PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت پروگرامر fpga با usb

jonbakhsh
03-07-2013, 21:24
You can see links before reply

نظرتون در مورد این پروگرامر چیه ؟؟
آی سی CY7C68013A این فروشگاه داره
که میشه باهاش یک مبدل usb تو lpt بسازیم

hossein1387
03-07-2013, 22:48

نظرتون در مورد این پروگرامر چیه ؟؟
آی سی CY7C68013A این فروشگاه داره
که میشه باهاش یک مبدل usb تو lpt بسازیم

سلام

خوب مهندس اون XC2C256 که یک CPLD هست رو اول باید پروگرام کنی دیگه! یعنی نیاز به xilinx کابل داری!
ولی در کل کار جالبی هست :wink:

jonbakhsh
04-07-2013, 01:11
نه متوجه نشدی . آی سی CY7C68013A یک مبدل usb - lpt هستش که فکر کنم جیتک روی اون جواب میده.
پس اگه بسازیم میشه راحت بت لب تاب هم همه پروگرامر های lpt جواب گرفت .
اون cpld هم چیز خاصی نیست . فکر کنم 74125 توی اون بسته تا یک پروگرامر lpt بشه

mansoory
07-07-2013, 15:01
نه متوجه نشدی . آی سی CY7C68013A یک مبدل usb - lpt هستش که فکر کنم جیتک روی اون جواب میده.
پس اگه بسازیم میشه راحت بت لب تاب هم همه پروگرامر های lpt جواب گرفت .
اون cpld هم چیز خاصی نیست . فکر کنم 74125 توی اون بسته تا یک پروگرامر lpt بشه

فرزندم اون آی سی میکروکنترلر سایپرسه نه مبدل!

esisafa
07-07-2013, 16:16
دوستان یک پیشنهاد دارم.

چندتا از بچه ها شروع کنیم و پروتکلهای آیسی ها رو برای پروگرم کردن پیدا کنیم و شروع کنیم به ساخت پروگرمر اونها. منظورم از پروتکل rs232 و usb و موازی و ... نیست. منظورم دستورات و داده هایی هست که باید بین پروگرمر و آیسی برقرار باشه. مثلا در میکرو avr برای خوندن سریال آیسی باید چکار کرد یا برای ریختن اطلاعات در حافظه ی فلش. یا مقدار دادن فیوزبیت ها.
jtag هم باشه که چه بهتر

این پروتکل ها در مورد Avr به دو روش پروگرم موازی و isp موجود هست ولی واسه بقیه نمیدونم

البته کار خیلی خوبی نیست ولی برای کسی که بخواد همچین پولی بدست بیاره به چند ماه زحمتش می ارزه

skiboys
09-08-2013, 23:51
مثل اینکه دوستان به اینکه از CPLD شروع کنیم به توافق رسیده اند پس یک نمونه CPLD برای شروع پیشنهاد کنید

دوستان یک پیشنهاد دارم.

چندتا از بچه ها شروع کنیم و پروتکلهای آیسی ها رو برای پروگرم کردن پیدا کنیم و شروع کنیم به ساخت پروگرمر اونها. منظورم از پروتکل rs232 و usb و موازی و ... نیست. منظورم دستورات و داده هایی هست که باید بین پروگرمر و آیسی برقرار باشه. مثلا در میکرو avr برای خوندن سریال آیسی باید چکار کرد یا برای ریختن اطلاعات در حافظه ی فلش. یا مقدار دادن فیوزبیت ها.
jtag هم باشه که چه بهتر

این پروتکل ها در مورد Avr به دو روش پروگرم موازی و isp موجود هست ولی واسه بقیه نمیدونم

البته کار خیلی خوبی نیست ولی برای کسی که بخواد همچین پولی بدست بیاره به چند ماه زحمتش می ارزه
خب این روش خیلی خوبه و به صورت ریشه ای با نحوه پروگرم کردن این IC ها اشنا می شویم
به نظر من بگردیم چند نمونه پروگرمر USB پیدا کنیم بعد شروع به تحلیل مراحل پروگرم کردن کنیم
البته این روش از دید علمی روش خوبی است ولی از دید بحث فروش و بازده سریع بهترین
روش مهندسی معکوس پروگرم های موجود می باشد( چیزی که هم اکنون در بازار پروگرمرهای IC های دیگر دیده می شود )
در مورد پروگرم های استاندارد شرکت Xilinx قیمتشان چند است؟

esisafa
10-08-2013, 00:36
پیشنهاد میکنم که دنبال چیزی بگردیم که مبدل usb2lpt به همراه پایه های کنترلی باشه
همین پروژه ی usb2lpt با avr چه قابلیت هایی داره؟ اون هم فقط دیتا داره یا کنترل هم داره

Doloop
27-08-2013, 01:46
سلام

بحث پروگرمر بهتره در تاپیک خودش باشه

:wink:

اینو قبلا تو نت پیدا کردم ولی یادم نیست کجا , داشتم توی هارد یه چرخی میزدم که خورد به چشم ...

