PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیر برقی یا سلونوئید ولو

sazizianamiri
10-07-2013, 23:29
سلام
کسی تا حالا با این دریچه های سلونوئیدی کار کرده ؟
من برنامه شو نوشتم با pwm میکرو براش ، نمی دونم ولی مدار راه اندازیش چجوری می شه
ممنون می شم اگر کسی اطلاعاتی داره بهم بده

Ma3ood
11-07-2013, 14:34
معمولا شیر برقی ها با با ورود تغذیه باز و بسته میشن
شیر برقی من ندیدم که با pwm بشه باز و بسته بودنشو کنترل کرد شیرهای موجود در بازار یا کاملا باز و یا بسته هستند

amin1139
11-07-2013, 20:22
معمولا شیر برقی ها با با ورود تغذیه باز و بسته میشن
شیر برقی من ندیدم که با pwm بشه باز و بسته بودنشو کنترل کرد شیرهای موجود در بازار یا کاملا باز و یا بسته هستند
کاملا درست
شما با pwm میخواستین چکار کنین؟

sazizianamiri
12-07-2013, 15:37
کاملا درست
شما با pwm میخواستین چکار کنین؟

من می خواستم با PWM سرعت رو کنترل کنم ، چون duty cycle تغییر کنه سرعت عوض می شه .
البته برای این کار باید از کنترلر PID استفاده کنم که بتونم بهش سرعت بدم باید یه جوریم ازش فیدبک بگیرم حالا .
فقط فرکانس PWM باید طوری تنظیم شه که بتونه تو یک تناوبش دریچه کامل باز و بسته شه .

amin1139
12-07-2013, 15:56
من می خواستم با PWM سرعت رو کنترل کنم ، چون duty cycle تغییر کنه سرعت عوض می شه .
البته برای این کار باید از کنترلر PID استفاده کنم که بتونم بهش سرعت بدم باید یه جوریم ازش فیدبک بگیرم حالا .
فقط فرکانس PWM باید طوری تنظیم شه که بتونه تو یک تناوبش دریچه کامل باز و بسته شه .
شما چه نوع شیر سلونیدی استفاده کردین باید بگین تا بتونم راهنماییتون کنم هیدرولیک هست یا پنوماتیک و همچنین 2/2 یا 3/2 یا 5/3 یا....
من باهاشون کار کردم.معمولا 24 ولت هستن

سرعتش در حد پایین هست و فرکانس pwm هم بالا هست این مشکلو باید حل کنی در ضمن اگر سیالت مایع باشه نمیتونی اینکارو بکنی چون شیر خراب میشه به لوله ها هم اسیب میبینه و ضربه ی کله قوچی اونارو خراب میکنه

esisafa
12-07-2013, 16:31
نباید فرکانس pwm از سرعت خود شیر بیشتر باشه. مثلا خود شیر برای تغییر کامل 20 میلی ثانیه زمان میبره و این زمان باید حتما لحاظ بشه. این مطلب رو در مورد شیر پنوماتیک 1/2 و کنترل فشار گفتم. یک ورودی فشار هوای معمولی و ورودی دیگه هوای پر فشار پمپ و خروجی فشار مورد نظر رو داره که کسری از فشار منبع میشه. شاید برای موارد دیگه فرق کنه. برای این هدف حتما باید در هر تغییر پالس pwm ، شیر کاملا باز و بسته بشه

sazizianamiri
12-07-2013, 16:46
یعنی می فرمایید برای هیدرولیک نباید از pwm استفاده کرد؟ اینو نمی دونستم برای مایع می خوام :-S
یعنی باید به صورت معمولی باز و بسته اش کنم فقط؟

esisafa
12-07-2013, 19:04
بستگی به فشار و تحمل اجزا داره. اگه بتونن تحمل کنن که مشکلی نیست. شما وقتی با همین شیر معمولی هم ناگهان جلوی جریان رو میگیرید اگه با شیلنگ وصل کرده باشید میبینید که چه تکونی میخوره. حالا اگه این تکون دائما باشه تنش زیادی ایجاد میشه. این مسئله در بعضی مواقع بسیار اهمیت داره. مثلا در خطوط نفت اگه ناگهان ببندن تمام لوله ها داغون میشن و برای همین بستن یک خط چند دقیقه طول میکشه

amin1139
12-07-2013, 20:29
البته شما میتونی از آکومولاتور هم استفاده کنی تاحد زیادی جلوی ضربه رو میگیره ولی باز هم فکر نکنم شیر سلونید معمولی جواب بده(زود خراب میشه) شیر های مخصوص ضربه گیر وجود داره باید از اونا استفاده کنین

sazizianamiri
13-07-2013, 16:43
البته شما میتونی از آکومولاتور هم استفاده کنی تاحد زیادی جلوی ضربه رو میگیره ولی باز هم فکر نکنم شیر سلونید معمولی جواب بده(زود خراب میشه) شیر های مخصوص ضربه گیر وجود داره باید از اونا استفاده کنین

من چند تا مقاله دیدم که با pwm برای سیالات استفاده کرده آخه
منظورتون از شیرهای مخصوص ضربه گیر تو همین مدل سلونوئیدی منظورتونه یا کلا یه مدل دیگه است ؟

sazizianamiri
13-07-2013, 16:48
من کلا اینو واسه ی پمپ تزریق می خوام ، به نظر شما به طور کلی مناسب هست برای اینکار ؟
من پمپ تزریق دیدم که از اینا استفاده بشه توش
مادم هم در حد خون هست چگالیش اینا مثل آب تقریبا
در این حد چگالیم به نظرتون باز و بسته کردنش آسیب می رسونه به سیستم ؟
چون مخزن ماده هم بزرگ اینا نیست که به خاطر همین فشار بالای ماده زیاد نیست حتی در حالتی که مخزن پره