PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چندتا سوال درباره ی eeprom

sadeghbakhshi
03-09-2013, 02:58
سلام :hi:
من چندتا سوال درباره ی eeprom دارم
من توی یک برنامه قصد دارم متغییرهای برنامه رو روی این حافظه ذخیره کنم
وبعد از قطع برق این اعداد ذخیره شده رو بازیابی کنم
برای اینکار میخواهم بارگذاری اطلاعات رو توی هر لوپ برنامه تکرار کنم
حالا سوال من اینجاست
آیا میشه ادرس ذخیره سازی اطلاعات رو مشخص کنم؟
چون میخواهم در هر لوپ اطلاعات جدید روی اطلاعات قبلی ذخیره بشه
و از طرفی چون دوتا متغییر دارم میخواهم بدونم که کدام X و کدام Y هست
میشه یه راهنمایی کنید؟ lov:
از کامپایلر Ccs استفاده میکنم

roohlla
03-09-2013, 10:04
این جوری eep rom شما نابود میشه ! در کسری از ثانیه ! دو دلیل وجود داره که انجام این کار رو غیر معقول می کنه . 1 - EEPROM ها در نوشته شدن خیلی کندن و حدود جند صد سیکل cpu طول میکشه تا نوشته بشن ( این حرف در خوانده شدن صادق نیست) پس با قرار گرفتنشون در لوپ اصلی برنامه بازدهی سیستم رو به شدت پایین میارن . 2 - این حافظه ها در نوشته شدن داری محدودیت هستند و معمولا بیشتر از چند صد هزار بار نمیشه روشون نوشت. خوب حالا اگه شما اون رو در روتین اصلی برنامه قرار بدید چند بار در ثانیه لود میشه ؟:baad:بعدش هم که ... :( .
خوب راه چاره چیه ؟
دو راه وجود داره . اولیش اینه که eeprom رو زمانی لود کنید که قراره مقدار جدیدی درش ذخیره بشه . مثلا کاربر حالت جدید سیستم رو تنظیم کنه. این روش برای زمانی خوبه که تعداد این اتفاقات که منجر به نوشته شدن eeprom‌ میشه پایین بمونه.
راه دوم اینه که از یه سیستم شبه ups استفاده بشه تا زمانی که برق قطع میشه برق مورد نیاز برای ذخیره شدن و سپس خاموش شدن رو به سیستم بده. یک راهش اینه که یک خازن نسبتا بزرگ برای میکرو بذارید و برق ورودی رو به مقایسه کننده ی میکرو داده و اون رو با یه مقدار خاص مقایسه کنید. حالا زمانی که برق قطع شد وقفه ی مقایسه کننده عمل کرده و متغیر های مورد نظر رو در eeprom ذخیره کنه . البته در این حالت اون متغیر ها باید از نوع جهانی و volatile باشن . البته راه های دیگه ای هم وجود داره که برمیگرده به ابتکار عمل شما.

sadeghbakhshi
03-09-2013, 14:12
حالا چطوری میتونم ادرسش رو معین کنم ؟
شاید یک دکمه ی سیو براش بزارم که کاربر هر وقت که دوست داشت سیوش کنه و با همون دکمه
اول برنامه مقادیر رو لود کنه

roohlla
03-09-2013, 15:29
برای کار با eeprom من با رجیستر ها و ویا توابع استاندارد مربوط به این بخش استفاده می کنم . در هر دو مورد به راحتی میشه آدرس رو تعیین کرد .

sadeghbakhshi
04-09-2013, 18:36
آقای روح الله میشه یک پروژه ای با پی ای سی اینجا قرار بدید؟
راستی برای این کار mmc چطور هست ؟
اون بهتر نیست؟