PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Logic Analyzer

sadeghbakhshi
18-08-2013, 20:53
سلام دوستان
یه چند وقتی هست که
شرکت کویر یک دستگاهی به اسم لاجیک انالیزور وارد کرده
می خواستم بدونم که این دستگاه چی هست و به چه دردی میخوره
تنها برداشتی که من تونستم بدست بیارم اینکه مثلا با پورتکل یوارت یه اطلاعاتی
فرستاده میشه بعد این دستگاه اون نشون میده که اطلاعات فرستاده میشه یا نه؟
ولی خب با یه led هم میشه فهمید که اطلاعاتی فرستاده میشه یا نه
پس این به چه دردی میخوره

sigma-mx
18-08-2013, 21:31
سلام
من یدونه گرفتم و ازش خیلی راضیم :mrgreen: قیمتش هم مناسبه ...

Logic Analyzer همونطور که از اسمش معلومه وسیله ای هست جهت آنالیز و اشکالیابی موارد دیجیتال و لاجیک ...

این وسیله مانند اسیلوسکوپ هست منتها فقط برای سیگنال دیجیتال .... شما مثلا با اتصالش به یه ارتباط سریال میتونید شکل موج سیگنال دیجیتال رو تو کامپیوتر ببینید . و ببینید مثلا این پروتکل داره درست کار میکنه یه نه و از همه مهمتر تایمینگ سیگنالها رو کنار هم مشاهده کنید . با یه led آیا میشه این کار رو کرد ؟!

مثلا تو یه ارتباط spi با یه فلش دچار مشکل شدید و جواب نمیگیرید ... سیگنالهای CS - MISO - MOSI و CLK رو به آنالایزر وصل میکنید ( همزمان با اتصال به فلش ) و بعد در حین کار نمونه میگیرید ... یعنی تایمینگ دقیق سیگنال SPI و از روی شکل موج مشاهده میکنید که مثلا سیگنال MISO ( سیگنال پاسخ فلش به میکرو ) درست نیست یا اصلا سیگنال نداره . پس براحتی محل مشکل رو پیدا میکنید .

sadeghbakhshi
20-08-2013, 01:17
سلام
هنگام ارسال یا دریافت اطلاعات خط دیتا به صورت 0و 1 در میاد و اگر یک ال ای دی بهش وصل بشه میشه فهمید که اطلاعاتی ارسال یا دریافت میشه یه نه
ولی تایمینگ و این جور چیزها خبری نیست
راستی یه دونه هم سایت همسایه یعنی ECA داره که 130 تومنی میشه و اونطور که من فهمیدم
نمونه انالوگ هم میگیره
می خواستم بدونم با این لاجیک انالیزرها (شرکت کویر) میشه از موج PWM چیزی فهمید یا نه ؟
مثلا دیوتی سایکل و فرکانس رو
با این چیزی که ECA داره میشه با برد کویر چطور؟؟
لاجیک آنالایزر حرفه ای به همراه 2 کانال آنالوگ - فروشگاه تخصصی برق و الکترونیک ECA (You can see links before reply)

roohlla
20-08-2013, 11:07
بله نشون میده .

sigma-mx
20-08-2013, 13:11
بله ، براحتی این کار ممکنه و اصلا خود نرم افزار در بالا سمت راست duty cycle رو زمانی که ماوس رو روی سیگنال ببرید نشون میده . این لاجیک آنالایزر نرم افزار خیلی قوی داره و کار کردن باهاش راحته .

mehrdad3264
12-09-2013, 23:16
سلام - من یدونه از این آنالایزر ها از شرکت کویر الکترونیک خریدم و نرم افزارش رو نصب کردم ولی وقتی نرم افزار رو اجرا میکنم مینویسه :Disconnected
حالا به نظر شما من چیکار کنم ؟ لطفا کمکم کنید .

sigma-mx
12-09-2013, 23:57
حتما درایورش درست نصب نشده .. از دیوایس منیجر چک کنید ..

mehrdad3264
13-09-2013, 00:21
ممنون از جوابتون . چطوری درایورش رو نصب کنم ؟ از کجا دانلود کنم ؟

sigma-mx
13-09-2013, 00:24
فکر کنم همراه نرم افزار نصب میشه . شاید با یک دیوایس دیگه تداخل کرده درایورش ..

