PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : متالیزه کردن بردهای مدار چاپی با کیفیت صنعتی

hishis
14-07-2013, 01:26
سلام دوستان
یک روش خوب برای متالیزه کردن بردهای مدار چاپی رو به صورت pdf ترجمه کردم . امید وارم که با همکاری همه به یک روش خوب و ارزون قیمت برای ساخت بردهای الکترونیک برسیم .
فایل فشرده شده ZIP هست که مقاله به فرمت PDF داخلشه .
موفق باشید.

esisafa
14-07-2013, 01:41
ممنون. بورد اولش هیچ مسی نداره؟؟؟؟؟ اسم این بورد بدون مس چی هست؟؟؟؟؟
کسی میدونه دو تا بورد دو لایه رو چطور و با چه چسبی به هم میچسبونن که میشه 4 لایه

hishis
14-07-2013, 13:46
دوست عزیز
برد مدار مورد استفاده در پست اول یه فیبر ساده دو رو هست که بعد از این مرحله و آبکاری اون با مس سوراخهای اون متالیزه می شه .
در مورد سوال دومتوتن :
مسلما چسبهائی هستند که بشه این کار رو کرد اما نکته اصلی توی نحوه اتصالات این لایه ها است که فکر نکنم توی خونه قابل اجرا باشه .

sadeghbakhshi
31-07-2013, 02:31
سلام دوستان
متالیزه کردن که اهمیتی نداره !!! ii998) به نظر شما داره؟؟
چون خیلی راحت بردی رو که طراحی کردیم رو میشه بیرون چاپ کرد قیمتش هم خیلی گرون نیست
به نظر من چاپ سبز (عایق کردن) مهم هست که خیلی هم گرونه تقریبا شابلنی 30000 شروع میشه به بالا
یعنی یک برد دو رو میشه به عبارتی 60000 تومن
اگر راهی باشه که بشه عایق کرد خیلی خوب میشه
با اسپری پلاستیک میشه ولی من تا بحال امتحان نکردم که ببینم تاثیری روی برد داره یا نه
کسی تا بحال امتحان کرده؟
راستی قسمت مهم این فرایند همون قسمت آبکار کردن هست که حالا با طلا یا عناصر دیگر آبکاری میشه
ولی تو بردهای معمولی که ما تهیه میکنیم همین که ویا رو با قلع پر کنیم کافیه البته من یک برد صنعتی که دیدم
داخل ویا ها از یک فلز طلایی رنگ پر شده بود بعید نیست که از طلا استفاده شده باشه

yusef110
31-07-2013, 03:51
وقتی لحیم کاری بورد تموم شد با این اسپری یه لایه نازک از پلاستیک پشت بورد رو در برابر اکسید شدن حفظ میکنه من بورد اسپری شده رو دیدم ولی اسپری رو پیدا نکردم .