PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در اجرای پروژه محافظ موتور الکتریکی

amirmufc
27-07-2013, 16:27
دوستان ، لطفا کمک کنید.. در اجرای پروژه محافظ موتور الکتریکی با Avr به مشکل برخوردم..

این پروژه قراره با یه سنسور جریان و دما و با اپتوکوپلر ، هر وقت مقدار جریان و دما از یه حدی بیشتر شد ، موتور رو خاموش و به اصطلاح حفاظت کنه ..

من اینو با یه سشوار امتحان کردم ، که قدیمی بود و موتورش هم معلوم بود زیاد آمپر میکشه ، جواب داد ، اما با سشواری که تو خونه هست ، مشکل داره و این جریان 0.3 رو حدودا نشون میده ، و کمترین جریانی که ست کردم 1 امپر هست .. حالا باید یا برنامه رو دوباره تصحیح کنم که با این جریان خیلی منطقی نیست .. یا اینکه دنبال یه دستگاهی باشم که موتورش جریان بیشتری بکشه ، جاروبرقی رو هم تست کردم ، اما جواب نداد ، از یک کسی هم پرسیدم ، گفت که به خاطر عملکرد سنسوره که نمیتونه ..

amiray
27-07-2013, 17:26
سلام
اینطوری که میگین موتور اصلا کار نمیکنه چون اگه یه موتوری پیدا کنین که بیش از یک آمپر جریان بکشه دیگه در جا از حرکت می ایسته و کار نمی کنه.
تا جایی که من میدونم محافظ معمولا برای موقعی هست که مدارمون مثلا در حالت عادی 0.5 امپر میکشه ولی ما یه فیوز میزاریم که اگه مثلا بیش از یک امپر کشید جریان قطع بشه و این حالت معمولا تو اتصال کوتاه پیش میاد و زیاد از حد جریان میکشه.
و حالا اگه بخواین تو 0.3 قطع بشه باید برنامه تون رو تغییر بدین.

amirmufc
27-07-2013, 17:54
اره خب دقیقا منم میخوام وتور قطع شه ، وقتی به بیش از یک امپر رسید که تست درست بودن محافظ در مورد جریان رو به استاد نشون بدم ،

میگم یه بار روی سشوار قدیمی بود تست کردم درست بود ؛ ولی با این سشوار خونه کمتر از 0.2 و 0.3 جریان میکشه .. که کار رو خراب کرده و تست جریان محافظ رو نمیشه عملی دید برای اینکه صحت مدار مشخص بشه..

برنامه رو بخوام تغییر بدم ؛ فعلا میکروپروگرام ندارم .. که بعد ران و تستش کنم ..

amiray
27-07-2013, 22:55
من تا حالا با چنین حالتی روبه رو نشدم یعنی جریان زیاد برام مهم نبوده ولی تا جایی که یادمه و تست کردم موتور zg70 یا ZG80 اگه با مانع حرکتش (چرخشش) بشیم بیش از 1 آمپر جریان میکشن. البته در مورد چیز دیگه ای تست نکردم.
البته به نظرم اگه اتصال کوتاه ایجاد کنین بیش از این مقدار جریان میکشه البته نمیدونم کار درستی باشه در مورد مدار شما یا نه

amirmufc
28-07-2013, 03:52
من شنیدم ، تو پروزه های مشابه برای بیشتر کردن جریان یک موتور به صورت دستی شاف موتور رو بگیریم .. آیا این کار عملیه ؟ واسه موتور سشواری که 0.1 و 0.2 آمپر جریان میکشه و قراره حداقل 1 امپر جریان بکشه ..؟

من خودم خیلی با موتور آشنا نیستم با توجه به اینکه رشته ام برق نیست و تجربه کار فنی و علمی نداشتن ، واسه همینم مشکلم عجیبه و خیلی .. به نتیجه نرسیدم..

amiray
28-07-2013, 12:32
سلام
من خودم تست کردم موتور سشواری که بهش دسترسی کردم اگه به سورت دستی شافت موتور رو بگیریم برای نمونه ای که من تست کردم حدودا 1.05 امپر جریان میکشه البته در حالت بی بار حدودا 0.4امپر جریان میکشید.
شما هم تست کنید شاید بیشتر از 1 امپر جریان کشید.
البته به نظر من شما میتونید موتور رو با یک لامپ کوچیک(12 ولت ) موزای کنین .که باعث میشه بیشتر جریان بکشه
منظورم لامپ های کوچیک 12 ولت رشته ای هست (تقریبا یک سوم اندازه لامپ های ماشین).
البته من یه چیزی تو همین مایه ها درست کرده بودم که برای تستش پایه های موتور رو به هم اتصال کوتاه میدادم و جریان بیشتری میکشید.