PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ورود به عرصه ی کار

sadeghbakhshi
22-07-2013, 03:33
سلام به همگی
تقریبا هفته ی پیش امتحان ها ی ترم4 دانشگاهم تموم شد و تصمیم گرفتم که توی مدت تعطیلی
به سرکار برم.
از روزنامه شروع کردم
شرایط استخدام متفاوتی وجود داشت
به طور مثال یکی از آگهی ها فقط نیازمند تسلط به ای ار ام بود
و یکی دیگه به کسی نیازداشت که به صورت حرفه ای fpga,dsp کار کرده باشه
اکثرا هم تاکید ویژه ای روی فارغ تحصیل بود و داشتن حداقل 2 سال سابقه ی کار داشتند
خب من چندتا سوال دارم
1.تا زمان پایان تحصیل دقیقا باید به چه چیزهایی تسلط داشت؟
2.چه جور شرکتهایی بدون سابقه ی کار استخدام میکنند؟
3.حقوقها به چه صورتی هست؟
4.توی این دوران دانشجویی چه کارهایی میشه انجام داد اگر بشه وسط ترم هم کار کرد چه بهتر ؟

esisafa
22-07-2013, 13:31
خوب شروع کنید به یادگیری همین چیزایی که نیاز هست دیگه. میکرو کنترلر رو که همه باید یاد داشته باشن و بدون اون نمیشه و دست هم زیاده. در یکی دو زمینه ی دیگه هم بسته به علاقتون فعالیت کنید تا موقعیت بیشتری داشته باشین و بعدش در یک زمینه تخصصی میشین

sanup2006
23-07-2013, 12:07
بازار کار خیلی خرابه!!!!
از حالت سکون بخوای بری واسه کار = حقوق پایه قانون کار 7 صب تا 3-4 بعد از ظهر + بیمه
دست به آچارم باید باشی

esisafa
23-07-2013, 14:47
دست به آچار بودن هم در بعضی کارا خیلی مهم هست. یادتون باشه هیچ وقت نباید بگین من یک مهندسم نه یک کارگر

sadeghbakhshi
24-07-2013, 02:36
دست به آچار بودن هم در بعضی کارا خیلی مهم هست. یادتون باشه هیچ وقت نباید بگین من یک مهندسم نه یک کارگر

این حرفتون قبول ولی کارگری رو که نمیشه به عنوان رزومه ی کاری ارسال کرد اون هم برای کار مهندسی والا من مشکلی ندارم دوران دانشجویی هم هست و فرصت خیلی خوبی برای کسب سابقه هست
اما من به شخصه هرجایی که زنگ زدم تا میفهمه دانشجو هستم جوری رفتار میکنه که ...
فقط تونستم کارهای بدنی مثل کار انبار و این جور چیزها گیر بیارم

Ma3ood
24-07-2013, 12:27
فعلا تو ایران در اکثر شرکتها به جوونها اعتمادی ندارند به علمشون اعتمادی ندارند چون 95 درصدشون یه سری تئوری بلدن و دیگر هیچ !!!شاید دلیلش این باشه که مدرک تو کشور دیگه ارزش نداره زمانی که دانشجو فارغ التحصیل میشه هیچی بار عملی نداره در هیچ کاری تخصص نداره از همه چی یه خورده خونده مثلا یارو فرق دیود را از مقاومت تشخیص نمیده اومده ارشد الکترونیک گرفته (دیدم که میگم ) خوب با این وضعیت تجربه و حسن شهرت جای مدرک را تو کشور میگیره و فرصت برای جوونها از بین میره
مشکل از شما نیست شما باید خودتونو ثابت کنید و گرنه همه شغلی پیدا میشه تو کشورمون