بهمین خاطر میگم وقتی به کامپیوتر وصله تو دیوایس منیجر نگاه کن ببین پی نشون میده . مثلا ببین آیا علامت تعجب زرد داره یا ...

mehrdad3264
13-09-2013, 00:30
آره علامت تعجب زرد داره . اسم کمپانی سازنده رو هم نوشته .

sigma-mx
13-09-2013, 00:38
پس مشکل داره دیگه !
روش کلیک راست کن . update driver رو بزن و بعد آدرس درایور تو پوشه driver که تو مسیر نصب نرم افزاره رو بهش بده ....

mehrdad3264
13-09-2013, 00:52
دوستان چیکار میتونم بکنم ؟ آیااین لاجیک آنالایزر سالمه ؟

sigma-mx
13-09-2013, 01:17
دوست عزیز منظورم از درایوره که مشکل داره نه لاجیک آنالایزر !!! :)
درایورش رو درست نصب کن درست میشه ..

mehrdad3264
13-09-2013, 01:26
دوست من تا اینجاش هم که جواب دادی کلی شرمندت شدم .
من ویندوز 7 - 32بیتی روسیستم ام نصبه و از سایت saleae.com سه تا فایل مربوط به ویندوز 32 بیتی رو دانلود کردم و توی دیوایس منیجر آدرس هر سه تا فایل رو به طور جداگانه دادم ولی علامت تعجب هنوز کنارش هست .

mehrdad3264
20-09-2013, 17:20
سلام دوستان - برای کار با این لاجیک آنالایزر در ویندوز 7 کدام فایل رو باید دانلود کرد ؟
آخه در سایت saleae.com چند تا فایل وجود داره !
راستی باید ویندوز مجازی xp نصب کنم ؟ (در حال حاضر ویندوز 7- 32 بیتی نصب هستش )
ممنون برای کمکتون.

mehrdad3264
20-09-2013, 18:07
درود بر شما . درست شد :o- مشکل از کامپیوتر بود که با عوض کردن ویندوز و دانلود و نصب مجدد برنامه های لاجیک آنالایزر حل شد .:o

sigma-mx
20-09-2013, 18:26
بسیار عالی . دیدی مشکل از درایور بود :mrgreen:

sadeghbakhshi
01-10-2013, 03:17
سلام
دوستان آیا برنامه ی این لاجیک انالیزر رو میشه برای بقیه ی لاجیک آنالیزرها هم استفاده کرد؟
مثل برنامه ی اون لاجیک انالیزر گرونه رو برای این ارزونه جواب میده؟

sadeghbakhshi
11-10-2013, 08:43
سلام
من امروز داشتم یک مداری رو تست میکردم هیچ جوره جواب نمیداد
لاجیک انالیزر رو وصل کردم یه برق شدیدی من رو گرفت که مال یو اس بی هست
برام این سوال پیش اومده که امکان داره لاجیک انالیزر خراب بشه؟
اخه من داشتم با 3 تا از کانالهاش کار میکردم ولی بیشتر از 3 تا خروجی به من نشون داد

roohlla
11-10-2013, 16:07
ممکنه روی بقیه ی کانال هاش نویز داشته . در کل شما اگه درستتون رو هم به ورودی وصل کنید یه چیزهایی نشون می ده.

M3R
11-10-2013, 18:39
سلام
من امروز داشتم یک مداری رو تست میکردم هیچ جوره جواب نمیداد
لاجیک انالیزر رو وصل کردم یه برق شدیدی من رو گرفت که مال یو اس بی هست
برام این سوال پیش اومده که امکان داره لاجیک انالیزر خراب بشه؟
اخه من داشتم با 3 تا از کانالهاش کار میکردم ولی بیشتر از 3 تا خروجی به من نشون داد

سلام.
تو تمام کانالها شکل موج داری یا فقط چند تا از اونا؟؟
همون 3 تا کانال که باهاشون کار میکنی شکل موج درست نشون میده؟

sadeghbakhshi
12-10-2013, 00:29
والا بجز اون دو سه تا کانالی هم که استفاده میکردم شکل موج نشون میداد ولی اخرین با قط همون کانال های
استفاده شده رو نشون داد

sarab1
12-10-2013, 00:44
والا بجز اون دو سه تا کانالی هم که استفاده میکردم شکل موج نشون میداد ولی اخرین با قط همون کانال های
استفاده شده رو نشون داد
من مدل TNM رو دارم وقتی هر کانال به جایی و صل نباشد از روی سیم ها سیگنال ها به همدیگر القا میشود و همشون یه چیز نشون میدن ولی اگه به جایی وصل بشن هر کانال سطح منطقی اون پایانه رو نشون خواهد داد.:wink:

sigma-mx
12-10-2013, 00:48
نرم افزار لاجیک آنالایزر اگه سخت افزارش بهش متصل نباشه یا سخت افزار درست به pc شناسایی نشه( در کل اگر ارتباط نرمافزار و سخت افزار برقرار نشه ) بصورت دمو شکل موجهای تصادفی تولید و رسم میکنه ...

