PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محلول قلع

hishis
14-07-2013, 13:40
سلام
این مورد رو توی یکی از پستها توضیح داده بودم ولی چون امکان داشت بعضی از دوستان اون رو ندیده باشند یک تاپیک در موردش باز کردم .
روش استفاده از این محلول بسیار ساده است که من به اختصار اون رو توضیح میدم :
-------------
لوازم مورد نیاز شامل :
1 ظرف پلاستیکی ( به اندازه ای که بشه برد مدار چاپی رو توش قرار بدید )
2 مقدار کمی سنباده نرم ( اگه دم دست نبود می تونید از سیم ظرفشوئی استفاده کنید )
3 100 میلی لیتر اب ( با توجه به کیفیت مختلف آب بهتره از اب مقطر استفاده بشه )
4 محلول قلع ( که به شکل پودر سفید رنگ هستش )
--------------
روش کار :
ابتدا به میزان 100 میلی لیتر آب درون ظرف حاوی پودر می ریزیم بعدش دو دقیقه محلول رو خوب به هم میزنیم . روی برد رو هم کاملا سنباده می کشیم تا سطح مس اون کاملا تمیز باشه اگه سطح فیبر رو با الکل اتیلیک ( الکل سفید ) بشوریم و بعد سنباده بکشیم نتیجه بهتری داره . فقط در طول این فرایند به هیچ وجه سطح مسی برد رو لمس نکنید . به هر حال بعد از مراحل بالا فیبر مدار رو درون ظرف پلاستیکی بگذارید و محلول رو روی اون بریزید . به محض رسیدن محلول به سطح مسی برد یک لایه نازک از قلع براق روی برد رو پوشش میده .
به همین راحتی!
---------------
اگه دقت کرده باشید وقتی روی بردهای اماده (که توسط شرکتهای مختلف با هزینه بالا تولید شدند ) رو لمس کنید تفاوت سطح لایه قلع دور سوراخها رو با لایه مسی حس می کنید ( به علت تفاوت روش شیمیائی با فیزیکی ) که با این روش می شه اون عیب رو بر طرف کرد .
در کل این مایع با قیمت ارزونی که داره برای ساخت بردهای با کیفیت بالا در منزل پیشنهاد می شه .
موفق باشید
فیلم محلول قلع در سایت آپارات :
محلول قلع ( پوشش دهی روی بردهای مدار چاپی) (You can see links before reply)