خیلی ساده هست
توش یه تکست داره که نوشته بود اسپارتان 3 رو باهاش پروگرم کرده XC3S100
اینم قسمتی از اون تکست :

USB FPGA programmer
Author: VCC

mikroPascal project and Delphi project for a Spartan-3(E) FPGA programmer.
Tested on XC3S100E FPGA

Microcontroller:
PIC18F4550

USB protocol:
CDC or HID

Crystal:
20MHz (USB full speed at 48MHz)

همه چی داره از فایل هگز برای PIC تا نرم افزار پروگرم کردن xilinx

دارم براش PCB میزنم اگه میدونید مشکل داره بگید بیخیالش بشم :wink:

esisafa
28-08-2013, 15:13
به این سایت سر بزنید.
AVR Interface (You can see links before reply)
پروگرمر با avr هست البته برای ایجاد پورت سریال مجازی. پس یعنی برنامه ی پروگرمر با پورت سریال ارتباط برقرار میکنه و خودمون این این سورس رو داریم.
سوال اینه که آیا میشه با uart ایسی fpga پروگرم کرد یا باید حتما با jtag باشه؟؟؟؟؟
البته با spi هم ارتباط دارن که شاید از اون برای پروگرم کردن استفاده میکنن و پورت سریال ربطی به پروگرم کردن نداره

Doloop
29-08-2013, 03:10
PCB پروگرمر رو به اتمام هست قبل از اینکه بدم برای چاپ اگر کسی خواست خبر بده

البته من نمونه میخام بزنم و هیچ اعتباری به کارکردن یا نکردنش نیست گفته باشم :mrgreen:

hossein1387
29-08-2013, 05:14
شدیدا پیشنهاد میکنم قبل از ساخت پروگرامر این PDF رو بخونین. You can see links before reply

توی این PDF کاملا توضیح داده شده که نحوه پروگرام کردن SPARTAN3E به چه صورت هست.

esisafa
30-08-2013, 10:58
به این لینک سر بزنید
V-USB - A Firmware-Only USB Driver for Atmel AVR Microcontrollers (You can see links before reply)
یک پروگرمر با VUSB برای cpld
مشکل اینه که صفحه ی سایتش باز نشد. دوستان تلاش کنن ببینن جای دیگه میشه سورسش رو پیدا کرد

sigma-mx
30-08-2013, 14:22
مشکل چیه ؟ این که باز شد و سورس هم دانلود شد !

Doloop
30-08-2013, 16:08
منم همون فایلی که حجمش 490 کیلو بود رو گرفتم ولی فکر کنم اون نیست

تو این سایت برای هر مداری که میخای سرسشو دانلود کنی فقط همینو میزاره جلوت !!!! :baad:

سورس رو چک کردید ببینید توش چیه ؟؟:mrgreen: محتویاتش اصلا ربطی به پروگرمر CPLD داره یا نه ؟!؟!

esisafa
30-08-2013, 16:50
منظورم لینک سازنده دستگاه هست که باز نمیشه. یا آدرسش تغییر کرده یا رو ip ایران باز نمیشه
اون فایل دانلود که مربوط به سورس خود vusb هست و مربوط به این پروژه ی پروگرمر نیست
درواقع گفته که این پروگرمر cpld با vusb ساخته شده

sarab1
31-08-2013, 12:22
آقا حسین پروگرمر به کجا رسید تست کردید؟
در ضمن در صفحه اول اون پروگرمری که دوستمون آقای jonbakhsh (You can see links before reply) عکس هاشون رو گذاشتند احتیاج به فایل های فیرمویر دارد؟ چرا اونو امتحان نمیکنید؟ در بازار فکر کنم که همین رو با قیمت 210 هزار تومن ارائه میدن!

Xilinx USB-JTAG-Adapter - Mikrocontroller.net (You can see links before reply)

Doloop
31-08-2013, 14:47
PCB ش تقریبا کارش تمومه (آخراشه) این چند روز سرم شلوغ بود وقت نکردم روش کار کنم :0013:
بعدش بدم PCBش رو بزنن چندروزی زمان میبره

راستی ... آقا من که :mrgreen: FPGA ندارم اینو تست کنم ... اصلا اون به کنار برنامه نویسی شو هم بلد نیستم :mrgreen: یا باید بدم یکی از دوستانی که FPGA داره تست کنه یا منتظر روشن شدن تکلیف این تایپیک بمونم :sa:

mohambas
01-09-2013, 02:48
فکر خوبیه. اگه جواب بده خریدار داره!

mohambas
01-09-2013, 08:40
شما بساز اگه جواب داد من از حالا با قیمت خیلی خوب خریدارم.

hariri2
27-09-2013, 10:29
چی شد این تاپیک ؟نتیجه داد؟

borhan_azimi
27-09-2013, 15:09
اگه قیمت ای سی هاش رو با قیمت pcb و سایر متعلقات در نظر بگیرید به این نتیجه میرسیم که بهتره همون 200 تومنی رو بخریم.

mahdichi
07-08-2015, 12:20
با سلام

اگر دنبال برد خوب با قیمت مناسب می گردید حتما یه سری به سایت posedge.ir بزنید.
برد پازج بردی براساس برد papilio هست ولی مزیت های زیادی نسبت به آن داره.
اول از همه پروگرامر USB سرخود داره که با همه ی نرم افزارهای خود xilinx بخوبی کار می کنه و برخلاف papilio یا mojo هیچ نرم افزار واسطی نمی خواد.
این برد را به همراه چند تا از دوستان داریم روش کار می کنیم. و علاوه بر طراحی و تولید برد اصلی روی بردهای توسعه مختلف و همیچنین پشتیبانی نرم افزاری آن برنامه ریزی کردیم.
انشالله این برد بتونه یک منبع و رفرنس عالی در زمینه fpga باشه، موضوعی که خیلی کم تو ایران به اون بها داده شده.
خلاصه دوستانی که می خواهند کار با fpga را شروع کنند یا دوست داشتن کار کنند ولی به خاطر قیمت بالا نمی تونستند سخت افزار خوبی بخرند برد پازج می تونه مشکلشون را حل کنه.