PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تابع تبدیل مدل حرارتی ساختمان

esisafa
20-07-2013, 00:32
با سلام خدمت دوستان عزیز

این بحث خیلی برقی نیست ولی یک موضوع کنترلی هست و همچنین سیستم حرارتی ساختمون هم جزو تاسیسات هست و به همین خاطر اینجا مطرح کردم.

کسی از دوستان در مورد مدل های ریاضی و تابع تبدیل ترمودینامیک ساختمان اطلاعات داره. سیستم حرارتی مثل بخاری داخل ساختمون و تبادل انرژی با محیط بیرون چه تابع تبدیلی داره.
ورودی سیستم همون انرژی گرمایی بخاری و خروجی سیستم دمای داخلی ساختمون. وابسته های مسئله هم که دمای بیرون و مقاومت حرارتی ساختمان و حجم ساختمان و ... هستن. یک ضرایب ثابتی مثل ظرفیت حرارتی هوا و ... هم هستن.
ممنون میشم اگه کسی کمک کنه. اگه لینک مقاله ای سایتی چیزی که حجم کمی هم داشته باشه بدین ممنون میشم. حتی مقاله ی فارسی پولی که بشه خرید.

esisafa
20-07-2013, 00:38
این مدل حتی میتونه مدل حرارتی یک کوره حرارتی باشه. مثل یک دیگ بخار.

خودم هم اطلاعاتی قرار خواهم داد تا دوستان مقداری از کاربردهای رشته ی کنترل مطلع بشن و جزو اولین اطلاعاتی باشه که در وبلاگم قرار میدم. در نهایت سیستم بر روی میکرو کنترلر پیاده سازی میشه و کم هزینه بودن بسیار مهم هست. این ارتباط بین الکترونیک و کنترل خواهد بود.
خسته شدم اونقدر دنبال مدل گشتم. یه چیزایی پیدا کردم که در مورد معادل کردن مدل گرمایی با مدار الکتریکی هست. ولی گفتم بپرسم شاید کارم ساده تر بشه

esisafa
20-07-2013, 12:53
نبود. کسی چیزی به خاطر نداره. عزیزان فعال در صنعت؟؟؟؟؟؟؟