PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : CubieBoard یا Marsboard

alim1369
22-07-2013, 20:29
درود
من می خواستم یکی از این بردها را بخرم! با توجه به تبلیغی که واسه مارس شده بود خواستم مارس را بگیرم اما دیدم که شرکت در حالی که مارس برد دوهسته ای بود کوبی برد دوهسته ای را وارد کرده

با توجه به اینکه allwinner a20 هنوز زیاد در بازار استفاده نمیشه خواستم همون نوع یک هسته ای رو بگیرم
ولی نمی دونم مارس را انتخاب کنم یا کوبی!
و چون شرکت کوبی برد دوهسته ای را آورده شک کردم که شاید مارس اصلا خوب نیست

لطفا راهنمایی کنید
متشکر

beroz
22-07-2013, 21:42
درود
من می خواستم یکی از این بردها را بخرم! با توجه به تبلیغی که واسه مارس شده بود خواستم مارس را بگیرم اما دیدم که شرکت در حالی که مارس برد دوهسته ای بود کوبی برد دوهسته ای را وارد کرده

با توجه به اینکه allwinner a20 هنوز زیاد در بازار استفاده نمیشه خواستم همون نوع یک هسته ای رو بگیرم
ولی نمی دونم مارس را انتخاب کنم یا کوبی!
و چون شرکت کوبی برد دوهسته ای را آورده شک کردم که شاید مارس اصلا خوب نیست

لطفا راهنمایی کنید
متشکر
کوبی ساپورت بهتری داره، ولی مارس زیاد طرف دار نداره همینطور مارس بورد در بعضی موارد مشکل سخت افزاری داره
کوبی کابل ساتاش پاور رو هم ساپورت میکنه ولی مارس کلا پاور رو برداشته
سرعت رشد کوبی خیلی خوبه و احتمالا بتونه به پایه raspberrypiبرسه

roohlla
22-07-2013, 22:15
خوب پس اگه اینجوریه تکلیف ما که مارسرو گرفتیم چیه ؟ من از آقای زارعی یه خواهش دارم و اون اینه که حد اقل برای اون دسته افرادی که مارس گرفتن در خرید کوبی برد دو هسته تخفیف بدن .

alim1369
22-07-2013, 22:44
آخه یه خوبی که مارس داره خیلی تعداد پین زیادی داره و این کار را برای توسعه دهنده خیلی ساده تر می کنه!
و همچنین بحث شده بود که پاور ساتا کوبی قدرت لازم را نداره و به هر حال باید از پاور خارجی استفاده بشه

ولی خوب اگه مشکل داره که همون بهتره از کوبی استفاده کنیم
ممنون

beroz
23-07-2013, 10:09
خوب پس اگه اینجوریه تکلیف ما که مارسرو گرفتیم چیه ؟ من از آقای زارعی یه خواهش دارم و اون اینه که حد اقل برای اون دسته افرادی که مارس گرفتن در خرید کوبی برد دو هسته تخفیف بدن .

البته من نگفتم همه مارس ها مشکل ساخت افزاری دارن گفتم فقط امکانش هست
ولی‌ خوب اقای زارعی مدیر شرکت مارس نیستن و توقع معقولی نیست انتظاری که دارین

beroz
23-07-2013, 10:19
آخه یه خوبی که مارس داره خیلی تعداد پین زیادی داره و این کار را برای توسعه دهنده خیلی ساده تر می کنه!
و همچنین بحث شده بود که پاور ساتا کوبی قدرت لازم را نداره و به هر حال باید از پاور خارجی استفاده بشه

ولی خوب اگه مشکل داره که همون بهتره از کوبی استفاده کنیم
ممنون

پایه های اضافه مارس همه در کوبی استفاده شدن و مشکلی‌ از نظر دسترسی به پایه ها نیست
در مورد پاور من خودم بدون مشکل از پاور ساتای کوبی استفاده می‌کنم با منبع ۵ ولت ۲ امپر با ۲ امپر واقعیی

alim1369
23-07-2013, 12:25
تو همین فروم گفته بودن نمیشه دوربین ov7670 به پایه های کوبی وصل کنن
You can see links before reply

beroz
23-07-2013, 16:25
تو همین فروم گفته بودن نمیشه دوربین ov7670 به پایه های کوبی وصل کنن
You can see links before reply

بله من گفته بودم نمیشه البته نه اینکه نمیشه به پایه های کوبی وصل کرد گفته بودم درایور لینوکسش مشکل داره ولی ربطی به اینکه برد کوبی هست نداره درایوری که برای این دوربین نوشته شده (درایور نسخه لینوکس) درست کار نمیکنه یا عبارتی این درایور تا به حال تست نشده بوده ولی همین دوربین تو نسخه اندروییدی کوبی کار میکنه

roohlla
23-07-2013, 16:29
البته من نگفتم همه مارس ها مشکل ساخت افزاری دارن گفتم فقط امکانش هست
ولی‌ خوب اقای زارعی مدیر شرکت مارس نیستن و توقع معقولی نیست انتظاری که دارین
ببینید دوست عزیز انتظار من معقول هست اما این انتظاری نیست که اگر برآورده نشه من شاکی بشم . من اگه روی حساب اعتماد به یه شرکت چینی باشه که با سرچ بردش توی نت فقط چند تا عکس تبلیغاتی ازش میاد قرار بود برد رو بخرم هرگز این کار رو نمی کردم . من تنها به واسطه ی اعتمادی که به کویر الکترونیک داشتم و هنوز هم دارم این کار رو انجام دادم. حال دوست عزیز اگه شما با این تفکر کاسب بشی که کلاهت پس معرکست چون حواست نیست که اعتماد مشتری از هر سودی مهم تر هست . برد مارس رو من هم دارم و انصافی اگه بخوام بگم ترجیه می دادم که کوبی رو داشتم چون از بین اون همه ایمیج لینوکسی که براش بود فقط روی یکی تونستم امکان vga , lvds رو راه بندازم (البته این نتیجه قطعی نیست چون دوستان با vga مشکلی نداشتن شاید برد من مشکل داره حالا چه نرم افزاری و چه سخت افزاری اما من به شخصه ترجیه میدم بردی رو داشته باشم که هیچ کس باهاش تا حالا مشکلی نداشته). آقای زارعی یه وقت بابت حرف های ما دلگیر نشیا . از قدیم گفتن بعد از دعوای دو دوست دوستیشون قوی تر میشه!:0013:
به هر حال من اگه دانشجو نبودم و جیب پر پولی داشتم بی چون و چرا هرچی رو که دلم از این سایت می خواست میگرفتم و نق هم نمیزدم. ولی پولی رو که پرداخت کردم با زحمت به دست آورده بودم و زورم میاد الان اینجوری شده وگرنه حرف های من اصلا جنبه ی طلب کار بودن از کسی رو نداره.
باز هم این وسط اگه به آقای زارعی برخورده ازشون معذرت خواهی میکنم.

iranelektor
12-09-2013, 18:42
من هم با نظرتون موافقم
چون يه مارس خريدم و كلي نقشه واسش كشيدم اون هم در سطح كنترل صنعتي!!!
بخاطر اينكه تو سايت كلي تبليغات ميشه واسه امكانات و قابليتهاي اين بوردها روي حساب اعتماد رو به استفاده از اينها آوردم!
والا سايتهاي زيادي حتي در داخل ايران هست كه انواع ديگه اي رو مي فروشن
البته از آموزشها و راهنمايي و پشتيباني اساتيد و مديران كمال تشكر رو داريم
به هر حال با توجه به هزينه هاي بالا و همچنين احتياجات كاربران بايد به اين موضوع توجه بشه!