PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : PIC32bit's

sadeghbakhshi
28-09-2013, 08:35
سلام به همگی:hi:
من یک ایده ای دارم
از آقای زارعی این تقاضا را دارم که اقدام به وارد کردن میکروکنترلرهای PIC32 کنه
به نظر میکروهای خییلی قویی میاد
از طرفی کامپایلر MikroE برایش کتابخانه های کاملی داره
و از این مهمتر اینکه شرکت میکروچیپ قبلا امتحانش رو پس داده
در حال حاظر هم کسانی توی تهران اقدام به فروش این میکروها میکنه ولی قیمتشون
بالاست
شما میتونید یک نگاه هم به عکس زیر بندازید
You can see links before reply
این دوتا عکس رو هم یک نگاهی بندازید
البته فقط میزان رم و حافظه و قیمت هست
مشخصات دقیقتر رو به دیتا شیت مراجعه کنید
به نظر خودتون ارزش نداره؟
و
با تشکر

esi_52000
01-10-2013, 17:48
سلام .من خودم مدتهاست که دارم با pic کار میکنم و مدتیه میخوام به میکروهای 32 بیتی سوءیچ کنم.
کار خیلی قشنگیه اگه وارذ کنن

sarab1
01-10-2013, 19:04
ای بابا حالا که ما خواستیم بریم سراغ arm stm32 شما ذارید میرید سراغ pic32 ؟!!! آخه برای چی؟
من کل شرکت میکرو چیپ رو فولم بیشتر از 7 سال با قطعات این شرکت کار کردم از opamp mico mixer و ..
با همه کامپایلر هاش هم ور رفتم اما به نظرم با microchip تا یه حد محدودی میتونی پیشرفت داشته باشی!
ولی arm ها تنوع دارند!!........!

ali_rostami_7
02-10-2013, 17:10
سلام
آره .این خیلی عالیه میشه .اگر یک سری از میکرو های میکروچیپ رو هم وارد کنند:018:
حالا نه تنها 32بیتی بلکه حتی 8بیتی و حتی 16بیتی این نوع از میکرو.محصولات میکروچیپ فوق العاده اند .و در برای رنج های متفاوت میکرو های متفاوتی دارند.چه اشکال داره که کویرالکترونیک در این حوزه هم کار کنه .:125:

sadeghbakhshi
03-10-2013, 02:21
حالا جدا از این میکروی 32 بیتی اگر چندتا از میکروهای dspic هم وارد کنند عالی میشه
این طوری هم میشه توی انجمن برایش برد طراحی کرد و حتی همین 16 بی کارهای بزرگی میتونه انجام بده
مثلا راه اندازی tft lcd

jonbakhsh
03-10-2013, 10:20
قیمت هاش با arm زیاد فرقی نداره . من با 16 بیتی هاش کار کردم .
کار باهاشون خیلی راحته و نرم افزار های برنامه نویسیش بر خلاف arm
خیلی راحت تر و جذاب تره

amin1139
05-10-2013, 16:30
فقط تنها بدیش اینه که با بعتی پروگرمرها مثل شرکت نواوران نمیتونین اونو پروگرام کنید ولی امکانات خوب در کنار ضد نویز بودن این میکرو و طرز برنامه نویسیش نسبت به آرم یک سرو گردن بالاتره و به هیچ وجه محدود نیست شما یک نگاه به مدل های pic بندازی میفهمی نه تنها محدود نیست بلکه وسیعتره مثلا rfpicو pic16hf تو آرم نیتونی پیدا کنی

yusef110
05-10-2013, 17:43
ای بابا حالا که ما خواستیم بریم سراغ arm stm32 شما ذارید میرید سراغ pic32 ؟!!! آخه برای چی؟
من کل شرکت میکرو چیپ رو فولم بیشتر از 7 سال با قطعات این شرکت کار کردم از opamp mico mixer و ..
با همه کامپایلر هاش هم ور رفتم اما به نظرم با microchip تا یه حد محدودی میتونی پیشرفت داشته باشی!
ولی arm ها تنوع دارند!!........!
میتونید آموزشش رو بذارید ؟
با چه کامایلری کار کردید ؟
الان pic32mz اومده که سرعتش از این arm های توی بازار بیشتره . اگه یه منبع فارسی برا کار باهاش بود سراغ آرم نمی اومدم .