vahidasm
24-07-2013, 12:48
فعلا تو ایران در اکثر شرکتها به جوونها اعتمادی ندارند به علمشون اعتمادی ندارند چون 95 درصدشون یه سری تئوری بلدن و دیگر هیچ !!!شاید دلیلش این باشه که مدرک تو کشور دیگه ارزش نداره زمانی که دانشجو فارغ التحصیل میشه هیچی بار عملی نداره در هیچ کاری تخصص نداره از همه چی یه خورده خونده مثلا یارو فرق دیود را از مقاومت تشخیص نمیده اومده ارشد الکترونیک گرفته (دیدم که میگم ) خوب با این وضعیت تجربه و حسن شهرت جای مدرک را تو کشور میگیره و فرصت برای جوونها از بین میره
مشکل از شما نیست شما باید خودتونو ثابت کنید و گرنه همه شغلی پیدا میشه تو کشورمون
سلام مهندس
تو ایران سر کار رفتن در مرحله اول مدرک محوره صد در صد
من رشته دانشگاهیم کنترل هستش ولی الکترونیک رو بیشتر بلدم الان هر جا میرم که کار الکترونیک انجام بدم میگن باید مدرک داشته باشی ولی تو رشته کنترل و مباحث مرتبط الان دارم کار میکنم
بله وقتی کسی به یک کاری علاقه نداره و میاد وارد یک رشته ای میشه هم به خودش ظلم کرده و هم به کسی که بخاطر ضعیف بودن ریاضی پشت کنکور مونده یا اینکه رفته یک رشته دیگه در حالی که به این رشته علاقه داره.حسن شهرت که میگین کاملا درسته ولی حسن شهرت با کار کردن به دست میاد بلاخره آدم باید از یک جایی شروع کنه.
من کسی رو میشناسم که هیییییچی از الکترونیک بلد نیست و اومده ارشد الکترونیک گرفته الانم داره تو یه شرکت معتبر کار میکنه(جالبه که همون کارشم الکترونیکه) حالا این آقا گیر کرده چون بلد نیست از طرفی هم مدیریت بنا به دلیلی نمیتونه اینو اخراج کنه و شده همه کاره و بی کاره !
حالا بنظر شما این جای یک نفر رو پر نکرده؟؟؟؟
خلاصه تا آدم از جایی شروع نکنه اون حسن شهرت براش به وجود نمیاد ولی اون جای شروع پیدا نمیشه متاسفانه و هزاران بار تاسف

Ma3ood
24-07-2013, 13:11
شما کاملا درست می گوید به خصوص در مورد اینکه

وقتی کسی به یک کاری علاقه نداره و میاد وارد یک رشته ای میشه هم به خودش ظلم کرده و هم به کسی که بخاطر ضعیف بودن ریاضی پشت کنکور مونده یا اینکه رفته یک رشته دیگه در حالی که به این رشته علاقه داره.

خوب من بیشتر نظرم در مورد این بود که الان شرکتها بیشتر افرادی را قبول دارند که حسن شهرت خوبی دارند که اکثرا مهندسین قدیمی و با سنهای خوب هستن
اخه شما مثلا فارغ التحصیل میشی و کارای سربازی و اینا هم تموم حالا میروی دنبال یه شغل اول چیزی که بهت میگن اینه سابقه کار داری :baad: میری سابقه کار پیدا کنی میبینی هیج جا راهت نمیدن و اگه دادن توی پستهای بیخودی راهت میدن و ازت کار میکشن و بعد چند سال میری استخدادم و یا قرارداد میگه خوب ما که نیرومون جذب شده و یا سنت زیاد شده :mrgreen:
در کل همه اینا کشکه باید پارتی درست و حسابی داشته باشی

sarbaz13
24-07-2013, 19:51
چون 95 درصدشون یه سری تئوری بلدن(مثل بعضیا) و دیگر هیچ !!!شاید دلیلش این باشه که مدرک تو کشور دیگه ارزش نداره زمانی که دانشجو فارغ التحصیل میشه هیچی بار عملی نداره در هیچ کاری تخصص نداره از همه چی یه خورده خونده مثلا یارو (از جمله بعضی ها)فرق دیود را از مقاومت تشخیص نمیده اومده ارشد الکترونیک گرفته (دیدم که میگم ) (دقیقا اشاره به بعضی ها داره) مشکل از بعضیا هست . که شما الان بیکارید

