PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش پورت سریال در c#

shahrivar88
01-10-2013, 15:50
پاسخ به سوالات شما پیرامون آموزش پورت سریال در c#

دوستان خوشحال خواهم شد اگر دیدگاهتون رو هم در مورد کتاب در نظرسنجی همین صفحه بیان کنید.

لینک دانلود از سایت دنیا ها (سورس یرنامه ها را نیز جداگانه دانلود کنید)

آموزش پورت سریال در#C | مطالب الکترونیک (You can see links before reply)

لینک دانلود از سایت تکنو الکترو

دانلود کتاب آموزش ارتباط با پورت سریال در C# � تکنو الکترو - سایت تخصصی برق و الکترونیک (You can see links before reply)

mzarkoob
01-10-2013, 19:42
سلام
در صورتی که ارسال و دریافت در میکرو با پورت سریال از تمام پایه های سریال استفاده شود(مثلا این امکان در UART1 میکرو LPC قرار داده شده است) لازم است در سی شارپ هم تنظیمات مربوطه انجام شود. چگونه می توان در پنجره خواص پورت سریال این کار را انجام داد آیا برنامه نویسی اضافه ای نیاز دارد؟
1- در حالتی که پورت سریال میکرو در مد HWFlowControl می باشد یعنی غیر پایه TxD و RxD از پایه های RTSو CTS استفاده شود
2- در حالت FullModem غیر پایه TxD و RxD از پایه های زیر هم استفاده شود:

You can see links before reply

shahrivar88
01-10-2013, 23:11
شما میتوانید این ویژگی ها را در سی # فعال کنید کامپونت پورت سریال میتواند این ویژگی ها را پشتیبانی کند. برای چگونگی فعال کردن این ویژگی ها به بخش چهارم مراجعه کنید

serialPort1.DtrEnable = false;

sadeghbakhshi
07-10-2013, 02:16
امیر عزیزی
خیلی عزیزی :mrgreen:
من هنوز کامل نخوندمش ولی خیلی حال کردم با این کارت
همین که می خوای روی خارجی ها رو کم کنی خیلی هست
یه تشکر خشک و خالی کم بود :0013:

shahrivar88
07-10-2013, 14:50
سلام آقای صادق بخشی گرامی این یک طنزه. بیشتر منظورم خلا هایی هست که ما داریم. ولا چطوری میتونم روی خارجی ها رو کم کنم.

من طرفدار زندگی مسالمت آمیزم :mrgreen:

از نظر انرژی بخشتون هم سپاسگذارم

اگر ببینم استقبال شد، یک برنامه اساسی هم برای پورت USB دارم. خیلی جامع تر و روان تر که بعدا توضیحاتش رو خدمت دوستان ارائه میکنم.

ali_rostami_7
22-10-2013, 17:23
سلام .اقا دمت گرم .خیلی گلی .اصن اشکمو در اوردی .بسیار نیاز بود .انشالله می خونم اگه سوالی داشتم ازت می پرسم.:o

Hamidnch
24-10-2013, 23:39
آقا لینک دانلود خرابه.لطفا درست کنید.ممنون.

shahrivar88
25-10-2013, 02:04
دوست گرامی لینک سایت تکنو الکترو دچار ایراد شده.

شما می تونید از سایت دنیاها دانلود کنید.
آموزش پورت سریال در#C | مطالب الکترونیک (You can see links before reply)

sadeghbakhshi
16-03-2014, 23:58
سلام به همگی
من یک سوال در مورد پورت سریال در #C دارم
اون طور که من متوجه شدم PL2303HX توانا ارسال و دریافت تا باودریت 12Mbps رو داره
ولی موقع اتصالش به کامپیوتر در قسمت Device Manager >Properties حداکثر باودریت 128Kbps هست
می خواستم بدونم توی #C امکانش هست با دستور

serialPort1.BaudRate = XXX;
باودریت رو تا 12Mbps بالا برد؟
اگرنه حداکثر تا چه میزان میشه تنظیم کرد؟
و چطوری میشه به صورت عملی میزان باودریت رو اندازه گرفت؟

shahrivar88
18-03-2014, 09:08
در سایت You can see links before reply بیان شده است که ویژگی باود ریت با هر مقداری بزرگتر از صفر تا بیشینه باودریت، قابل تنظیم است.
و بیشینه باودریت به خود دستگاه شما بستگی دارد.

پس شما میتوانید باود ریت را برابر 12 مگابیت بر ثانیه تنظیم کنید. به شرط اینکه پورت سریال شما توانایی تولید این باودریت را برای داشته باشد.

Exception::The baud rate specified is less than or equal to zero, or is greater than the maximum allowable baud rate for the device

You can see links before reply aspx

بهتر است به جای اندازه گیری باودریت، خطای باودریت را اندازه گیری کنید. سیستم شاید توانایی تولید باود ریت های بالا را داشته باشد ولی آنچه که مهم است به دلیل خطای احتمالی هر باود ریتی قابل اعتماد نیست.