PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میکروکنترلر در صنعت (خط تولید)

meysam.z
11-07-2013, 17:18
سلام دوستان
من یه مدتیه با همین میکرو وارد بازار کار شدم و تقریبا ازش راضی هستم .... حالا درگیر یک پروژه صنعتی بزرگ شدیم تقریبا کنترل یک خط تولید (یه سری ورودی و یه سری خروجی داریم 32 ورودی 8 خروجی)
pcb و طراحی مدار صنعتی رو بلدیم و روش های حذف نویز رو هم باهاش اشنایی داریم
حالا چندتا سوال پیش میاد :
1-میکروهای pic امادگی کار در محیط صنعتی رو دارند (مدت زمان کار کرد و عوامل محیطی گرد و خاک و ....)؟ایا این کار اصولی است ؟
2- میشه به جای plc logo استفاده کرد ؟ فرض ایزوله ورودی و خروجی رو رعایت کنیم .
3- ایا نرم افزارهای برنامه نویسی (بخاطر کرک شدن) قابلیت اطمینان رو دارن که چند سال سیستم کار کنه؟
4-یا با همون plc logo انجامش بدیم ؟

esi_52000
11-07-2013, 17:33
سلام داداشم.بدون هیچ مشکلی کار میکنه.من چنتا از دستگاهایی که ساخنم الان چنذ ساله داره کار میکنه و اصلا یاذم نمیاد کجاها نصب کردم.اگه برنامه نویسیشو درست انجام بدی مثل مرد کار میکنه

esisafa
11-07-2013, 17:35
بستگی به اهمیت پروژه داره. اگه در صورت خرابی به محصول خسارت وارد بشه و ضرر بده و ... حتما از plc استفاده کنید. به هر حال plc برای همچین کاری ساخته شده. اگه نمیخواین هزینه خیلی زیاد بشه به جای زیمنس از دلتا استفاده کنید. همه چیز دلتا چند برابر از زیمنس ارزونتره. یک نمونه plc دلتا 8 ورودی 8 خروجی قیمت کردیم 240 هزار تومان و خیلی راحت هم ارتقا پیدا میکرد. حالا بیاین به لوگو 1 تا 2 میلیون پول بدین

meysam.z
11-07-2013, 18:15
بدون هیچ مشکلی کار میکنه.من چنتا از دستگاهایی که ساخنم الان چنذ ساله داره کار میکنه و اصلا یاذم نمیاد کجاها نصب کردم.اگه برنامه نویسیشو درست انجام بدی مثل مرد کار میکنه
برای برنامه نویسی از همین نرم افزار های کرک شده استفاده می کنید یا اورجینال ؟

amin1139
11-07-2013, 20:15
میگن کارو دست انجام میده ولی چشم میترسه به نظر من اول بررسی دقیق بکن ببین با وقتی که میذاری صرف با کدوم هست میزان ریسکش و خصارات احتمالی رو در نظر بگیر و بعد یک سبک و سنگین کن ببین کدومش مناسبتر هست نگران خرابی مدارت نباش سه تا چیزو رعایت کنی مشکلی پیش نمیاد
1.به تغذیه اهمیت بده
2. ایزولاسیون رو رعایت کن
3. توسیم کشی قوانین رو رعایت کن و دقت کن مثلا کابل 380 با جریان بالا رو از کنار 24 رد نکن
4. تو برنامه نویسی تا اونجایی که مقدور هست برای حالات خاص پیش بینی کن
5.تو همون plc اگر طراح بند فوق رو رعایت نکنه و ob های متناسب رو نذاره cpu به stop میره و خطرناک هست
برای سوال آخرت هم بستگی به پارمتر هات داره و فرایندت داره
چقدر فرایند اهمیت داره و چقدر شما میتونی هزینه کنی
من تو بردهای صنعتی خارجی که الان تو کارخونه در حال کار دیدم که pic استفاده کردن مشکلی هم براش پیش نیومده حتی جاهای کم اهمیت دیدم برد ایرانی هست و با avr نوشتن
اگه سوال خاصی داشتین آدرس تاپیک رو بهم پیام خصوصی بدین
موفق باشین

yusef110
11-07-2013, 21:23
میکروهای خانواده lpc17xx و lpc13xx چطورن ؟ مثل pic ها توی صنعت جواب میدن ؟

esi_52000
12-07-2013, 02:19
برای برنامه نویسی از همین نرم افزار های کرک شده استفاده می کنید یا اورجینال ؟

من از ccs 4.128 صد ذر صد کرک شده استفاده کردم و میکنم.نگرانش نباش داداشم.اگه قوانین نویز رو که گفتی بلدی رعایت کنی مثل مرد کار میکنه

yusef110
12-07-2013, 02:22
من از ccs 4.128 صد ذر صد کرک شده استفاده کردم و میکنم.نگرانش نباش داداشم.اگه قوانین نویز رو که گفتی بلدی رعایت کنی مثل مرد کار میکنه
ورژن های بالاترش هنوز pic32mx رو ساپورت نمیکنه ؟

hmdfar
13-07-2013, 13:10
سلام
منم يك قفل رمزدار اونم با PIC16F84 درست كردم كه چند ساله تو n جا نصبه و آخ نگفته
برنامش هم با اسمبلي نوشته شده

esi_52000
14-07-2013, 14:29
ورژن های بالاترش هنوز pic32mx رو ساپورت نمیکنه ؟

فکر نمیکنم هیچ وقت دیگه ای هم ساپورتش کنه.گویا اصلا قصد ندارن با رفتن به سمت میکروهای 32 بیتی بازار کار میکروهای 8 بیتی و 18 بیتی خودشون رو خراب کنن

Ma3ood
14-07-2013, 14:50
کلا میکرو های pic تا اونجایی که من کار کردم به دلیل کلاک پایین تری که میخورن و معماری قدیمی تر دارای نویز کمتری نسبت به
avr هستند هر چند avr چنان میکروی ضعیفی نیست ولی به دلیل استفاده فراوانش درایران نمونه تقلبی و بی کیفیت زیاد داره نسبت به نمونه pic

amin1139
14-07-2013, 16:43
فکر نمیکنم هیچ وقت دیگه ای هم ساپورتش کنه.گویا اصلا قصد ندارن با رفتن به سمت میکروهای 32 بیتی بازار کار میکروهای 8 بیتی و 18 بیتی خودشون رو خراب کنن
کامپایلر mplab میکروچیپ به زبان c اونو و dspic رو ساپورت میکنه

ramin_kent
14-07-2013, 19:10
در صنعت از arm استفاده کنی بهتر است یا pic ؟

skiboys
15-07-2013, 01:42
در صنعت از arm استفاده کنی بهتر است یا pic ؟
سلام این بستگی به کاری که می خواهد انجام بشه داره همان طور که بچه ها اشاره کردند یک جایی یک میکرو ساده 8 بیتی کافی هستش شایدم زیاد باشه و بحث هزینه هم هست خب در این شرایط اونی که ارزون تره انتخاب می شه که ممکنه avr باشه ولی در جای دیگر ممکن است به دلایلی pic ترجیح داده شود و در مواردی میکروهای arm و در کاربردهایی اینها هم جواب ندهند و نیازمند dsp و یا fpga باشد
برای همین شرایطی مانند کاربرد این وسیله،هزینه،درجه حساس بودن پروژه ، زمان انجام پروژه و موارد دیگر تعیین می کنند که از چه تراشه ای استفاده شود