PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در خواست کمک برای طراحی و ساخت لینک بی سیم انتقال تصویر در باند 2.4ghz

parvaneh
06-10-2013, 00:26
سلام دوستان عزیز
من دارم یه پروژه با موضوع طراحی و ساخت لینک بی سیم انتقال تصویر در باند 2.4gh میسازم.
در حال حاضر یک ماژول فرستنده و یک ماژول گیرنده از سایت کویر خریداری کردم.
میشه برای ادامه ی کار من رو کمک کنید.
-ماژول فرستنده:
Performance indicators

Brand: rfav

References: TX6729

Units of measurement: on-chip

Operating Frequency: 2.4GHz

8-channel group 2 frequency optional, easy to avoid the interference frequency:
Ch1 2414/2490MHz Ch2 2432/2510MHz

Ch32450/2390MHz Ch4 2468/2370MHz

Modulation Mode: FM broadband FM

ماژول گیرنده:

Performance indicators:

Brand: RFAV

Model: RX6788

Unit: piece

Operating frequency: 2.4GHZ

2 groups of 8 channel frequency selectable easily avoid the interference frequency:

Ch1 2414/2490MHz Ch2 2432/2510MHz

Ch32450/2390MHz Ch4 2468/2370MHz

Modulation: FM broadband FM.
راستش من تازه کارم.گه میشه دقیقا مدل دوربین ونمایشگری که باید تهیه کنم رو بهم بگید.اگه رو سایت هست بگید تا بخرم.چه جوری میتونم به دوربینم فرمان بدم فیلم یا عکس بگیره؟برای ثبت لحظه ای تصاویر نیاز به حافظه یا میکروکنترلر دارم؟اگربه قطعات دیگه ای نیاز دارم بگید تا بخرم.مثلا چه طوری بین دوربین ونمایشگرم و ماژولهام ارتباط برقرار کنم؟پورت خاصی باید بگیرم؟رابط خاصی وجود داره؟یا باید با سیم بینشون لحیم کاری کنم؟بین ماژول گیرندم و نمایشگرم باید رابط یا میکروکنترلر باشه تا تصاویر آماده کنه؟ممنون از لطفتون

1nafar
06-10-2013, 07:39
سلام دوستان عزیز
من دارم یه پروژه با موضوع طراحی و ساخت لینک بی سیم انتقال تصویر در باند 2.4gh میسازم.
در حال حاضر یک ماژول فرستنده و یک ماژول گیرنده از سایت کویر خریداری کردم.
میشه برای ادامه ی کار من رو کمک کنید.
سلام

برای این کار شماا اول باید دوربین رو راه اندازی کنید و بتونید با اون تصویر برداری کنید ، اطلاعات بیشتر در این مورد در لینک زیر وجود داره :
راه اندازی دوربین ov7670 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

بعد از راه اند ازی دوربین کافی هست داده های پردازش شده ی مربوط به تصویر رو به پروتکل مورد نیاز دوربین تبدیل کنید .
( اول دوربین رو راه بندازید تا بعد بریم سراغ مراحل بعدی )

agape
06-10-2013, 09:08
سلام - آقای هاشمی ماژول فرستنده و گیرندشون - فقط سیگنال های آنالوگ رو منتقل میکنه و البته کارشون رو راحت تر کرده - میتونن از دوربین های معمولی توی بازار هم استفاده کنند .
از همین دوربین های مدار بسته یا مخفی که کار میزارن هم میشه استفاده کرد برای این ماژول

agape
06-10-2013, 09:17
ماژول فرستنده ای که شما داری - یه مثبت و منفی داره که وصل میشه به تغزیه - یه ورودی ویدئو داره و یه ورودی صدا که به دوربین مورد نظرتون وصل میشه ،از این دوربین معمولی ها که برای دوربین های مدار بسته هم استفاده میشه - یادم 30 چهل تومن بود ، چند تا پایه هم برای کانال داره ، که ماژول شما میتونه تا 8 کانال رو پشتیبانی کنه ، به تصور زیر دقت کنید
You can see links before reply
بعد از تنظیم کانال ، فرستنده دیگه کاری نداره و باید گیرنده رو مثل فرستنده تو کانالی که فرستنده رو تنظیم کردید تنظیم کنید و خروجیش رو به تلوزیون وصل کنید تا تصویر رو به نمابش در بیاد

parvaneh
06-10-2013, 19:14
سلام.چند تا سوال داشتم ازتون.
این تنظیمات کانال چطور انجام میشه؟
چطور بین دوربینم وماژول فرستندم ارتباط برقرار کنم؟
چطور بین ماژول گیرندم و تلویزیون یا لپ تاپ ارتباط برقرار کنم؟