PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جريان کشي از موج مربعي و مشکل ديود

Amirkhan_0o0
05-08-2013, 13:26
سلام دوستان من مي خوام موج مربعي خروجي ميکرو رو تغيير سطح بدم به صورتي که سطح "صفر" ولتاژ روي 6 ولت حدودا ثابت باشه و سطح "يک" اون روي 12 ولت
جريان بايستي بين 0 تا 200 ميلي آمپر تغيير کنه
من مدار زير رو در نظر گرفتم. اما مشکلي که داره اينه که وقتي بار(که با مقاومت نشون دادم) جريان بيشتري بکشه ولتاژ دو سر ديود که 0.6 ولت هست، تغيير مي کنه و
به خاطر وجود شيب در ناحيه مستقيم، زياد مي شه(0.8)!

You can see links before reply
خودم دو تا راه حل به نظرم رسيد:
1- از يه ديودي استفاده کنم که شيب مولفه مستقيمش خيلي زياد باشه و يا ديود ژرمانيوم که افت ولتاژش خيلي نباشه؟ که البته نمي دونم شمارش چيه؟
(شما همچين ديودي سراغ داريد؟؟)
2- با استفاده از آپ امپ، دو تا ديود ايده آل بسازم!
لینک: تقویت‌کننده عملیاتی - ویکی‌پدیا (You can see links before reply 6%D9%86%D8%AF%D9%87_%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7 %D8%AA%DB%8C)
دو نمونه از ديود ايده آل ساخته شده(ويکيپديا)

کدوم يکي بهتره؟
شما راه بهتر يا مدار پيشنهادي سراغ نداريد که خروجي بين 6 و 12 ولت سوئيچ شه و اين درد سر ها رو نداشته باشه و بهتر جواب بده؟
ممنون

amin1139
10-08-2013, 03:27
اولا که دیودایی که گذاشتی به فرکانس سویچت نمیخوره و دائم وصل میشن چون محدویت زمان بازیابی دارن شماره ی دیودی که میخوای 1n4148هست اگه از یک ترانزیشتور استفاده کنی مشکلت حل میشه طوری بایاسش کن که وقتی میکرو به ورودیش 5 ولت میده خروجیش جای اشباع به ناحیه ی فعال بره اگه مقاومت بارت ثابت نباشه یا بارت خاصیت سلفی یا خازنی غیر قابل چشم پوشی داشته باشه این مدارا باید پارامترای دیگه هم لحاظ بشه

amin1139
10-08-2013, 03:28
سوال دیگه ای داشتی این تاپیکو بهم پیام خصوصی بده

amin1139
25-08-2013, 19:28
در جوا ب پیام خصوصی که دادین اولا خواهش میکنم امیدوارم اطلاعات من به کارتون بیاد
نکته دوم اینکه شما مطمئن هستی که رگولاتور میتونه این ضربان بالای تغییرات جراین رو به موقع جبران کنه خصوصن اگه مقاومت بارت یکم بیاد پایین تر
به نظر من یک ترانزیستور کارتو خیلی راحتتر راه میندازه در ضمن یادت باشه حداکثر فرکانس l293 نیز 5 کیلو هرتز هست
اگه فرکانست به حد کافی باشه و دائم هم مدارت در حال نوسان باشه من یک طرح توپ دارم بیا خروجی l293 رو بده به یک خازن و خروجی l293 بین صفر و 6 تغییر کنه بعد بیا خروجی l293 رو با یک مقاومت برابر با حداکثر یک شیشم مقاومت بار با یک منبع 6 ولت سری کن و بده به خروجی خازنی که از l293 امده و از همونجا ولتاز مورد انتظارتو بگیر

Amirkhan_0o0
28-08-2013, 00:32
در جوا ب پیام خصوصی که دادین اولا خواهش میکنم امیدوارم اطلاعات من به کارتون بیاد
نکته دوم اینکه شما مطمئن هستی که رگولاتور میتونه این ضربان بالای تغییرات جراین رو به موقع جبران کنه خصوصن اگه مقاومت بارت یکم بیاد پایین تر
به نظر من یک ترانزیستور کارتو خیلی راحتتر راه میندازه در ضمن یادت باشه حداکثر فرکانس l293 نیز 5 کیلو هرتز هست
اگه فرکانست به حد کافی باشه و دائم هم مدارت در حال نوسان باشه من یک طرح توپ دارم بیا خروجی l293 رو بده به یک خازن و خروجی l293 بین صفر و 6 تغییر کنه بعد بیا خروجی l293 رو با یک مقاومت برابر با حداکثر یک شیشم مقاومت بار با یک منبع 6 ولت سری کن و بده به خروجی خازنی که از l293 امده و از همونجا ولتاز مورد انتظارتو بگیر
توی دیتاشیت نوشته 100 کیلو هرتز!
شما این 5 کیلو رو از کجا خوندین؟
منظورتون از مدار این جوریه؟(پیوست)
زمین 293 رو به 6 ولت وصل کردین؟؟
اگه وصل نکردین (سیم قرمز وجود نداره) خروجی 293 چرا بین 0 و 12 داره؟
می تونین تحلیل کنین؟ لطفا
ممنون