PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در انتخاب برد برای خرید

cover_itx
03-07-2013, 05:56
با سلام و درود
قبل از هر چیز جا دارد از تمامی دوستان و شرکت کویر الکترونیک که با زحمت و سخت بسیار این برد ها را از خارج از کشور با وجود تحریم ها و مشکلات بسیار تهیه می کند تشکر ویژه کنم
بنده به مدت یک هفته با برد های فروشگاه کویر الکترونیک آشنا شده ام و در انتخاب یک برد ایده آل برای پروژه خود گیج شده ام
مبنای کار من پردازش تصویر - صوت است و دلیل انتخاب این برد ها هم نسبت به میکرو ساده گی کار با آن ها و درگیر نشدن با رجیستر های آرم و pcb ...
است حالا در انتخاب مارس برد - کوبی برد تردید دارم
با بررسی برد ها به این نتیجه رسیده ام که مارس برد تعدا io
ها و سرعت بیشتری نسبت به کوبی دارد اما مشاهده کردم سایت اصلی مارس جدید است و فروم آن هم خالی از سکنه است و سایت شما هم تقریبا با آمدن ورژن دو کوبی در حال گرایش به آن است حالا نظر شما چیست دوستانی که با مارس و کوبی کار کرده اند (پشتیبانی آموزشی - سخت افزار)
لطفا نقاط قوت و ضعف هر کدام را ذکر کنید که ما در انتخاب خود بعدها دچار پشیمانی نشویم :sa::wink:

لطفا در مورد ورژن 2 هسته ایی کوبی برد اطلاعات کاملا شفاف نیست راستش من از اطلاعات داخل سایت فقط قدرت آن را در پردازنده دو هسته ایی دیدم
و هیچ ویژگی دیگری نسبت به ورژن تک هسته ایی خود نداشت آیا این درست است؟

در مورد این برد ها اگر ما بعدا بخواهیم برای این برد ها یک سری برد گسترش با avr
بزنیم بعدا می توانیم آن را با برد ارتباط دهیم یعنی خروجی و منطق این برد ها با ساختار avr سازگار است

این برد ها (پردازندهA8) آیا دارای rtc داخلی هم هستند؟

باتشکر

esisafa
03-07-2013, 10:59
اتفاقا چون برای پردازش تصویر و صوت استفاده میکنید مهمترین موضوع همون پردازنده هست. قطعا دو هسته ای تهیه کنید. باز هم محدودیت پردازش خواهید داشت

dariush_ab
04-07-2013, 18:45
سلام.
به نظر من هم دو هسته ای تهیه کنید بهتره به خصوص که اختلاف قیمت چندانی هم وجود ندارد.
موفق باشید.

cover_itx
06-07-2013, 02:02
دوستان با تشکر به نظرات شما
ما که سفارش دو هسته ایی خود را ثبت کردیم
اما آیا توی همین برد کوبی پورت سریال rs232 هم وجود دارد ؟

kamikazi
06-07-2013, 09:11
سلام بله وجود داره 2 تا هم هستش اگه اشتباه نکنم

dariush_ab
06-07-2013, 18:40
اما آیا توی همین برد کوبی پورت سریال rs232 هم وجود دارد ؟
بله.تراشه a10 از 8 تا uart پشتیبانی می کند که برای کوبی اگر اشتباه نکنم 5 تا در پین هدر قابل دسترسی است.
UART0
UART3
UART4
UART5
UART6
که UART0 بطور پیش فرض در زمان ساخت کرنل به عنوان DEBUG در نظر گرفته میشود که البته قابل تغییر است.
موفق باشید.