Hesam1984
24-07-2013, 20:07
همه کشورها همینه و توی دانشگاه خبر خاصی نیست و صنعت دنیای دیگه ایه
بجز دانشگاههای معروف جهان

yusef110
25-07-2013, 00:32
بابا دوستم هنوز نمیدونه 7805 چیه بعد معدلش 17.5 شده پروژشو رفت بیرون درست کرده ( چون میشناختمش براش درستش نکردم ) . اینقدر .... که lcd کارکتری که 11 تومنه دست دو بهش 18 تومن انداختن حالا اومده پیشم هی میگه این چیه اون چیه و... به lm380 میگه lm38 :unh:
فردا این میشه مهندس این مملکت .:cry:

esisafa
25-07-2013, 15:18
همه کشورها همینه و توی دانشگاه خبر خاصی نیست و صنعت دنیای دیگه ایه
بجز دانشگاههای معروف جهان
ولی من هر چی بلدم از همین دانشگاه هست. البته به علاوه ی تلاشی که برای یادگرفتن عملی انجام دادم

درس میکرو کنترلر داشتیم، دو تا استاد کاملا متفاوت در دانشگاه درس میداد. یکی avr به صورت عملی و دیگری میکرو کنترلر تئوری. اگه تمام دانشجوهای این استاد ما که عملی میگفت همه ی تمرین هاشو انجام میدادن تمامشون الان avr فول بودن

Ma3ood
25-07-2013, 17:29
بله همین طوره ...........ii998)ii998)ii998)ii998)
بسیاری هم تو دانشگاههای کشور فقط به این دلیل میرون که جلب توجه کنن این و اون یاد میگیرن (کلا کمبود محبت دارند) که توجه جلب کنن تو بلندگو جار میزنن که ما بلدیم مابلدیم در صورتی که تبل تو خالی بیشتر نیستند. این قشر هم فراموش شده بود .

اما
دانشگاه محل بسیاری خوبی اقای صفامنش من هم هر چی دارم از چند تا استاد با سواد دارم که تا عمر دارم ممنونشون هستم چون استارت کار را واسمون زدن اگه راهنمایی های اونا نبود این راه اینقدر هموار نمی شد ولی یه چیزی هم خوب یادمون دادن صبر و حوصله و از همه مهمتر اینکه فخر نفروشیم واسه چند تا چیز که بلدیم چون اینو یادمون باشه همیشه از تو یکی جلوتر اینا رو بلد بوده که تو هم داری یاد میگیری
از بحث زیاد خارج نشیم در کل ورود به بازار و کار همیشه برای افرادی که تلاش کرده باشند و مغرور نباشند ..........
باز هست تو شکی نیست

esisafa
25-07-2013, 18:01
لازم به بحث نیست. کل دنیا میدونن که علم و عمل و سرمایه به نتیجه میرسه
شما بگو با تجربه ای ولی علم نداشته باشی، درجا میزنی و دو سال دیگه همون تجربه هم بدرد نمیخوره
علم داشته باش عمل و تجربه نداشته باش که اصلا شوتی. میشه شرایط الان ما که در علم 15 دنیا هستیم و در فناوری هیچ نیستیم
پول هم که همیشه لازمه

و در ادامه صحبت شما که گفتین " از همه مهمتر اینکه فخر نفروشیم واسه چند تا چیز که بلدیم چون اینو یادمون باشه همیشه از تو یکی جلوتر اینا رو بلد بوده که تو هم داری یاد میگیری" بگم که اگه علم در سطح بالا داشته باشی و در عمل هم خوب باشی این شما هستی که یک روز یک چیز رو ابدا میکنی که بقیه از شما چیز یاد بگیرن. این رسم دنیا هست.

در زمینه کار هم تا کسی حرفه ای بلد نباشه که نمیتونه کار کنه.