sarab1
05-10-2013, 20:05
میتونید آموزشش رو بذارید ؟
با چه کامایلری کار کردید ؟
الان pic32mz اومده که سرعتش از این arm های توی بازار بیشتره . اگه یه منبع فارسی برا کار باهاش بود سراغ آرم نمی اومدم .
نه!!!!!! :018::018::018::018::018::018:چون دیگه اصلا نمیخام بهش فکر کنم:(:(:(
برای شروع کامپایلر های MIKROE بد نیستن! ولی اگه بخاهید حرفه ای کار کنید از XC32 استفاده کنید. چون در این حالت میتونید دسترسی راحتتری به کتابخونه های .... MLA داشته باشید.
PIC32MX حداکثر فرکانس کاریش 80MHZ هست ولی سرعت اجرای دستور به 120 MIPS میرسه! یه چیزی در همون قدرت LPC1788 !!!!!
نکته پایانی اینکه کتاب و یا منبع فارسی برای PIC32 من تا به حال ندیدم ولی همه اینها کشکند!!!
به نظر من برید فقط کتاب خود شرکت میکروچیپ رو (منظورم همون دیتا شیت PIC32 هستش) رو یه دفعه کامل بخونید از مثال های متنوعی که در وب هست هم میتونید استفاده کنید بهتر از این هست که دنبال کتاب های حتی خارجی بگردید برای یادگیری!!:0013::0013::0013::0013::0013::001 3::0013::0013::0013:
ولی اگه حالا سلیقتون متفاوته من خیلی منابع از این شرکت میکروچیپ دارم چند سالی .... چمع آوری کردم شاید بتونم آپلود کنم ....

یه سر هم به اینجا برنید:

برد های زیر زیر قیمت به فروش میرسد: - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

sadeghbakhshi
06-10-2013, 01:48
فقط تنها بدیش اینه که با بعتی پروگرمرها مثل شرکت نواوران نمیتونین اونو پروگرام کنید ولی امکانات خوب در کنار ضد نویز بودن این میکرو و طرز برنامه نویسیش نسبت به آرم یک سرو گردن بالاتره و به هیچ وجه محدود نیست شما یک نگاه به مدل های pic بندازی میفهمی نه تنها محدود نیست بلکه وسیعتره مثلا rfpicو pic16hf تو آرم نیتونی پیدا کنی

نه کی یه همچین حرفی زده ؟:baad:
خود من اصلا از شرکت نواوران دل خوشی ندارم
شما اگر نیاز به پروگرامر دارید میتونید PIC KIT Clone رو بسازید
مداراتش هم توی اینترنت هست
البته خودم از tnm2000 استفاده میکنم

kasra711
06-10-2013, 14:53
با عرض سلام اقای علی بخشی لطفا میشه منابع میکروچیپ رو که جمع اوری کردید برامون اپلود کنید
با کمال تشکر

sadeghbakhshi
07-10-2013, 01:31
با عرض سلام اقای علی بخشی لطفا میشه منابع میکروچیپ رو که جمع اوری کردید برامون اپلود کنید
با کمال تشکر

سلام
من منبع آموزی جمع اوری نکردم
ولی اگر پروگرامر میخواهید میتونم برایتون سرچ کنم چون خودم از TNM استفاده میکنم
از آقای sarab بخواهید بهتون منابع اموزشی معرفی می کنند
برای کار با کامپایلر میکروئی هم میتونید کتاب dspic اقای پرتوئی فر رو مطالعه کنید
هم ارزونه هم نسبت به بقیه ی کتب بهتر هست مثال های زیادی هم داره:0013: