PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طراحی چرخ دنده

pirozy
21-09-2013, 22:41
با سلام
دوستان من یه گیربکس طراحی کردم که به نسبت 500 به 1
حالا مشکل اینجاست که چرخدنده ها رو از کجا گیر بیارم
ایا شرکتی در ایران هست که چرخ دنده طراحی کنه و ....
لطفا کمک کنید خیلی فوریه
:unh:

amiray
21-09-2013, 23:15
میتونید از چرخ دنده های اماده استفاده کنید. البته نمیدونم با این نسبت بتونید گیر بیارید. اطلاعی ندارم.
ولی اکثر فریز کار ها میتونن براتون بزنن.
هم با یجور پلاستیک میزنن. همم فلزی که گرون هست.
اکثر افرادی که فرز کار میکنن میتونند طراحی کنن منم قبل یکی دادم زدن. که خوبم از اب در اورده بود.

pirozy
22-09-2013, 09:16
میتونید از چرخ دنده های اماده استفاده کنید. البته نمیدونم با این نسبت بتونید گیر بیارید. اطلاعی ندارم.
ولی اکثر فریز کار ها میتونن براتون بزنن.
هم با یجور پلاستیک میزنن. همم فلزی که گرون هست.
اکثر افرادی که فرز کار میکنن میتونند طراحی کنن منم قبل یکی دادم زدن. که خوبم از اب در اورده بود.
ممنون دوست عزیز
ولی چرخ دنده های اماده رو کجا می فروشن؟
من که هرچی تو نت گشتم نتونستم پیدا کنم
در ضمن قیمت تقریبی چرخ دنده تو فرز کاری چقدر در میاد؟

amiray
22-09-2013, 10:41
در ضمن قیمت تقریبی چرخ دنده تو فرز کاری چقدر در میاد؟
اطلاعی ندارم وای سال پیش بود که برای من یه چیزی تو مایه های چرخ دنده زد با پول مواد اولیه اش دوروبر 12000 تومن در اومد حالا اطلاعی ندارم الان چند در میاد.

M3R
22-09-2013, 12:29
سلام.
ببینید اینا به کارتون میاد؟؟

You can see links before reply

sadeghbakhshi
23-09-2013, 01:16
شما اگر تهران هستید می تونید به بازار ابزارات مکانیک یک سری بزنید
میدان توپ خونه رو که همه میشناسند اونجا که رفتید وقتی به سمت لاله زار میرید
دست راستت یه خیابون هست که اسمش رو نمیدونم چیه
اون خیابون رو تا آخر برید تا برسید به خیابان ناظم العطبا (نمیدونم دیکته اش رو درست نوشتمش یانه :mrgreen:)
توی خود میدان توپ خونه از هرکسی بپرسید بهتون میگه دقیقا کجاست کلا 10 دقیقه هم از توپخونه فاصله نداره
اون جا همه جور چرخنده , زنجیر , چرخ زنجیر و ... هست
خود گیربکس هم میتونید از خ سعدی جنوبی بخرید
کافیه که بدونید چی می خواهید
اگر هم خواستید میتونید طرحتون رو با سالید ورک یا کتیا در بیارید و بدید براتون تراش بدهند
یا قالب بزنند که تراشیدن ارزون تر میشه

pirozy
23-09-2013, 09:30
شما اگر تهران هستید می تونید به بازار ابزارات مکانیک یک سری بزنید
میدان توپ خونه رو که همه میشناسند اونجا که رفتید وقتی به سمت لاله زار میرید
دست راستت یه خیابون هست که اسمش رو نمیدونم چیه
اون خیابون رو تا آخر برید تا برسید به خیابان ناظم العطبا (نمیدونم دیکته اش رو درست نوشتمش یانه :mrgreen:)
توی خود میدان توپ خونه از هرکسی بپرسید بهتون میگه دقیقا کجاست کلا 10 دقیقه هم از توپخونه فاصله نداره
اون جا همه جور چرخنده , زنجیر , چرخ زنجیر و ... هست
خود گیربکس هم میتونید از خ سعدی جنوبی بخرید
کافیه که بدونید چی می خواهید
اگر هم خواستید میتونید طرحتون رو با سالید ورک یا کتیا در بیارید و بدید براتون تراش بدهند
یا قالب بزنند که تراشیدن ارزون تر میشه
ممنون دوست عزیز لطف کردی:o