Ma3ood
25-07-2013, 20:04
باز هم ممنون
بله به نکته بسیار خوبی اشاره کردی

که اگه علم در سطح بالا داشته باشی و در عمل هم خوب باشی این شما هستی که یک روز یک چیز رو ابدا میکنی که بقیه از شما چیز یاد بگیرن. این رسم دنیا هست.

که اگه علم در سطح بالایی باشه و در عمل هم خوب باشی
منظور من افرادی بود که دو تا کتاب خوندن و دو سه تا مقاله بعد میگن رو دست نداریم اینا متاسفانه زیادن تو کشور و مانع پیشرفت میشن چطوری ؟
به هیچ وجه نمی تونن قبول کنن علمشون قدیمی و یا کم داره اینا میگن الکترونیک یعنی من و....و به همین دلیل جوان مملکت باسواد باید منتظر بشینه یه روز این مهندس از جایی که خوش کرده کنار بکشه تا میدون کار داشته باشه
همون بحث شایسته سالاری

kavir
26-07-2013, 16:30
سلام به همگی
دوستان من یک اعتقادی که دارم اینه ادم هدف و توکل باید داشته باشه و اگر بگه فعلا درس میخونم تا فردا یجور ی میشه این اشتباه هست در حین درس خوندن باید به هدفی که دارین فکر کنید
چرا همه منتظر کار در شرکت های دولتی و یا استخدامی هستین؟
الان درسته استخدامی خبری نیست و کار کم هست ولی یکم دورو بر خودتون ببینید خیلی راحتر از اون چیزی که فکر کنید میتونید در امد خوبی داشته باشین
توی کشور ما وضعیتش کاریش به مراتب از کشور چین بهتر هست توضیح بیشتر خواستین من این مسئله رو باز میکنم براتون چرا این حرف میزنم
الان جدیدا صندوق مهر داره 15 تومن وام میده یه 10-15 تومن هم خودتون از اینور اونور جور کنید میشه شروع کرد
دوستانی که علاقه دارن مثل کار ما داشته باشن و در شهر خودشون شروع به کار کنن من قول همکاری میدم و کمکتون میکنیم
الان یکی از دوستان همین سایت که اسم نمی برم و یکی هم در شهر خودمون رفیق قدیمی هستیم دقیقا هیمن روشی که گفتم شروع کردن که بزودی معرفیشون میکنیم
احتمالا خیلی زیاد عید فطر این مبحث علنی کنیم کاربرای دوستانی که میخوان تازه شروع کن پیشنهاد بدیم و نظر شخصی و اعتقاد قلبی من هست. بازار الکترونیک بسیار بزرگ هست و جا برای همه هست!

yusef110
26-07-2013, 17:37
شما درست میفرمایید ولی اکثر اینهایی که توی دانشگاه هستند از کتاب درسی شون و این چند فصل توش بیرون نمیان و فک میکنن باهاش میشن مهندس شرکت نفت نمیخوان از صفر شروع کنن .

esisafa
26-07-2013, 17:39
متاسفانه خیلی از دوستان فکر میکنن که باید یکجا استخدام بشن و وقتی که این اتفاق نمیافته میگن فلان و فلان. خوبی رشته های فنی مثل همین الکترونیک اینه که در بدترین شرایط هم یک کاری هست که یک گوشه ی اون به رشته ی شما وابسته باشه. میتونم بگم که بهترین رشته از نظر کار همین برق هست. هیچ کسی تو دنیا نسبت به آینده ی کاری در این رشته بدبین نیست. ولی این رشته چیزی بسیار بیشتر از اونی هست که در دانشگاه وجود داره

