PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترانزیستور سویچینگ جایگزین bc639

m.elexal
10-08-2013, 12:50
با سلام
کسی میتونه ترانزیستورری معرفی کنه که اول سویچینگ باشه و مثل 639 با ولتاژ 0.5 خروجی رو پایین نیاره
یا باشه یا نباشه مثل ماسفت مثلا
639 تا 1 آمپر درایو میکنه ولی مشکل اینجاست که 0 منطقی که از 1.2 پایین تر محسوب میشه رو 1 میبینه یعنی شما 0.5 ولت هم سر پایتون باشه ترانزیستور بیخیال نمیشه و رد میکنه
دیگه یه پایه میکرو که میگیم 0 واقعا صفره صفر که نمیشه
من با bc547 اصلا مشکلی نداشتم و خیلی خوب بود اما همونطور که میدونید 100میلی آمپر هست و من 1 آمپر رو لازم دارم
ضمننا قیمت ترانزیستور ذکر شده 70تا 100 تومان هست
دوستان لطف کنن تو این حدود قیمت نهایت تا 200 تومان معرفی کنن
چون بردش تولیدی هست و قیمت مهمه ، ممنون از همتون

m.elexal
12-08-2013, 01:18
اصلن انقدر مورد پیشنهاد شده که نمیدونم کدوم رو اجرایی کنم، اگر میدونستم اینهمه مهندس یه جا جمع شده زود تر سوال میکردم ...

Ma3ood
12-08-2013, 12:58
سلام
بستگی به نحوه درایو کردنتون هم داره وگرنه میتونید بیس ترانزیستور را با یه مقاومت در هر حد چند ده کیلو پول دوون کنید و در مواقعی که که به بیس ولتاژ ندهید مطمئن باشید صفر میمونه . و روشن نمی شه
ترانزیستوری که معرفی کردید حداکثر میتونه 1 امپر بکشه که گزینه خوبی نمی تونه باشه اگر جریان یک امپری بخواهید عبور بدهید شما از ترانزیستور نیمه قدرت مانند bd135 استفاده کن که تا 1.5 امپر دایم و 3 امپر لحظه ای بتونه بده

m.elexal
13-08-2013, 20:52
سلام
بستگی به نحوه درایو کردنتون هم داره وگرنه میتونید بیس ترانزیستور را با یه مقاومت در هر حد چند ده کیلو پول دوون کنید و در مواقعی که که به بیس ولتاژ ندهید مطمئن باشید صفر میمونه . و روشن نمی شه
ترانزیستوری که معرفی کردید حداکثر میتونه 1 امپر بکشه که گزینه خوبی نمی تونه باشه اگر جریان یک امپری بخواهید عبور بدهید شما از ترانزیستور نیمه قدرت مانند bd135 استفاده کن که تا 1.5 امپر دایم و 3 امپر لحظه ای بتونه بده
بله شما نمیگید زمانی که اونوقت بخوام راه اندازی کنم اون مقاومت دیگه انقدر سنگین هست که نشه روشنش کرد ؟؟؟؟!!!!!!!!!

Ma3ood
14-08-2013, 00:36
نه ربطی نداره شما مثلا مقاومت بیست شده 2.7 کیلو و مقاومت پول دون را میگذارید 15 کیلو 4.5 ولت به بیس میرسه انوقت به نظر شما روشن نمیشه!!!

روشی که اشاره کردم در عمل تست شده و هیچ تداخلی در کار به وجود نمیاره