در مورد اتصال ، جریان کشی و ... ورودی لاجیک آنالایزر به یک بافر ( 8 کاناله ) متصل هست و بر فرض مثال اگه آسیب ببینه به میکروی توش آسیب نمیرسه معمولا .....

alirezataremi
12-11-2013, 12:31
سلام من تو سایت اصلی شرکت usbee مشخصات محصول رو که خوندم دارای قابلیت بسیار ارزنده USB Decoder بود(USBee PC and USB Oscilloscope, Logic Analyzer, Signal Generator, Protocol Decoder and Analyzer (You can see links before reply)) که تو مدل های AX-Plus and AX-Pro ساپورت میشه.کسانی که این مدل رو از فروشگاه سایت خریدن ، آیا این قابلیت رو تست کردن؟ اگه اینطور باشه که این دستگاه ارزش خیلی خیلی زیادی داره.

M3R
12-11-2013, 13:20
سلام.
من این لاجیک آنالایزر رو دارم (ax pro)
نرم افزاری هم که نصب کردم این قابلیت رو داره ولی تا حالا تستش نکردم!
فقط usart رو تست کردم که به خوبی جواب داد!

alirezataremi
12-11-2013, 19:09
سلام ممنونم که جواب دادید.میشه سر فرصت (مثلا همین چند روزه تعطیل) یه تست از این قسمت بگیرید؟
راستش کافیه یه دستگاه usbگیر بیارید و دو تا کانال لاجیک آنالایزر رو بهش وصل کنید. همین که دیتا رو دستگاه بخونه کافیه و تفسیر و درست بودن اون تو این مرحله اصلا برام مهم نیست(شک ندارم که اگه کار کنه درست کار میکنه). خیلی ممنون از محبت شما

M3R
12-11-2013, 21:44
سلام.
فکر کنم برای این کار کابل ورودی لاجیک آنالایزر رو باید به سیم دیتا usb در زمانی که با pc در حال ارتباط هست وصل کنم درسته؟

alirezataremi
12-11-2013, 22:43
هر وسیله ای رو میتونید امتحان کنید.اگه خودم باشم ماوس دم دسته و اتصالش هم خیلی راحته.اگه برد آزمایشی یا هر برد دیگه ای هم دارید که usb داره میشه امتحان کرد.راستش اگه بشه تقریبا کار با usb هم به سادگی پورت سریال میشه.از پیگیری تون واقعا ممنونم. راستی خودتون بهتر میدونید که تو usb چهار تا سیم داریم .دو تا دیتا و دو تا تغذیه. سیم های دیتا و منفی (GND) حتما باید به لاجیک آنالایزر وصل باشه. GND لاجیک آنالایزر به GND پورت usb
خیلی ممنون

sadeqebrahimi
17-03-2014, 19:12
سلام
این مدل
You can see links before reply
سیگنال ها رو بصورت آنلاین نمایش میده یا باید قبلش ضبط بشه وبعد نمایش بده ؟
با تشکر

M3R
17-03-2014, 22:08
سلام
ابتدا از سیگنال نمونه برداری میشه و بعد نمایش میده

manoochehr2
28-04-2014, 14:49
سلام
من میخوام یکی از این دستگاههای آنالایزر تهیه کنم. به نظر شما کدوم مدل رو انتخاب کنم؟ این مدل usbee چطوره؟ مشکلی باهاش نداشتید؟ راستی گفتید که اون پراب هایی که تو عکس هست همراهش نیست؟!

mreza1367
17-08-2015, 16:17
بخاطر بلند بودن کابل همراه این دستگاه سیستم نمیتونست درایورش رو نصب کنه و unknown میشد. کابل رو عوض کردم مشکلش حل شد.:mrgreen:

taktrashe
17-08-2015, 16:42
سلام من تو سایت اصلی شرکت usbee مشخصات محصول رو که خوندم دارای قابلیت بسیار ارزنده USB Decoder بود(USBee PC and USB Oscilloscope, Logic Analyzer, Signal Generator, Protocol Decoder and Analyzer (You can see links before reply)) که تو مدل های AX-Plus and AX-Pro ساپورت میشه.کسانی که این مدل رو از فروشگاه سایت خریدن ، آیا این قابلیت رو تست کردن؟ اگه اینطور باشه که این دستگاه ارزش خیلی خیلی زیادی داره.

بله اکثر این قابلیت ها رو دارد ولی نرم افزار اصلی اون کمی اختلال دارد ولی نرم افزار اسیلوسکپ + لاجیک آنالیزر بهتر عمل میکند .