roohlla
26-07-2013, 18:29
آقا نود درصد از بی فرهنگی خودمونه . ما مردم تنبلی هستیم . همیشه منتظریم یکی توی دانشگاه به زور ما رو مجبور به کاری بکنه . (فکر کردید فرق دانشگا های خوب مثل تهران با سایر دانشگاه ها چیه ؟ اونجا یه مقدار مجبورتون میکنن به خودتون فشار بیارید ولی دانشگا های سطح پایین تر این فشار رو نمیارن . نه که اونها کوتاهی می کنن . بلکه ما کوتاهی می کنیم). ما این ترم زبون c داشتیم . به خدا اگه بچه ها فقط اون کار هایی رو که استاد می گفت خودشون انجام می دادن الان فول فول بودن . این وسط تقصیر دانشگاه و استاد چیه ؟ من اعتقاد دارم تا زمانی که اونجایی که درش قرار داریم بتونه به ما چیز هایی رو بده ما حق نداریم بی عرضگی خودمون رو با بهانه ی خارجی بپوشونیم . علم و عمل در کنار هم معنی میدن و دقیقا مثل دو بال پرواز می مونن . بدون هرکدوم از این ها که باشی روی خاکی . یه دوستی داشتم همیشه یه حرف جالبی می زد . اون می گفت تو کارت رو خوب انجام بده کار خودش میاد سراغت. به نظر من شما باید یه خط زمانی تا پایات آخرین مدرک تحصیلیتون برای خودتون بکشید . مثلا من برای خودم اینجور گفتم :در سال تحصیلی کار و اولویت اصلی درسه و مفهومی فهمیدن و نمره ی خوب گرفتن. اولویت دوم پرورش یه سری مهارت های عملی هست که باید به ترتیب طی چهار سال تحصیلی فراهم بشه. مثل fpga , arm, pc programming , matlab , dsp , ... این کار ها هم کار یه سال دو سال نیست و حد اقل چهر پنج سال وقت میگیره . اما اگه درس ها و کار ها و علایق رو تا اونجایی که ممکنه به یه خط نزدیک کنید هر گروه از فعالیت هایی که به اون مشغول می شید شما رو در فعالیت دیگرتون تقویت می کنه . مثلا اون دوستی که گفته بود من ترم چهارم الان باید مدار منطقی و سیگنال رو گذرونه باشه . خوب اون دوست میتونه این تابستون علم تئوریش رو با یاد گیری fpga و dsp به عمل در بیاره و اگه این کار رو انجا بده میشه یه بمب دانش ! یا این که کسایی که توی سال اول c رو پاس می کنن می تونن avr یا یه میکروی 8 بیتی سادیه دیگه رو شروع کنن . منظور من از متمرکز کردن گروه کارهایی که داریم هم همینه. آقا هیچوقت هیچ کس بیشتر از خودتون دلش واسه خودش نمیسوزه جز خدا که اون هم مشروط به تلاش خودشه. الان یکی از بهترین جا هایی که هرکسی می تونه تابستونشو با اون پر کنه کلاس های فنی حرفه ایی هست . میدونستید که مدرکش علاوه بر مدرک بودنش سابقه ی کار هم محسوب می شه . البته اینو بگم اونجا هم اگه تنبلی بکنید آخرش مدرک رو دارید ولی باز هیچ چی نمیشید . آقا بالا برید پایین بایید باید تلاش کنید و حد اکثر کاری که دیگران می تونن برای شما انجام بدن اینه که راه رو براتون روشن تر کنن. به نظر من آدم توی یه سن خاص کارش آموزش دیدنه و توی همه ی زمینه ها و توی یه سن خاص کارش تخصصی کار کردن و حرفه داشتنه . مرحله ی اول لازمه ی مرحله ی دوم هست و اکثر ما الان در مرحله ی اولیم پس توی این سنی که هستید مغز خودتون رو آسفالت کنید ! یاد بگیرد و یاد بگیرید و واسه ی این حقیر هم دعا کنید که یاد بگیره .

