PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم تشخیص گفتار بسیار ابتدائی ، چگونه؟

morteza_rk
30-09-2013, 20:15
سلام به همگی

دوستان به نظر شما میشه با میکروکنترلر avr یه سیستم خیلی ساده بسازیم که فقط بتونه اعداد 0 تا 10 رو از روی گفتار تشخیص بده؟

من قبلا یه پروژه ی ویلون تیونر کار کردم. طرز کارش به این صورت بود که هر کدوم از تارهای ویلون یه فرکانس خاصی داره ، دستگاه میومد از طریق یک میکروفون فرکانس صدای ناشی از تارهارو اندازه می گرفت و روی lcd نشون میداد و چون فرکانس هر تار باید مقدار مشخصی باشه می شد فهمید که آیا این تار الان کوکه یا نه؟

خلاصه توی اون پروژه یک فرکانس ثابت داشتیم. ولی توی صدای انسان چند فرکانس همزمان وجود داره ، بحث لهجه هم هست.

nima_elc
30-09-2013, 23:17
واسه اینکار یه ماژول تشخیص فرامین صوتی وجود داره قیمتش حدود 150-140 تومن بود اخرین بار که قیمت دارم
اگه خواستید میتونم دیتاشیتشو براتون گیر بیارم بفرستم
ولی ورودی 3.5mm میکروفن داره و یک میکروفن حساس هم روی خودش هست فکر کنم حساسیتش هم خوب باشه

morteza_rk
01-10-2013, 01:13
ممنون دادا

یعنی زبان فارسی هم ساپورت می کنه؟ پس حتما دیتاشیتش رو بفرست.

nima_elc
01-10-2013, 01:21
این یه مورد را نمیدونم ولی شاید بشه یجورایی بعنوان نمونه یک حالت تن کلی صدا را ازش دریافت و ذخیره کرد و بعد ازش استفاده کرد
یه ماژول دیگه هم هست تبدیل متن به گفتار هست یجورایی طبق نوشته های دیتاشیتش ولی اونو جدا تست نکردم ببینم چطوریه عملکردش و یا ساپورت زبانش
این دانشگاه وقت واسه ادم نمیزاره
من فردا ظهر یا عصر میفرستم چون دیتاشیت ها تو فروشگاهه فعلا دسترسی ندارم