PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی تراشه ds1307

pooriya_nic18
26-09-2013, 15:11
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز. این اولین تجربه حضور من در انجمن شما است. در مورد راه اندازی ds1307 سوال داشتم . برنامه نویسی خودم رو چند بار توسط پروتئوس چک کردم . ضمنا برنامه ای آن چنان سخت هم نیست . فقط خواندن ساعت و تاریخ و وارد کردن ساعت و تاریخ مورد نظر با کلید. اما ... وقتی واقعی تست می کنم روی ال سی دی می بینم که اعدادی نا مفهوم زده و اصلا شمارش نمی کنه. یه بار هم مقاومتهای پول آپ رو عوض کردم چند بار شمارش کرد و قطع شد. می خواستم بهم کمک کنین که مشکل از کجاست؟ در ضمن پایه باتری رو هم زمین کردم.
چرا شمارش نمی کنه؟

Ma3ood
26-09-2013, 17:58
دوست عزیز بهتره شماتیک کامل + برنامه تونو اینجا قرار بدهید
مقاومت پول اپ بهترین انتخابش 4.7 کیلو هست و حتما باید باتری بکاب را توی مدار قرار بدهید

pooriya_nic18
26-09-2013, 18:19
ممنون از کمکتون . فایل رو براتون فرستادم.راستی اگه ممکنه می دونید چطور باید روز هفته رو نشون بدم؟ ساختارش رو پیدا کردم ولی نمیدونم کجای برنامه بذارمش تا ازم error نگیره.
ممنون

Ma3ood
26-09-2013, 21:07
دوست عزیز برنامه تونو دیدم
چند نکته اول اینکه چرا متغییر های مربوطه را در حلقه بی نهایت تغییر کردید مانند متغییر های دیگه تون به صورت سراسری تعریف کنید
نکته دوم در ورژن نرم افزاری 1.25 کدویژن روز از هفته در کتابخانه D1307 تعریف نشده شما اگه ورژن 2.53 را نصب کنید این تابع کامل تر شده و به راحتی میتوانید با اون کار کنید

rtc_get_date(&week,&day,&month,&year);

مانند کد بالا
موفق باشید

pooriya_nic18
27-09-2013, 14:20
یه دنیا ممنون. خیلی لطف کردید. خدا خیرتون بده . راستی این ورژن نرم افزار رو باید از کجا دانلود کنم . شما لینکش رو دارید؟

Ma3ood
27-09-2013, 14:52
درون انجمن خودمون هم هستش
CodeVisionAVR V2.05.3_FULL - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

pooriya_nic18
27-09-2013, 17:15
ممنون از کمکت.خدا خیرت بده.

barg-xazan89
27-06-2016, 15:15
سلام
دوستان لطفا درباره راه اندازی این آیسی بیشتر راهنمایی کنید.
1)ارتباط i2c به پایه های sda ,scl وصل میشن.میشه از پایه های دیگری استفاده نمود یا نه؟ و اینکه مقدار مقاومت های پول آپ تو این ارتباط چقدر خواهد بود؟ بعضا دوستان میگن 10 کیلو و بعضیا میگن 4.7 کیلو؟
2) توی کدویژن با چه تابعی میشه ساعت و تاریخ رو تنظیم کرد. منظورم اینکه مقدار متغیرهارو توی آیسی سیو کنیم. تا ساعت و تاریخ شمسی رو نشون بده؟ برای تبدیل اریخ هم باید تابع نوشت یا فقط متغیرها رو سیو کرد؟