PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ای کسانی که با سرو کار کرده اید؟؟؟

amin1139
30-07-2013, 20:10
سلام
دوستان من در یک پروژه من نیاز به دقت بالا سرعت متوسط ولی قدرت خیلی بالاتر از موتور پله ای دارم سرو جواب میده؟
موتور گیربکس dc میشناسید که بشه به شافت خودموتور یک انکودر با اپتوکانتر نصب کرد
با تشکر

sadeghbakhshi
31-07-2013, 03:13
سلام
دوستان من در یک پروژه من نیاز به دقت بالا سرعت متوسط ولی قدرت خیلی بالاتر از موتور پله ای دارم سرو جواب میده؟
موتور گیربکس dc میشناسید که بشه به شافت خودموتور یک انکودر با اپتوکانتر نصب کرد
با تشکر

سلام :hi:
شما میتونید با استفاده از سرو موتور های با ترک بالا کارتون رو انجام بدید
هرچی ترک موتور بالا تر بره قدرت اون هم بشتر میشه میزان دقتش هم بستگی به موتور
و نحوه ی درایور کردن شما داره حتی توی صنعت هم استفاده میشه مثلا توی جمع کردن طاقه های پارچه
از بین سروو ها هم برند داینامیک سل خوب هست که خیلی هم گرون تشریف دارند ارزون ترین مدل اول سال 92 که قیمت کردم چیزی حدود 200هزار تومن بود:x
میزان ترک موتور هم بر حسب کیلو موتور هست و البته یکسری رنج خاص داره مثلا 25kg
یکسری موتور d.c هم توی بازار موجود هست که یک انکودر روی خود موتور داره و تعداد
پایه هاش بیشتر از دوتا هست یک نمونه اش که خودم هم باهاش کار کردم البته نه از انکودرش
نمونه ی زیر هست که دیتا شیتش رو آپلود کردم داخل گیر بکسش هم من دیدم واقعا خوب طراحی کردن یک جورایی هم وحشتناک چون چندبار سرعت رو به قدرت تبدیل میکرد از نظر قدرت عالیه :0013:
شما موتور پله ای هم میتونید استفاده کنید که خب اون دقتش بر حسب میزان درجه ای هست
که براش تعیین شده مثلا 1.7 درجه که اون هم سرعت چرخش به شما بستگی داره قدرتش هم به خود موتور و گیربکسی که روش قرار میگیره
ولی در کل اگر نیاز به دقت توام با قدرت دارید در درجه ی اول سروو و بعد موتور پله ای
در درجه ی اخر که دیدین هزینه میره بالا از براش دی سی استفاده کنید ولی کنترلش خیلی سخت میشه حتی با انکودر :0013:

roohlla
31-07-2013, 04:16
شما میتونید از همون استپ موتور استفاده کنید اما باید به روش میکرو استپ اونو درایوش کنی . این طوری میتونی یک پله ی موتورت تا 3600 پله ی مجازی افزایش بدی . البته متناسب با دقتی که به کار میگیری سرعت و همچنین قدرت پردازشی مورد نیاز در درایور هم افزایش پیدا میکنه اما عملیه.

amin1139
31-07-2013, 17:36
شما میتونید از همون استپ موتور استفاده کنید اما باید به روش میکرو استپ اونو درایوش کنی . این طوری میتونی یک پله ی موتورت تا 3600 پله ی مجازی افزایش بدی . البته متناسب با دقتی که به کار میگیری سرعت و همچنین قدرت پردازشی مورد نیاز در درایور هم افزایش پیدا میکنه اما عملیه.
سلام ممنون که جواب دادین
از یک پله ای با گشتاور 4 که تو بازار از بالاترین گشتاور ها هست استفاده کردم زورش نمیرسه

esisafa
31-07-2013, 19:07
میکرو استپ چیه دیگه؟

Ma3ood
31-07-2013, 19:37
در روش میکرو استپ نمی خواهیم موتور یک پله کامل بزند بلکه میخواهیم موتور در زاویه ای دلخواه بین دو پله متوقف شود . حالا نمی دونم این کار باعث قدرت هم میشه ؟؟؟

roohlla
31-07-2013, 19:55
نه گشتاور زیاد نمی شه . طرز کار به این شکله که زمانی که یک از یک پله می خواید برید به پله ی بعدی به این شکل عمل میکنید که به هر کدوم از دو سیم درگیر یه موج pwm اعمال کنید. با دیوتی سایکل های مکمل . همینطور که دیوتی سایکل یه موج زیاد میشه دیوتی سایکل موج بعدی کم میشه . به این ترتیب این پله به تعداد زیادی زیرپله تقسیم میشه.

esisafa
31-07-2013, 21:38
ممنون. همه چی رو تا ته متوجه شدم