PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل mikroc چیه ؟؟؟

jonbakhsh
07-08-2013, 01:49
یه مدته دارم با نرم افزار mikroc arm کار میکنم .همه چیز داره . هم میشه رجیسترهارو مستقیم آدرس دهی کرد و هم میشه از توابع خودش استفاده کرد . مثلا فعال کردن تایمر ..... میشه از دستورات خودش استفاده کرد و یا مستقیم رجیستر هارو مثل کیل تنظیم کرد. حالا این نرم افزار چه مشکلی داره که از هر کسی میپرسی میگه به درد نمیخوره؟؟؟؟

sadeghbakhshi
07-08-2013, 02:36
Mikroc مگه برای PIC نیست؟؟؟؟
تا اونجایی هم که من میدونم فقط هدر فایلهای خودش رو میشه استفاده کرد

meysam.z
07-08-2013, 07:33
دقیقا همونجوری که دوستمون گفتن

فقط هدر فایلهای خودش رو میشه استفاده کرد

من خودم CCS کار کردم.... خیلی هم عالی کار میکنه هر کلک نرم افزاری رو هم میتونی روش پیاده کنی ....
ولی بهتره MPLAB یاده بگیری چون میکروهای 32 بیتی PIC رو هم ساپورت میکنه
اگه کار با PIC رو تازه شروع کردی بهتره از همون اول میکروهای 32 بیتی PIC رو یاد بگیری چون واقعا فوق العادع هستند
ای سی های ARM خیلی مونده تا به میکرو های 32 بیتی میکرو چیپ برسند .... :hi:
واقعا فوق العاده اند(نظر و تجربه شخصی خود من )

jonbakhsh
07-08-2013, 09:35
نه mikroc برای arm داره ؟؟؟

skiboys
07-08-2013, 12:10
نه mikroc برای arm داره ؟؟؟
برای ARM هم داره ولی محصولات خودش را فقط ساپورت می کنه :hi:

skiboys
07-08-2013, 12:17
ای سی های arm خیلی مونده تا به میکرو های 32 بیتی میکرو چیپ برسند .... :hi:
واقعا فوق العاده اند(نظر و تجربه شخصی خود من )
می شه بیشتر توضیح بدهید؟ با یک جمله که نمی شه به نتیجه رسید شما خودتان با arm ها کار کرده اید، در ضمن arm یک معماری هستش و به یک ic مربوط نمی شه از سال دیگه amd بجای معماری x86 داره از arm استفاده می کنه .....

jonbakhsh
07-08-2013, 12:25
برای ARM هم داره ولی محصولات خودش را فقط ساپورت می کنه :hi:

من دارم با stm کار میکنم . خیلی برنامه هم باهاش نوشتم روی همین برد آموزشی معمولی هم جواب میده . میکرو های stm داره . ولی توی بعضی انجمن ها نوشتند که به درد نمیخوره . حالا چرا نمیدونم ؟؟؟

amin1139
10-08-2013, 03:16
کار نکن که کرک demo داره مثلا تا 2kword برنامه رو کامپایل میکنه ولی برای نوشتن برنامه با حجم بیشتر باید کرکش کنی و این کرکهایی که تو سایتا هست بدردش نمیخوره
در ضمن کمپانی microe برای اکثر میکروکنترولر ها حتی 8051 کامپایلر های عالی تولید کرده

jonbakhsh
10-08-2013, 08:33
من کرک عالی دارم . بیشتر از 2 کیلو برنامه کامپایل کردم .جواب داد .

amin1139
10-08-2013, 16:14
نمیدونم محدودش برای arm چقدر هست گفتم مثلا شما تو help قسمت about رو چک کن

jonbakhsh
10-08-2013, 20:28
You can see links before reply

sadmonew
11-08-2013, 11:00
سلام دوستان
به نظر من Keil و IAR فعلا" بهترين كامپايلر ها براي كار با اغلب ميكروهاي ARM هستن
تقريبا" تمام ميكروها رو از تمام شركت ها ساژورت ميكنن
كدي هم كه توليد ميكنه فوق العاده بهينه شدس.
از همه مهمتر سال هاي زيادي كه از توليدشون ميگذره.
اما MikroC تمام ميكروها رو ساپورت نميكنه حتي اون ميكروهايي كه بيشتر ازشون استفاده ميشه هم ساپورت نميكنه.
و زمان زيادي هم از توليد نميگذره، به قولي هنوز امتحانشو كامل پس نداده.