Ma3ood
26-07-2013, 19:35
بحث بسیار خوبی شده دوستان نکات بسیار خوبی را اشاره کردند من یه نکته ای را بگم در مورد این نکته

الان درسته استخدامی خبری نیست و کار کم هست ولی یکم دورو بر خودتون ببینید خیلی راحتر از اون چیزی که فکر کنید میتونید در امد خوبی داشته باشین

یه نمونه مثال میزنم ببینید که چقدر بی توجیهم مثلا تابلو ال ای دی ثابت که فرد با دونستن قوانین سری و موازی کردن و قانون اهم تونست درامد های بسیار خوب و قابل قبولی را کسب کنه حالا فرض کنید با علم بالای الکترونیک چه کارهایی میشود انجام داد

اما از همه اینها بگذریم چند وقت پیش دوست خوبم اقای مرادی بحث بسیار خوبی را شروع کردند که متاسفانه با استقبال خوبی روبرو نشد و اگه این تاپیک جمع بندی میشد شاید مشکلات بسیاری از دوستان حل می شد

روش بازاریابی ، کنترل پروژه و پشتیبانی (You can see links before reply)

esisafa
26-07-2013, 20:57
برای کسانی که هنوز در حال درس خوندن هستن:
معمولا در طی تحصیل چند بار در درسهای مختلف به دانشجویان پروژه داده میشه و کاراموزی و پروژه ی پایانی هم جای خودشون. سعی کنید در آزمایشگاه ها حتما خودتون کارتون رو تموم کنید. پروژه هایی هم که به شما داده میشه رو تا جد امکان عملی انتخاب کنید.
با این کارها شما یک تیر و دو نشان میزنید. هم پروژه ای که به گردن شما هست انجام دادین هم مهارت خودتون رو افزایش دادین.
افسوس میخورم برای کسانی که از پروژه های فرار میکنن

vahidasm
27-07-2013, 09:45
برای کسانی که هنوز در حال درس خوندن هستن:
معمولا در طی تحصیل چند بار در درسهای مختلف به دانشجویان پروژه داده میشه و کاراموزی و پروژه ی پایانی هم جای خودشون. سعی کنید در آزمایشگاه ها حتما خودتون کارتون رو تموم کنید. پروژه هایی هم که به شما داده میشه رو تا جد امکان عملی انتخاب کنید.
با این کارها شما یک تیر و دو نشان میزنید. هم پروژه ای که به گردن شما هست انجام دادین هم مهارت خودتون رو افزایش دادین.
افسوس میخورم برای کسانی که از پروژه های فرار میکنن
این حرف شما کاملا درسته مهندس
ولی کار رو باید از قبل از این مسایل بررسی کرد
یک چیز خیییییلی مهمه " باید طرف به رشته مورد نظر علاقه داشته باشه "
اونایی که علاقمند به رشتشون هستن که مطمین باشید خودشون پروژشون رو انجام میدن شک نکنید
ما یه درد بزرگی داریم که خودمون به سر خودمون آووردیم اونم اینه که اکثر دانشجوهای یک رشته به رشته اشون علاقه ندارن
این میتونه خیلی دلایل داشته باشه : بی تدبیری در انتخاب رشته ، شرایط سخت کاری ، طرف دوس داره هر طور شده مهندس شه و تو محل کارش مهندس صداش کنن و همچنین حقوقش بالاتر باشه و ......
به همین دلایل وارد این رشته میشه و فقط میخواد که بگذره.هر طوری هم باشه میگذرونه .....
پس این حرفا اونقدرام فایده نداره
ما میخوایم وارد عرصه کار بشیم ولی حق انتخاب با ما نیست چون مجبوریم هر کاری رسید بریم که بی کار نشیم و بتونیم یه لقمه نون دربیاریم اینم یکی از دلایلی هستش که تو کار ممکنه پیشرفت نکنیم چون علاقه نداریم

sadeghbakhshi
27-07-2013, 17:53
من هم با حرف آقا وحید موافقم طرف اومده دانشگاه برق بخونه که بگه یه رشته ی سخت رو میخونم
ولی توی آزمایشگاه فیزیک 1 نمیدونست چطوری جریان رو اندازه بگیرو وات هیتر رو حساب کنه
با اینکه ترم 4 هست
یه دوستی هم من دارم خواجه نصیر برق میخونی میگفت یه بنده خدایی بعد گذشت 2 سال از تحصیل
یه هویه دست استاد دیده با تعجب میپرسه که این چی هست
رشته ی برق خیلی بد شده هر کس که از راه میرسه میره برق اون هم بدون داشتن اندکی علاقه
البته حق هم دارند چون حدود 20 یا 30 درصد اساتید هستند که واقعا خوب درس میدهند و سخت امتحان
میگیرند اگر تعداد این جور اساتید زیاد تر میشد خیلی بهتر بود ولی متاسفانه این طور نیست
خیلی ها هم فکر میکنند توی دانشگاه به بچه های رشته ی برق حلوا میدن

