PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب با سنسور ds18b20

علیدلی
30-07-2013, 00:48
سلام دوستان عزیز
من از چند تا سنسورds18b20 روی یک خط(bus) استفاده کردم و هیچ مشکلی ندارم .به عنوان مثال 4 تا سنسور رو روی یک خط قرار دادم و بدون هیچ مشکلی کار میکنه .فقط مشکل اینجاست که وقتی یکی از سنسورها رو از روی خط خارج میکنم --- چون از مدار خارج شده باید دمای رو نشون نده . ولی دمای یکی از سنسورهای دیگه رو نشون میده .ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید.

تاپیک وایریش شد وسوال فوق جایگزین ان شد

علیدلی
30-07-2013, 13:23
از دوستان کسی نیست که با ds18b20 کار کرده باشه ؟؟

morteza_rk
30-07-2013, 14:19
سلام

این برنامه ای که فرستادم تست کن. توی پروتئوس هم جواب میده.

علیدلی
30-07-2013, 14:58
سلام

این برنامه ای که فرستادم تست کن. توی پروتئوس هم جواب میده.

سلام
شماتیک مربوطه رو پرتئوس کشیدم و برنامه هم قرار دادم ولی متاسفانه خطای نبودن سنسور رو میزنه .یه نگاهی به شماتیک بندازید ببینید که قسمت مدار سنسور و BUS رو درست کشیدم .پیشاپیش از زحمات شما دوست عزیز تشکر میکنم ./

DSSS (You can see links before reply)

Ma3ood
30-07-2013, 16:36
با این فایل پروتئوس شبیه سازی کنید .احتمال زیاد باید مشکلتون حل شده باشه

علیدلی
30-07-2013, 18:43
با این فایل پروتئوس شبیه سازی کنید .احتمال زیاد باید مشکلتون حل شده باشه
سلام
ممنونم ولی این همان شماتک خودم بود که مقدار مقاومت تغییر داده شده بود .که متاسفانه باز جواب نداد .حالا من سوالم اینه که ایا چند تا سنسور روی یک باس در پرتئوس چواب میده یا نه ؟؟

Ma3ood
30-07-2013, 18:57
نه دیگه فقط مقاومت نبود شما در مرحله اول با یه سنسور جواب بگیرید
تغییر اصلی من در اسم و کد سنسور ها بود
تا 8 سنسور در روی یه خط باس میتونه قرار بگیره

علیدلی
30-07-2013, 19:14
نه دیگه فقط مقاومت نبود شما در مرحله اول با یه سنسور جواب بگیرید
تغییر اصلی من در اسم و کد سنسور ها بود
تا 8 سنسور در روی یه خط باس میتونه قرار بگیره

شما خودتون از این برنامه و پرتئوس جواب گرفتید ؟؟

من خودم با برنامه ای که نوشتم تونستم چند تا سنسور رو به پایه های مختلف میکرو متصل کنم و جواب بگیرم .حالا میخام چند تا سنسور رو ،، روی یک خط قرار بدم و الان نه اون برنامه و نه اون پرتئوس جواب نمیده .شما خودتون شماتیک و برنامه رو یه تست کنید ممنون میشم .

Ma3ood
30-07-2013, 19:22
من تو یه پروژه ای که داشتم از دو سنسور روی یه خط باس بود و درعمل با سیم ارتباطی تا 15 متر به خوبی و بدون خطا جواب میداد .
من اشنایی زیادی با بسکام ندارم اما در مورد کد به زبون c میتونم کمکتون کنم .

علیدلی
02-08-2013, 15:55
سلام دوستان عزیز
من از چند تا سنسورds18b20 روی یک خط(bus) استفاده کردم و هیچ مشکلی ندارم .به عنوان مثال 4 تا سنسور رو روی یک خط قرار دادم و بدون هیچ مشکلی کار میکنه .فقط مشکل اینجاست که وقتی یکی از سنسورها رو از روی خط خارج میکنم --- چون از مدار خارج شده باید دمای رو نشون نده . ولی دمای یکی از سنسورهای دیگه رو نشون میده .ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید.

علیدلی
07-08-2013, 20:06
سلام .با قبولی طاعات و عبادات شما

یه برنامه برای 18b20 گرفتم که یه سری تغییرات داخلش دادم ولی مشکلی که داره اینکه الان داره Error میده و هر کاری هم میکنم نمیتونم این خطا رو رفع کنم .ممنون میشم در این زمینه اگر امکانش هست راهنمایی بفرماید.

18b20 (You can see links before reply)