PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك براي اندازه گيري ارتفاع

mahin
30-07-2013, 16:47
باسلام خدمت تمام بزرگوران من دنبال يك قطعه يا سنسوري هستم كه بتونم با اون ارتفاع و اندازه گيري كنم - مقداري هم محدوديت دارم به اينصورت كه من قرار است حركات دست يك ربات و كنترل كنم گاهي پيش مياد كه ربات دستشو بالا مياره يعني ممكنه زمين رو نبينه اگه لطف كنيد و پاسخ بديد ممنون ميشم -- درضمن ميشه با سنسورهاي شتاب اين كارو انجام داد ممنون ميشم اگه كسي در مورد اين سنسورها كمي توضيح بده

processor
30-07-2013, 16:56
سلام
شما می تونی تلفیقی از سنسور شتاب و آلتراسونیک استفاده کنی
فکر می کنم مشکلت رو حل کنه عملکرد درستش هم به برنامه نویسی بستگی داره که حالت های ممکن را پیش بینی کنی
البته پیشنهاد منه اساتید میتونن کمک بیشتری بهت کنن

roohlla
30-07-2013, 18:01
در بهترین حالت می تونید از ترکیب 3 سنسور ژیروسکوپ و شتابسنج و قطب نما میتونید به 9 محور دست پیدا کنید و با استفاده از فیلتر های نرم افزاری و یه سری محاسبات ساده میتونید به هدفتون برسید مشکل هرکدوم از این ستنسور ها به تنهایی اینه که خطا های خاص خودشون رو دارن . مثلا شتاب سنچ خروجی متشنژی داره و ژیروسکوپ در حات سکون یه آفست داره . در نهایت همه ی این سنسور ها با هم هستند که می تونن خطای همدیگه رو از بین ببرن.

mahin
30-07-2013, 20:59
از لطف تون ممنون كه پاسخ داديد اگر لطف كنيدكمي بيشتر توضيح بديد ممنون ميشم

roohlla
31-07-2013, 04:28
این مقاله خیلی ساده و خوب در مورد کاری که میخواید انجام بدید توضیح داده :
البته این مقاله در مورد سنجش شیبه ولی می تونید از اون ایده بگیرید . در ضمن من به شما پیشنهاد می کنم از سنسور mpu6000 یا mpu6050 استفاده کنید . این سنسور درون خودش یه ژیروشکوپ و یه شتاب سنج سه محوره ی دجیتال داره و از نظر قیمت هم خیلی مناسبه . من خودم اون رو 60 تومان خریدمش (ماژولشو). یه خوبی بزرگ این سنسور اینه که درون خودش یه پردازنده ی حرکت (MPU) هم داره . برای اطلاعات بیشتر در مورد این سنسور به دیتا شیت اون مراجعه کنید.

mahin
31-07-2013, 20:46
خيلي ممنون اقا روح الله لطف كرديد