PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدارات الکترونیک ساده و جذاب برای بچه ها ؟

rostamiani
29-08-2013, 16:46
یادمه وقتی کوچیک بودم پدرم برام کیت های الکترونیک می خرید .

الآن دیگه از این چیزا نیست ... ولی می خوام یه سری قطعه بخرم بدم برادر کوچیکم روی Breadboard بسازه

چه مداراتی رو پیشنهاد می کنید ؟
مرجعی برای این جور مدل های ساده هست ؟

متشکرم

sadeghbakhshi
29-08-2013, 19:26
یکسری کتاب هست به اسم مجموعه مدارهای الکترونیکی برای جوانان توی بازار موجود هست
که شماره های 1و2و.... داره و به همین ترتیب پیچیده تر میشه

rostamiani
29-08-2013, 19:29
یکسری کتاب هست به اسم مجموعه مدارهای الکترونیکی برای جوانان توی بازار موجود هست
که شماره های 1و2و.... داره و به همین ترتیب پیچیده تر میشه

خیلی خیلی متشکرم ... خیلی خوب به نظر می رسه
جلد 1 از همه آسون تره ؟
تقریبا هر کدوم چند تا مدار داره ؟

همینه؟ :

You can see links before reply

rostamiani
30-08-2013, 07:56
دیشب مدار چشمک زن ترانزیستوری رو بستیم ولی فرصت نشد تست کنیم !

شکل قطعات و رنگ های مقاومت ها رو هم با ویکیپدیا بهش نشون دادم و سریع یاد گرفت
نقشه رو می خوند و قطعه ها رو پیدا می کرد و با کمک هم سر جاش میذاشتیم.
فکر کنم باید برم سراغ کتاب ولی کتابی که گفتید رو پیدا نکردم. فکر کنم باید اینترنتی بخرم

بستن مدار براش خیلی جالب بود
خیلی از راهنمایی شما متشکرم

هنوز کار نمی کنه و هر دو دیود با هم روشن میشن ! باید بررسی کنم !

You can see links before reply

amiray
30-08-2013, 08:16
سلام اگه این کتاب رو پیدا نکردید میتونید از فروشگاه های اینترنتی بخرید
فروشگاه اینترنتی کتاب ایران (موج سوم) - مجموعه مدارهای الکترونیکی برای جوانان - 1 (You can see links before reply)
این سایتم داره. البته جلد اولش تو اکثرافروشگاه ها نبود.

skiboys
30-08-2013, 14:56
سلام من با این نوع یادگیری مخالف هستم این که یک سری مدار پیدا کنید و ببندیم و چیزی نفهمیم و با روشن شدن آن خوشحال شویم چیز جالبی نیست
قول می دم شما از بیشتر مدارهای این کتابی که معرفی شده جواب نمی گیرید و همچنین نمی فهمید به چه صورت کار می کنه ( من بیشتر جلدهای این کتاب را دارم:0013:)
البته برای سنین پایین نکته اول علاقه مندی بچه ها هست که برای شروع درست است که فهمیدن اینکه مدار چطور کار می کند مهم نیست ولی در ادامه کم کم باید یاد بگیرند که طرز کار مدار چگونه است
من پیش نهاد می کنم از مدارهای led و تغییر نور آن ها و سپس اضافه کردن المان های مختلف نظیر دیود و انواع خازن و مقاومت و دیود مدارهای مختلفی را پیاده سازی کنید

sadeghbakhshi
30-08-2013, 17:08
فکر کنم انتشارات چرتکه هم یه همچین کتابی نشر کرده باشه
توی انقلاب هست نیوکیت هم توی کوچه آلیک خ جمهوری داره

spring110.sh
12-09-2013, 11:24
خب برای بچه های نوجوان و کوچیک تر ، پیچیدگی مدار مهم نیست و جذبشون نمی کنه ، بلکه کاربرد اون مداره که جذبشون می کنه . شاید شما بتونید با یه مدار روشن و خاموش ال ای دی اون رو خیلی ذوق زده کنید . برای مثال مداری هست که برای ماشین استفاده می شه ، به صورتی که کلیدش زیر صندلی یا جایی تو ماشین مخفیه و شما وقتی سوییچ رو می چرخونید ، تا این کلید رو نزنید ماشین روشن نمی شه ! به نظر من در کنار آموزش باید به کاربرد اون آموزش تو زندگی روزمره و ... هم پرداخته بشه تا اشتیاق بیشتری برای یادگیری ایجاد کنه !