PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی

darkknightrob
24-08-2013, 19:56
سلام دوستان
ی سوال داشتم
دوستانی که برنامه نویسی کار کردن، برای میکروها چه زبانیو پیشنهاد میکنید؟؟
لطفا با دلیل توضیح بدید
ممنون

Ma3ood
24-08-2013, 20:20
این موضوع زیاد بحث شده در همه انجمنهای علمی حتی در همین انجمن شما یه سرچ بزنی همه چی دستتون میاد ولی نتیجه این هست فقط اگه برای یه دوره خاصی میخواهید و نیازی به سطح بالا مانند میکروی های ARM ندارید بسکام کار راه اندازه ولی خواستید پیشرفتی داشته باشید و میکروهای قوی برنامه نویسی کنید قطعا زبان C . c++

darkknightrob
24-08-2013, 20:22
این موضوع زیاد بحث شده در همه انجمنهای علمی حتی در همین انجمن شما یه سرچ بزنی همه چی دستتون میاد ولی نتیجه این هست فقط اگه برای یه دوره خاصی میخواهید و نیازی به سطح بالا مانند میکروی های arm ندارید بسکام کار راه اندازه ولی خواستید پیشرفتی داشته باشید و میکروهای قوی برنامه نویسی کنید قطعا زبان c . C++
من در ادامش ی سوال دیگم مطرح کردم! دلیلش؟
ممنون میشم دلیلشو هم بگید و چه کامپایلریو براش پیشنهاد میکنید؟
تشکر از جوابتون

Ma3ood
24-08-2013, 20:38
اگه با دقت میخوندید دلیل هم داشت گفتم برای میکروهای هشت بیتی مانند AVR- PIC تفاوت خاصی نمی کنه بیسیک و یا سی جفتشون در یه سطح هستند هرچند بازهم در این سطح زبان سی دارای انعطاف پذیری بیشتری هست کامپایلر زیاده مانند codevision avr . win avr, avr studio ,....
شما اگه بخواهید به میکروهای سطح بالا مانند 16 بیتی و 32 بیتی وارد شوید فقط میتونید با C , c++ برنامه بنویسید و کامپایلری برای زبان بیسیک وجود ندارد

esisafa
24-08-2013, 21:03
فقط c/c++ . چون همه ی پلتفورم ها و پردازنده ها کامپایلر c دارن. حتی برنامه ی pc هم c++ یاد بگیرین. تمام درایورها ابتدا dll برای زبان c دارن. تمام سیستم عامل ها کامپایلر c دارن. برنامه های اپن سورس با سی هستن. خلاصه اول c یاد بگیرین بعد هر چیز دیگه ای خواستید
توجه کنید که با راحتی کار ندارم، هرچند که سخت هم نیست

اول یک کتاب آموزش c/c++ بخونید و اصول و قواعد این کامپایلر رو یاد بگیرید، بعد در هر زمینه ای که بخواید وارد بشین این کامپایلر موجوده

sobhan537
24-08-2013, 21:31
من شنیدم قراره برای میکروکنترلرهای ARM هم زبان بیسیک بیاد:018: ولی نمیدونم کی! :sa:

esisafa
24-08-2013, 23:37
من شنیدم قراره برای میکروکنترلرهای ARM هم زبان بیسیک بیاد:018: ولی نمیدونم کی! :sa:
قراره بیاد. برای پیشتاز بودن و یا کار کردن روی پروژه های خاص باید c کار کنید. برای pc بجای visual c++ اومدم c# یاد گرفتم نتیجه این شد که الان بخوام مثلا برای پروتئوس یک قطعه ی فعال طراحی کنم باید با c++ برنامه بنویسم

darkknightrob
25-08-2013, 00:11
دوستان
کسی فایل آموزشی در مورد زبان c داره؟؟ آیا؟؟؟

Ma3ood
25-08-2013, 11:40
توی نت سرچ بزن کتاب زبان سی جعفر نژاد قمی و..... منابعش خیلی زیاده:0013:

موفق باشید ...

sadeghbakhshi
29-08-2013, 05:02
یکی از بهترین سایت های اموزش برنامه نویسی برای کامپیوتر
سایت امنیتی آشیانه هست
از دستورات Cmd تا وب و اسکریک و جاوا و حتی هک و ویروس نویسی به صورت آزاد پیدا میشه
برای ارم هم انگار Mikroe هست
من توی یکی از تاپیک های قدیمی این رو دیدم اون موقع تازه نسخه ی دموش اومده بود شاید الان کامل شده باشه
ولی در کل زبان سی یک چیز دیگه ای هست
یکبار میخونید با هرچیزی که خواستید کار کنید یه کوچولو تغییر میدید
انعطاف بیشتری هم نسبت به بیسیک داره
اما این رو هم بدونید که بیسیک رو خیلی سریعتر و راحت تر میشه در بر گرفت
دیگه تصمیم به عهده ی کاربر هست