processor
27-07-2013, 20:10
یه دوستی هم من دارم خواجه نصیر برق میخونی میگفت یه بنده خدایی بعد گذشت 2 سال از تحصیل
یه هویه دست استاد دیده با تعجب میپرسه که این چی هست
دوستان من یک اعتقادی که دارم اینه ادم هدف و توکل باید داشته باشه و اگر بگه فعلا درس میخونم تا فردا یجور ی میشه این اشتباه هست در حین درس خوندن باید به هدفی که دارین فکر کنیداین دو نظر رو نقل قول کردم چون جواب این حرف رو آقای زارعی گفتن
هرکس با هدفی که داره زندگی میکنه
من خودم کسیو میشناسم که هویه به قول دوستمون هویه دس گرفتن بلد نبود اما داره توی امریکا ادامه تحصیل میده و روی طراحی چیپ در سطح نانو کار میکنه واسه تبلت ها و ... دلیلی نمیشه که الان هش بگم تو چه مهندسی هستی که کار عملی هیچی حالیت نیست
یا یکی دیگه که تو تمام جشنواره های خوارزمی و فکر برتر و ... نفر برتر بود اما تمام درس هارو می افتاد و مشروط میشد بازم دلیل نیست که بگیم اینم مهندس نیست
یا بعضی دوستان درباره پارتی میگن درسته که چیز درستی نیست اما داشتنش یه امتیازه مثل پدر پولدار داشتن یا خیلی شرایط دیگه که تو زندگی هرکسی هست شاید چون نداریم ازش ناراحتیم و اگه میدونستیم که بدون علم میریم سر کار با پارتی همین چند چیز رو هم یاد نمیگرفتیم

ادم باید هدف و توکل باید داشته باشه

این جمله شاید مناسب باشه "قدر زمان حال را بدانید که گذشته بر نمی گردد و آینده شاید نیاید."

amiray
27-07-2013, 23:10
به نظر من کسی میتونه تو این زمینه موفق باشه که اولا خلاقیت داشته باشه و هم پشتکار فراوان اگه کسی اینا رو داشته باشه میتونه موفق باشه.
در مورد کار عملی هم به نظر یه نفر رو میشه گفت مهندس که هم تو درس دانشگاه(تئوری) و هم کار عملی سرآمد باشه و اگه تو هرکدوم از اینا مشکل داشته باشه تو یه جایی به مشکل میخوره.

یا یکی دیگه که تو تمام جشنواره های خوارزمی و فکر برتر و ... نفر برتر بود اما تمام درس هارو می افتاد و مشروط میشد بازم دلیل نیست که بگیم اینم مهندس نیست
در این مورد به نظر بنده حقیر این طور افرادی رو میشه استثنا نامید و باز به نظر من علم و سواد خلاقیت میاره
البته ایشون که شما میگین شاید عمق دروس رو فهمیدن و موفق شدن

یا بعضی دوستان درباره پارتی میگن درسته که چیز درستی نیست اما داشتنش یه امتیازه مثل پدر پولدار داشتن یا خیلی شرایط دیگه که تو زندگی هرکسی هست شاید چون نداریم ازش ناراحتیم و اگه میدونستیم که بدون علم میریم سر کار با پارتی همین چند چیز رو هم یاد نمیگرفتیم
البته نظر شما تا حدودی درسته ولی ما باید با این طرز فکر رو داشته باشیم که فقط به خاطر توانایی مون بریم سر کار نه پارتی