jonbakhsh
28-08-2013, 07:16
فکر کنم باید دیدمونو راجب به این کامپایلر خوب عوض کنیم . اصلا خیلی اشتباه میکنیم . یک مثال میزنم
همه میگند که توی کامپایلر های pic کامپایلر ccs بهتره . میگیم چرا ؟؟؟ اکثرا جواب میدند که زبان c استاندارد داره ولی mikroc نداره . ولی این اشتباهه . اصلا ccs زبان c استاندارد نداره . مثلا شما دستور tris داخلش بنویسید به این رجیستر خطا میگیره یا اصلا نمیشه به رجیستر ها ی میکرو توی شرایط معمولی دسترسی داشت .اصلا آدم زبان سی فراموش میکنه . بیشتر شبیه بیسیکه . ولی توی mikroc همه این ها میشه .
بعضی ها میگند که کتابخانه هاش باگ داره . ولی من تا حالا باگی ازش ندیدم شرکت بزرگیه برد آموزشی میده فکر نکنم یک کامپایلر که مینویسند مورد دار بیرون بدند هر ورژنی هم که میده فقط میکرو هاشو زیاد میکنه . بعضی میگند کتابخا نه هاش اوپن سورس نیست . خوب نباشه عوضش همه امکاناتی کتاب خانه هاش داره . اصلا توی ccs یا codevision چند درصد تا حالا اومدند کتابخانه دست کاری کردند ؟؟؟
من پیشنهاد میکنم کسانی که با میکرو های stm کار میکنند چند تا برنامه هم با این کامپایلر بنویسند نظرتون عوض میشه . :0013:

sajjad_AD
28-08-2013, 11:49
سلام
منم کاملا موافقم من میکروکنترولر PIC رو با MikroC کار می کردم و وقتی که خواستم ARM کار کنم با مقایسه این کامپایلر های و کار باهاشون در نهایت بازم به MikroC ARM رسیدم نمی شه از این کامپایلر گذشت وقتی با این کامپایلر کار کرده باشی , کار با دیگر کامپایلرا مث نشستن پشت تراکتور میمونه برات

چه لزومی داره یه کامپایلر تمام میکروها رو ساپورت کنه مگه دوستان با چند جور ARM کار می کنن! :hi:

jonbakhsh
28-08-2013, 14:21
یه چیز دیگه هم بگم در مورد تولید کد . اگه مثل کیل از این نرم افزار استفاده کنی یعنی از کتابخانه هاش استفاده نکنید حجم کدی که تولید میکنه تقریبا مثل هم هستند . مشکل اینجا هستش که کتابخانه هاش که استفاده میکنید کد بیشتری نصبت به کیل تولید میکنه ولی یه چیزی در نظر بگیرید . شما کلی میگردید یک کتابخانه مثلا ال سی دی گرافیکی برای کیل پیدا میکنید برای شما یک عکس و کاراکتر چاپ میکنه ولی کتابخانه های mikroc دایره نمودار ..... امکانات دیگه بهتون میده . اون قسمت هائیش هم که نیاز باشه کتابخانه هاش بازه . مثلا اگه کسی بخاد پارسی بنویسه قسمت فونت باز میشه و میشه کد های کاراکترهای پارسی توی اون قرار بدید

Division
29-08-2013, 00:54
سلام به همه ...

داشتم توی انجمن بعد مدت یه گشتی میزدم اتفاقی برخوردم به این موضوع ..
و اما mikroC از دید من :
حقیقتش من خودم با keil کار می کنم ولی تو یه پروژه ای بصورت تصادفی با این کامپایلر آشنا شدم. به نظر این کامپایلر خیلی جای پیشرفت داره و هنوز توی مراحل ابتدایی هست. مهمترین عاملی که باعث شده من به طرفش جذب بشم استفاده از شیوه جالبی بود که در بخش مدیریت کتابخونه ها هست، بطوریکه شرکت سازندش تو همون بخش کتابخونه ای، Help قدرتمندی رو همراه نرم افزار ارایه کرده و هر کسی رو از مراجعه به این ور اون ور برای راه اندازی میکروکنترلر های سری stm32f10x بی نیاز میکنه .

