PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد کار با ماژول های ارسال و دریافت تصویر

Steve Jobs
10-07-2013, 00:15
سلام دوستان. خسته نباشید.
من به تازگی ماژول های زیر رو از فروشگاه سایت خریداری کردم.
TX6729 (You can see links before reply)
RX6788 (You can see links before reply)
اینطور که معلومه کار باهاش خیلی راحته اما من چندتا سوال داشتم و خواستم اهالی فن که با این ماژول کار کردن نظر بدن و بنده رو راهنمایی کنن.

۱.برد واقعی این ماژول چقدر هست؟
۲.چه نوع آنتنی برای گرفتن برد بیشتر میتونم براش استفاده کنم؟
۳.این انتخاب کانالش چجوریه و باید چیکار کنیم؟
ببخشید که سوالام مبتدیانه هست.

البته خودم هم هرچی گشتم نه تو سایتای خارجی نه سایتای فارسی هیچ چیزی پیدا نکردم و امیدوارم این تاپیک استارتی باشه برای رسیدن به مرجع مناسب برای این ماژول ها.

اینم عکسای این ماژول. تنها چیزی که ازشون دارم همینه. حتی دیتاشیتی هم نتونستم ازشون پیدا کنم.

این فرستنده:
You can see links before reply

اینم گیرنده:

اینم نقشه مدار واسه فرستنده هست خیلی کیفیتش بده من میخوام بدونم این قضیه انتخاب کانالش چیه و چجوریه؟

ممنون از همه ی دوستایی که کمک میکنن:wink:

esisafa
10-07-2013, 01:46
عزیز داخل همین شکل اول گفته که اگه وضعیت اون چند پایه چطوری باشه کدوم کانال انتخاب میشه. 4 تا کانال داره

Steve Jobs
10-07-2013, 11:02
اون پایه هایی که باید صفر باشند رو حتما باید به زمین وصل کرد یا میشه که همینجوری ول کرد؟

در مورد آنتن هم اگه توضیح بدید ممنون میشم دوستان عزیز.

aliyaghoobi88
10-07-2013, 11:16
دوست عزیر این ماژول رو خریدم
تا چند متر اول (5متر ) تصویر واضح و خوبه ، ولی بعد از اون تصویر شروع به پرش میکنه و هر چی فاصله بیشتر میشه پرش بیشتر میشه .اگر برای برد کم میخوای مناسبه !!!

مدارش رو هم کاری نداره
برا فرستنده با استفاده از cs ها کانالت رو انتخاب
گیرنده هم در حالت عادی کانال یک هست و اگر زمین رو وصل کنی میتونی بقیه کانال ها رو هم انتخاب کنی

Steve Jobs
10-07-2013, 11:42
با تشکر دوست عزیز.
عجب چطور در توضیحاتش نوشته ۳۰۰ تا ۵۰۰ متر؟ یعنی ۱۰۰ متر هم جواب نمیده؟
شما تو چه شرایطی تست کردید؟ آنتن چجوری بود؟ همین سیم های خودش؟

دوست عزیز یه پایه ی bx تو فرستنده هست. اون همیشه باید زمین باشه درسته؟

یه سوال دیگه؟ شما خروجی تصویر رو با سیم های معمولی وصل کردید؟ مشکلی پیش نیومد؟

aliyaghoobi88
11-07-2013, 18:45
سلام
نه حقیقتا خیلی منصفانه بگم تا 8 متر تصویر خوب بود و بعد از اون شروع کرد تصویر به پرش(شاید ماژول من مورد داشت ) .من آنتن رو دست نزدم و از همون یک تیکه سیم خودش استفاده کردم .

bX اصلا کاری بهش نداشته باشید ، خودش از روی مدار به گراند وصل است .
من ماژول رو روی دات برد مونتاژش کردم و سوکت composite هم برای ورود و خروج تصویر استفاده کردم و کابل هم کابل تصویر بود .
تغذیه هم ریپلش زیاد باشه تصویرت کیفیت خودش رو از دست میده

Steve Jobs
13-07-2013, 02:12
دوست عزیز شما وقتی تغذیه رو وصل میکردید ماژول داغ هم میکرد؟

aliyaghoobi88
13-07-2013, 02:26
دوست عزیز شما وقتی تغذیه رو وصل میکردید ماژول داغ هم میکرد؟

نه اصلا داغ نمی کرد

Steve Jobs
13-07-2013, 13:31
من ماژول گیرنده رو که وصل کردم رگولاتورم خیلی داغ کرد خود ماژول هم کمی داغ بود.

فرستنده هم با اینکه حدود ۸۰ ۹۰ میلی آمپر بیشتر جریان نمیکشید اما رگولاتور داغ میکرد خود ماژول هم کمی داغ میشد. مال شما اصلا داغ نمیشد؟

Steve Jobs
13-07-2013, 14:47
مدار گیرنده هم ۱۵۰ میلی آمپر جریان میکشه همونطور که تو توضیحاتش گفته.
اما تو حالتی که خروجی ازش نگرفتم و فرستنده ای هم در کار نیست.
کف ماژول زیر اون دوتا آی سی یا ترانزیستور آبی ۳ پایه یکم داغ میکنه. به نظرتون عادی هست؟

Steve Jobs
13-07-2013, 19:40
خب دوستان بلاخره تونستم ماژول رو راه اندازی کنم. کیفیتش بد نبود. ولی خب یکم تصویر پرش داشت و یکی دوتا خط سفید وسطش بود. ماژول هم داغ میکنه هم فرستنده هم گیرنده.
بعدا تست میکنم ببینم چقد واقعا برد داره

bargh89
08-12-2013, 00:18
سلام
ببخشید میخاستم در مورد انتقال تصویر از ظریق وای فای به گوشی در فاصله نهایتش 300متر کمکم کنید خیلی گیرش هستم.خواهش میکنم