PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند تا سوال مبتدی

raoofmtj
19-09-2013, 13:59
-1منظور از تایمر کانتروadc و 10بیتی چیه ؟
2-بهترین ورزن کد ویزن روی سیستم های 64بیت هم نصب بشه چیه؟

اگر
میشه این پیج رو واسه کسایی بزاریم که تازه میخوان برامه نویسی کار کنن و بعضی از مفاهیم رو متوجه نمیشن
ممنون و متشکر

amiray
19-09-2013, 15:02
سلام
واحد adc یه واحد از میکرو هست که دیتای انالوگ (ولتاژ) رو به داده ی دیجتال (عدد) تبدیل میکند.
در این واحد ما یک ولتاژ رفرنس داریم که این تبدیل دیتا با استفاده از اون صورت میگیرد.
بفرض اگه رفرنسمون 5 ولت باشد و پایه adc مون رو به 2.5 ولت وصل کنیم میکرو به ما 512 رو برمیگردونه البته اگه واحدمون 10 بیتی باشه.
ده بیتی هم اینه که میکرو و لتاژ صفر تا رفرنس رو به 10^2 قسمت تقسیم میکنه هرچه رقم بیت بیشتر باشه دقت واحد بیشتر خواهد بود
در مورد سوال دومتون هم اطلاعی ندارم ولی من از CodeVisionAVR V2.05.3 استفاده میکنم ولی اطلاعی ندارم 64 بیت هست یا نه.
بازم مشکلی بود در خدمتیم.:wink:

amiray
19-09-2013, 15:10
شرمنده تایمر کانتر یادم رفت.:unh:
در بعضی پروژه ها نیاز داریم که یک زمان بندی با دقت بالا برای میکروکنترلر تعیین کنیم برای مثال که میخواهم یک ساعت با دقت خوب بسازیم یه یک عددی را هر یک ثانیه به بیرون ارسال کنیم و ... ، از تایمر استفاده میکنیم و در مواقعی که میخواهیم یک رو یداد خارجی رو بشماریم از کانتر استفاده می کنیم.
در اصل این دو بخش یک شمارنده هستند در داخل میکرو کنترلر که میتوانند به صورت موازی با cpu کار کنند.:mrgreen:

shahrivar88
19-09-2013, 16:46
همون ورژن کدویژن رو من روی ویندوز7 بیتی 64 دارم کار میکنه مشکلی هم نداره ولی 32 بیتیه. این جور نرم افزار ها کم پیش میاد نسخه 64 بیتی داشته باشند.

raoofmtj
19-09-2013, 17:10
از همتون بخاطر پاسخ سریع ممنونم