PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با usb hid+rtx

sjafarim
22-07-2013, 18:21
سلام دوستان عزيز.
من روي stm32f103ret6 و کتابخانه rl-usb کلاس hid رو کامل راه اندازي کردم و با کامپيوتر داده رد و بدل کردم، برنامه سمت کامپيوتر رو هم خودم نوشتم با c++ ، بعد که خواستم rtx رو به پروژه اضافه کنم usb همون اول که ميخوام با

usbd_init(); /* USB Device Initialization */
usbd_connect(__TRUE); /* USB Device Connect */
اينيت کنم برنامه قفل ميکنه، rtx بدون usb کاملا کار ميکنه و دليل استفادش هم وجود emwin هست.
نميدونم rl-usb با rtx مشکل داره يا بايد براي کار کردنش در rtx تنظيمات خاصي انجام بدم؟
البته تو مستنداتش نوشته که با rtx هم کار ميکنه.
اينم لينک همين موضوع که فروم keil مطرح کردم:

You can see links before reply
دوستان نظري داريد؟

sjafarim
22-07-2013, 19:29
دوستان در فروم کیل به نتیجه رسید و حل شد.
خود usb_hid در rtx ، 5 تسک مجزا میخواد که یاید براش محیا کنید.من 2 تا براش گذاشته بودم. جالبه که هیچ جا همچین چیزی اشاره نشده بهش!
موفق باشید.

mostafazaker
06-11-2013, 11:14
سلام
اگر امکانش هست نمونه برنامتون رو برای میکرو آپلود کنید تا ازش استفاده کنم.خودم یه فایل از سایت کیل گرفتم ولی توی کامپایل مشکل داره و ارور میده.
خیلی بهش نیاز دارم.
ممنون

sjafarim
06-11-2013, 12:02
سلام دوست عزیز
پروژه من خیلی شلوغه و الان نمیرسم خلوتش کنم.
برو تو آدرس زیر دقیقا نمونه چیزی که میخوای هست. منم همون فایلارو کپی کردم تو پروژم، قسمت rl-usb-hid رو از تو help کیل بخون گفته چه فایلایی لازمته و چجوری باید تنظیمشون کنی. بعد همون فایلا رو از تو پروژه آدرس زیر بگیر ببر تو پروژه خودت:

C:\Keil4.7\ARM\Boards\Keil\MCBSTM32E\RL\USB\Device \RTX\HID
کلا کار دریافت و ارسال تو توابع usbd_hid_get_report و usbd_hid_set_report انجام میشه که تو فایل usbd_user_hid.c هست.
توی اون توابع متغییر هاتو که توسط report های ورودی و خروجی میخوای جا به جا کنی تعریف کن بعد تو برنامه اصلیت استفادشون کن،به همین سادگی.
البته به نظر من نوشتن برنامه سمت کامپیوتر سخت تره و ریزه کاریای بیشتری داره.
اول پروژتو بدون rtx راه اندازی کن اگه جواب گرفتی بعد برو تو rtx.
هرجا گیر کردی بپرس.

clrman26
02-03-2015, 23:53
مهندسین گرامی کمککککککککککککک
آقا یه هفته هستش که دارم روی USB کتابخونه RL کار می کنم هر کاری می کنم جواب نمیده
USB Not Recognized میده
شرح کامل کارهایی که کردم هم اینجاست

Ԙ USB Device RL-ARM (You can see links before reply)

لطفا راهنمایی بفرمایید

sadmonew
03-03-2015, 17:43
سلام مهندس
با j-link برنامه را trace کن ببین تو حلقه ای چیزی گیر میکنه؟

mzarkoob
04-03-2015, 11:44
سلام
این توابع که با 1768 و 1788 به خوبی کار می کنه البته به شرطی که کلاک یو اس بی فعال شود
روی برد مینی stm یو اس بی دیوایس cdc کار می کرد پس قائدتا hid هم کار می کنه ولی تستش نکردم
نمی دونم برد خودتونه یا برد آموزشیه. اگه از برد اموزشی بود میشد گفت سخت افزار سالمه و برنامه ایراد داره. ولی اگه برد خودتن باشه نمی دونید ایراد از کدوم طرفه. یک طرف را مطمئن شوید بعد برید طرف دیگه
در ضمن روی بردهای اموزشی من دیدم پاور یو اس بی را با یکی از پایه های میکرو فعال میشه