PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای خواندن 24 ولت با میکرو

meyosem
04-10-2013, 22:46
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه مشکلی دارم برای تبدیل 24 ولت به 5ولت که بشه به میکرو وصل کرد و اونو خوند البته برام بیشتر امپر مهمه چون میخام جریان کشیدن یه موتور دی سی رو دائم چک کنم میخاستم ببینم اگه من از تقسیم مقاومتی استفاده کنم تا ولتاژ رو بیارم پایین این تقسیم مقاومتی باعث تغییر جریان قبل و بعد از مقاومت ها نمیشه یعنی هر دوطرف امپر یکیه؟
بعد به نظر شما r1 r2 رو چقدر بگیرم

vin 24v--------------- R1 ----------vout 5v
........................|
.......................R2
......................gnd

1nafar
05-10-2013, 07:35
سلام
در مرحله ی اول ولتاژ صفر تا 5 ولت رو به میکروکنترلر بدید ببنید میتونید اون رو بخونید یا نه .
در مرحله ی دوم پایه های ولتاژ رفرنس و پایه های تغذیه ی adc رو چک کنید ، باید به این پایه ها 5 ولت بدید .
در مرحله ی سوم ، بخش ضمائم کتاب آموزش میکروکنترلر های Avr و کامپایلر بسکام رو مطالعه کنید ، توی یکی از ضمائم در مورد نحوه ی اندازه گیری مقادیر مختلف ولتاژ توضیح داده شده
دانلود ویرایش دوم کتاب اصول کار با میکرو کنترلر های avr و کامپایلر بسکام - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
شما میتونید از توضیحات درج شده برای هر میکروکنترلر دیگه ای استفاده کنید
اگه نتونستید راش بندازید برنامه و شماتیک مدارتون رو قرار بدید تا بررسی بشه .

meyosem
05-10-2013, 21:06
سلام استاد
تشکر میکنم از اینکه پاسخ دادین

meyosem
05-10-2013, 22:24
استاد به نظر شما اینطوری درسته
لطفا راهنمایی کنید

Ma3ood
06-10-2013, 11:08
بهتره موتورتون را با یه درایور و یا حتی یه ماسفت راه اندازی کنید و برای سرعت اون هم از pwm
بعد اون یه مقاومت 1 هم مثلا5 وات با موتور سری کنید و ولتاژ مقاومت را بخونید و به اسونی جریانش را به دست بیاورید