alirezataremi
26-09-2013, 09:38
سلام
من مشکل شما رو تو یکی از پروژه هام داشتم ، اگه کارتون خیلی دقیق هست و از نظر مالی محدودیت ندارید بهترین کار مراجعه به یک تراشکار وارد هست.البته بعضی ها حتما فایل کار رو میخوان(فایل کتیا یا سالید.منظور جی کد هست) ، بعضی ها هم کافیه که براشون توضیح بدی.خوشبختانه من با یکی از این استاد کارهای خوش قول و خوش اخلاق و منصف آشنا شدم که حسابی کارم رو راه انداخت.
و اما راه دوم اینه که چرخدنده ها رو از محصولات آماده و اسباب بازی و غیره تهیه کنی.علاوه بر آدرسی که دوستان دادند منطقه شاد آباد (بازار آهن) چرخدنده های خیلی خوب فلزی آماده داره.
چون ضمینه کاری تون رو نمیدونم دقیق نمیتونم راهنمایی کنم ولی از موتور برف پاک کن ماشین یا شیشه بالابر هم غافل نشید که با یه گیربکس حلزونی حداکثر قدرت رو فراهم میکنن.میتونید یه موتور شیشه بالابر خراب رو از تعمیرگاه به قیمت آهن قراضه بخرید(این موتور ها خراب نمیشن فقط سیم بکسل داخلشون به هم میپیچه و دیگه تو شیشه بالابر قابل استفاده نیست).

pirozy
26-09-2013, 10:31
سلام
من مشکل شما رو تو یکی از پروژه هام داشتم ، اگه کارتون خیلی دقیق هست و از نظر مالی محدودیت ندارید بهترین کار مراجعه به یک تراشکار وارد هست.البته بعضی ها حتما فایل کار رو میخوان(فایل کتیا یا سالید.منظور جی کد هست) ، بعضی ها هم کافیه که براشون توضیح بدی.خوشبختانه من با یکی از این استاد کارهای خوش قول و خوش اخلاق و منصف آشنا شدم که حسابی کارم رو راه انداخت.
و اما راه دوم اینه که چرخدنده ها رو از محصولات آماده و اسباب بازی و غیره تهیه کنی.علاوه بر آدرسی که دوستان دادند منطقه شاد آباد (بازار آهن) چرخدنده های خیلی خوب فلزی آماده داره.
چون ضمینه کاری تون رو نمیدونم دقیق نمیتونم راهنمایی کنم ولی از موتور برف پاک کن ماشین یا شیشه بالابر هم غافل نشید که با یه گیربکس حلزونی حداکثر قدرت رو فراهم میکنن.میتونید یه موتور شیشه بالابر خراب رو از تعمیرگاه به قیمت آهن قراضه بخرید(این موتور ها خراب نمیشن فقط سیم بکسل داخلشون به هم میپیچه و دیگه تو شیشه بالابر قابل استفاده نیست).
با تشکر
ولی من تهران نیستم
به چرخ دنده های اهنی کوچک با قطر حداکثر 10 سانتی نیاز دارم
هر چی هم تعداد دندانه هاش بیشتر باشه کارم بیشتر راه می افته
تعداد هم زیاد می خوام

pirozy
19-10-2013, 21:51
کسی سایت خارجی سراغ نداره که کارش طراحی و فروش چرخ دنده باشه؟
فکر کنم اگه از خارج وارد بشه خیلی ارزون در میاد
با یه شرکت تو تبریز تماس داشتم گفتن چرخ دنده به قطر 12 سانتی متر به ضخامت 15 میلی متر رو با حداکثر دندانه برات می زنیم 540 هزار تومان :sa:
یکی بگه که من با پروژه ام که نیمه تمام مونده چه کنم؟

sadeghbakhshi
20-10-2013, 03:06
540 هزارتومن
عجب ادم های بوووووووووووووووووووووووو ووووق هستند
بری گیربکس پیکان بخری بازش کنی به صرفه تره
اقا یه همچین چرخ دنده ای 50 هزارتومن هم نمیشه
والا من هم توی مسابقات رباتیک شرکت کردم اون هم توی گرونی های قبل عید

pirozy
23-10-2013, 10:27
سلام
دوستان من موندم که چی کار کنم همه این تراشکارها مثل این که می خوان واسم گیربکس بزنن
کسی اشنایی کسی رو نداره که بهم کمک کنه
من فایل ها رو اپلود کردم از لینک زیر می تونید دانلود کنید
You can see links before reply
لطفا یکی کمک کنهcry::cry::cry::cry::

alirezataremi
30-10-2013, 21:15
یه زمانی چرخگوشت های بزرگ و صنعتی چنین چرخدنده هایی داشتن .اگه تو شهرتون جایی هست که لوازم یدکی اش رو میفروشه یه سر بزنید.اگه پلاستیکی مشکلتون رو حل میکرد تو پرینتر های قدیمی فراوون پیدا میشه .راستی قیمتی رو که گفتید برای تراش چرخ دنده خیلی بالاست . شما که چرخ دنده رو تو کتیا طراحی میکنید ، جنس قطعه رو هم مشخص میکنید و نرم افزار مدت زمان لازم برای تراش قطعه رو محاسبه میکنه . این دستگاه ها هم برای جنس استیل که گرونترین قیمت خدمات تراشکاری رو دارن ساعتی 70000 تومان هزینه برمیداره.برای جنس برنج یا آهن قیمت 30 الی 40 هزار تومنه.شاید بد نباشه یه سری به تهران بزنید....