PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک ابهام در مورد تبدیل ps2 به usb

shahrivar88
11-08-2013, 19:21
دوستان زحمت بکشید یک سر به این لینک بزنید ببینید این چیزی که اینجا نوشته ممکنه!!

ممنوم میشم اگر نظرتون رو بگید.

آموزش تبدیل کانکتور PS/2 به USB و برعکس | علم فردا (You can see links before reply)

esisafa
11-08-2013, 20:42
در صورتی امکان داره که چیپ ماوس هر دو پورت رو ساپورت کنه. این دو پروتوکول هیچ شباهتی به هم ندارن

sigma-mx
11-08-2013, 20:45
بله ممکنه !
این قابلیت یا مربوط به مادربرد میشه و یا خود ماوس و کیبرد که میتونند تو هر دو پروتکل کار کنند . باید دربارش تحقیق بشه ....

در مورد مبدل ( usb به ps2 و بالعکس) هم دو نوع وجود داره یکیش پسیو هست و دیگری اکتیو ..
پسیو ها اونایی هستند که از داخل فقط با سیم دو کتنکتور usb و ps2 رو بهم وصل کردن و نوع اکتیو توسط چیپ این تبدیل رو انجام میدن . در صورتی که استفاده از مبدل پسیو موفقیت آمیز نباشه از نوع اکتیو استفاده میکنند که کلا پروتکل رو تبدیل میکنه ...

shahrivar88
11-08-2013, 21:30
ممنون از پاسختون من حتما امتحانش میکنم.
ولی شما این تبدیل رو چطوری توجیه میکنید که همزمان 2 تا ps2 ماوس و کیبورد به یک usb وصل میشه این که حتما چیپ داره درسته؟

esisafa
11-08-2013, 21:43
دقیقا نمیدونم ولی به نظرم این وسایلی مثل کیبورد و ماوس هستن که این قابلیت رو دارن نه پورت یواس بی کامپیوتر. یک دلیل هم اینه که وقتی موس با یو اس بی وصل بشه به صورت hid شناخته میشه نه ps2. البته کامپیوترهای جدید در ستاپ خودشون میتونن کیبورد یو اس بی رو ساپورت کنن و این بخاطر این هست که اون نرم افزار مادبورد درایور کیبورد رو داره.

shahrivar88
11-08-2013, 21:55
ماوس یا کیبوردی که خودش usb هست که هیچ اما این قضیه تبدیل برا من عجیبه مستقیم سیم ها رو وصل میکنن.

sigma-mx
12-08-2013, 00:21
الان دوباره خیلی تو نت گشتم ولی سر نخ زیادی پیدا نکردم ! فقط چند جا گفته بودند که کیبرد و ماوس باید هر دو پروتکل رو پشتیبانی کنند . نمیدونم کدوم درسته ! ولی من قبلا یجا دیده بودم گفته بود که سمت کامپیوتر اینا رو شناسایی میکنه !
ولی یه چیزم که قابل تامله اینه که هم مبدل usb به ps2 هست و هم بالعکس . به همین روش passive . یعنی با سیم از داخل وصل بشن .

پست بالا رو ویرایش کردم تا قطعی نشدن مطلب اطلاعات غلط به کسی داده نشه !!!