PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حجم برنامه

sadeghbakhshi
26-09-2013, 23:18
سلام
بچه ها من چطوری میتونم حجم برنامه ای که روی میکرو میریزم رو بفهم
از کامپایلر Mikroc pic استفاده میکنم
و چه اطلاعاتی روی حافظه ی EEPROM میکرو نوشته میشه؟
حجم اون رو از کجا میتونم بفهمم؟
و حافظه ی eeprom میکرو هم مثل حافظه های سری AT24cXX محدودیت نوشتن و پاک کردن داره؟
با تشکر

sadeghbakhshi
27-09-2013, 01:58
یعنی هیچ کسی جواب سوالات من رو نمیدونه؟ :(

agape
27-09-2013, 22:58
سلام دوست گرامی
در رابطه با سوال اول: یه راه اینه که حجم فایل بین رو ببینی میشه حجم برنامه رو فهمید - البته من با این کامپایلر کار نکردم - فکرکنم اگر تو منوهاش نگاه کنی شاید گذینه ای داشته باشه
در مورد ایم که چه نوع داده هایی میشه تو EEPROM ذخیره کرد - باید بگم هر داده ای که فکرشو بکنید میشه ذخیره کرد و موردی نداره
و نکته دوم این که حافظه eeprom میکرو با باقی حافطه های eeprom فرقی نداره و سیکل محدوی برای رایت داره و نه خواندن داده ها

sadeghbakhshi
28-09-2013, 03:44
منظور من از اینکه چه نوع اطلاعاتی روی ایپارم ذخیره میشه نوع ظاهریش نبود که مثلا کاراکتر باشه یا عدد
منظورم این بود که مثلا برنامه روی فلش ذخیره میشه حالا چه چیزهایی به صورت خودکار روی ایپرام نوشته میشه
به فرض اگر من توی برنامه ام چیزی روی ایپرام نریزم اون حافظه خالی میمونه؟

sadeghbakhshi
02-10-2013, 02:24
سلام به همگی
من تونستم بفهم که چطوری باید حجم برنامه ی نوشته شده رو در بیارم
از روی عکس های زیر میتونید بفهمید البته بعد از کامپایل کردن برنامه بدون ارور
You can see links before reply
You can see links before reply
البته اگر به سربرگهای دیگه مراجعه کنید اطلاعات بیشتری به شما میده از قبیل حجم کدهای نوشته شده تابع های و فایلهای الحاقی و هدر ها که میتونه کمک بزرگی برای بهینه کردن برنامه و کم کردن حجم برنامه باشه

behafarid
03-04-2014, 22:43
سلام دوست عزیز mikroc pic بعد از کامپایل مقدار فضای استفاده شده از حافظه رو دز زیر برنامه نوشته شده نشونمیده