من پیشنهاد میکنم کسانی که با میکرو های stm کار میکنند چند تا برنامه هم با این کامپایلر بنویسند نظرتون عوض میشه
برای اینکه دوستان بفهمن که این کامپایلر واقعا ارزش اینو داره که روش وقت بزارید و بخاطرش حتی شده از keil دل بکنید (که برای من یکی خیلی سخته :mrgreen:) تصویر یکی از مدارات ساده ای که با stm32f103 و برنامه نویسی تحت کامپایلر mikroC PRO for ARM کار کردم رو میزارم و یکمی هم درباره عملکردش توضیح میدم که بدونید راه اندازی واحدها توی این کامپایلر خیلی ساده تر از اونی هست که فکرش رو بکنید :0013:

خب این مدار یه مداری هست که درش از 9 کانال adc + دو کانال uart + رابط I2C استفاده کردم . کارکرد این مدار برای یه منظور خاص هست و پردازش های سنگینی رو بر روی اطلاعات خام انجام میده و نتایجی رو تحویل میده. ولی همین قدر بگم که هدف اندازه گیری جریات یه سری خطوط ac توسط سنسورهای جریان + اندازه سطح ولتاژ ac + اندازه گیری دما، رطوبت , یه سری چیزای دیگه هست. از حافظه eeprom خارجی هم به منظور ذخیره تنظیماتی که از کامپیوتر میگیره هم استفاده شده و نهایتا 6 کانال رله رو سوئیچ میکنه

یه چیز دیگم اینکه این سری از میکروکنترلرهای آرم (stm32f10x رو میگم) به لحاظ کاربرد توی صنعت فوق العاده هستن بطوریکه علاوه بر امکانات منحصربه فرد و قیمت تقریبا منطقی که دارن در مقابل نویز هم خیلی خیلی مقاومن، من الان یه مدتیه که تو اکثر پروژه ها از این میکرو آرم استفاده می کنم و به مشکل خاصی باش برنخوردم .

sadeghbakhshi
29-08-2013, 01:38
:baad:
299$ چه خبره من ویندوز خریدم 4000 تومن خود بیل هم این قیمت نمیتونه بخره
من چند دقیقه ی پیش تو سایتش بودم
انگار لایبرری منیجر داره
کتابخانه های خوبی هم به نظر داره
انگار کدهینت هم داره خودتون ببینید
این دیگه خیلی فراتر از تفکر میشه :018:
خب خدارا شکر من توی این دوماهی که برد ال پی سی خرید زیاد وقت نکردم
کیل رو بخونم یعنی اگر تغییر گرایش بدم چیزی از دست ندادم :o

sadeghbakhshi
29-08-2013, 15:46
آقای جونبخش ایا این نرم افزار رو دوستان کرکر مورد عنایت خودشون قرار دادند؟
اگر دادند میشه لینک دانلودش رو بگذارید ماهم دعاتون میکنیم :0013:

Division
29-08-2013, 16:09
آقای جونبخش ایا این نرم افزار رو دوستان کرکر مورد عنایت خودشون قرار دادند؟
اگر دادند میشه لینک دانلودش رو بگذارید ماهم دعاتون میکنیم :0013:

چون میبینم مثل اینکه خیلی عجله دارین بجای ایشون من فایل کرک رو براتون به پیوست ارسال می کنم .

از سایتش نسخه اصلی رو دانلود کنید بعدش فقط کافیه فایلی رو که فرستادم رو بعد از اکسترکت، اون رو به دایرکتوری که کامپایلر رو نصب کردین منتقل کنید و ازش لذت ببرید :018:

sadeghbakhshi
29-08-2013, 16:38
اقا افشین ممنون از لطفتون چند دقیقه ی پیش تمام نرم افزارهاش رو پیدا کردم و ادرس دانلودش رو توی
تاپیک زیر گذاشتم :mrgreen:
لینک دانلود تمامی نرم افزارهای Mikro - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
البته کرکی ازش نداشتم که شما لطف کردید :o
باز هم متشکریم

sadeghbakhshi
29-08-2013, 16:38
اقا افشین ممنون از لطفتون چند دقیقه ی پیش تمام نرم افزارهاش رو پیدا کردم و ادرس دانلودش رو توی
تاپیک زیر گذاشتم :mrgreen:
لینک دانلود تمامی نرم افزارهای Mikro - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
البته کرکی ازش نداشتم که شما لطف کردید :o
باز هم متشکریم
ولی اینکه LPC ساپورت نمیکنه :(