تلسم شده یه جاش لنگ می زنه. الان ساعت درسته. ولی تاریخ غلطه و رو ز هفته رو هم نشون نمیده.

Ma3ood
12-10-2013, 17:23
دقیق تر مدارتونو بررسی کنید همه چی درست میشه در بررسی کلی مدار و برنامه تون درسته ولی شاید نکات ریز را رعایت نکرده باشید .