PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار با ماژول های تابلو روان چینی

Doloop
02-07-2013, 17:35
سلام

این تایپیک جهت رفع مشکلات مربوط به راه اندازی ماژول های تابلو روان چینی ایجاد شده :wink:
چون بعد از یه جستجو توی این زمینه دیدم یا اطلاعات رو در قبال هزینه میدن یا اطلاعات کامل رو نمیدن و کار دوباره لنگ میمونه

همچنین میتونیم هم از تجربیات هم استفاده کنیم هم ایده های جدید توی این زمینه رو به مرحله اجرا برسونیم انشاا...:o

Doloop
02-07-2013, 17:43
مشکل اول که برای خودم پیش اومده و همچنان باقی هست اینه که بعد از انجام تمام اتصالات ماژول و کابل سریال و پاور موقع ارسال دیتا با نرم افزار HD2013 توی پنجره باز شده پیغام Send Time Out داده میشه و هیچ تغیری روی تابلو اعمال نمیشه
من پایه های TX و RX رو هم جابجا کردم و هم مستقیم زدم باودریت رو هم 57600 گذاشتم تغیر هم دادم نتیجه ای حاصل نشده lov:
تصویر پیغام رو هم ضمیمه کردم

دوستان با تجربه ترفند یا راهکار خاصی مد نظر دارند ...؟؟؟

sadmonew
02-07-2013, 20:23
سلام مهندس
مدل کنترلری که داری چیه؟
HD-xx ؟؟؟

Doloop
02-07-2013, 20:33
به به آقا صادق
خوبی .؟؟؟

دادا کنترلرش HD-S3 هست , یکی نمونه گرفتم ببینم اگه خوب جواب بده برای کارای داخل سالن شاید ازش استفاده کنم

منتها اون مشکل وجود داره ...!!!!cry::

morteza_rk
03-07-2013, 13:04
سلام حسین جان

من هنوز از این ماژول ها استفاده نکردم. ولی با نرم افزارش شبیه سازی کردم. مشکل Time out مربوط به ارتباط سریال هست. در طرف گیرنده برنامه به گونه ای نوشته شده که مثلا اگه ظرف 100 میلی ثانیه رمز مورد نظر از طرف فرستنده نیومد ارتباط سریال قطع بشه و Time out بده.

به نظر من مشکل از باودریت هست.

Doloop
03-07-2013, 22:44
بعد یه چیز عجیب هم بود یا شاید یه کار زیرکانه از طرف سازنده ؟!!!

من توی یه سایتی خوندم یا باید از کابل های مخصوصی که خودشون ساختن بخری یا اگه خودت کابل سریال داری جای RX و TX رو عوض کنی
یعنی این عمل نمیشد روی بورد اعمال بشه که دیگه نیاز به این نباشه یا زرنگ بازی در آوردن که کابلشون هم فروش بره :sa:

باز من فعلا دوتا باودریت رو امتحان کردم 9600 و 57600 بقیه رو هم میتستم ببینم چی میشه !!!:0013:
من قصد دارم خودم یه بورد کنترل براش بزنم فعلا روش دارم کار میکنم اگه بشه نرم افزارش رو هم خودم مینویسم برای تک رنگ , فعلا :mrgreen:

از راهنمائیتون تشکر به عمل میآید :wink:

behnam6500
03-07-2013, 22:49
مهندس از کجا خریدی؟ قیمتش چقده؟

اگه میشه یه عکسی از این ماژولا بزار...

Doloop
04-07-2013, 11:30
همشون شبیه به همن

You can see links before reply

من فعلا ماژول قرمز P10-V801 گرفتم که P10-V701 هم تو بازار بود گفتن تفاوت شدت نوری داره ولی خوب اشتباه کردم از هردو نگرفتم تا مقایسه کنم
من V806 رو از امجد 45000 گرفتم که با تخفیفش همون 40000 افتاد ولی V710 قیمتش فروش 40000 هست

بورد کنترلش هم HD-S3 (You can see links before reply) هست با قیمت 45000

البته من توی سایت ها دیدم قیمت 40000 زده ولی خوب خودم به عینه چون تو تهران آدرسش رو پیگیری کردم دیدم تو همچین آدرسی فروشگاهی وجود نداره شاید منزل باشه ولی خوب آدرس دقیق نداده بودن
سر قضیه اطمینان و این چیزا ترجیح دادم برم از جمهوری بگیرم:0013:

مثلا KavirLED در تهران هست من به آدرسش رفتم هیچ خبری نبود , اون محدوده کلا مسکونی و همه آپارتمانی بودن ...

sadmonew
04-07-2013, 15:30
...من قصد دارم خودم یه بورد کنترل براش بزنم ...
سلام مهندس
در مورد برد کنترلر این ماژول ها صحبت کردی! اگه خواستی یه سر به وبلاگم بزن

اکبر شفیعی
21-07-2013, 23:43
سلام
برادر doloop ممنون از این تایپکی که ایجاد کردی
لطف میکنی بگی اگه راه اندازی کردی چطور انجام دادی؟
کابل باید خودم بسازم یا خریداری کنم؟
یه توضیح برای آماتور ها بدی ممنون میشم
من از kavirled
کارت و ماژول خریداری کردم.
کارت منم hd-s3 هست.
سریعا منتظر پاسخ شما هستم ممنون

Doloop
22-07-2013, 03:26
کابل باید خودم بسازم یا خریداری کنم؟

بنده هم همینا رو خریداری کردم ولی هنوز موفق به راه اندازی نشدم ..:0013:
من ماژول P10-W801 گرفتم که ممکنه مشکل من همین باشه وباید یه ماژول P10-701 هم بگیرم تا مطمئن بشم قضیه از چه قراره :wink:

منظورت چه کابلیه ؟؟ اگه فلت رو میگی که خودت هم میتونی بسازی ولی به من روی ماژول داد , هم برای تغذیه هم فلت ولی اگه منظورت کابل سریال هست که من خریدم (یک سر مادگی ویک سر نری )
سر بورد مادگی میخوره و پشت کیس هم نری کابل وصل میشه (جهت اطمینان به پشت کیست هم یه نگاهی بنداز تا اشتب نگیری)

منم با توضیحاتی که اینور اونور خوندم گفته باید پین های RX و TX رو جابجا وصل کنیم که بنده همین کار رو هم انجام دادم ولی فعلا نتیجه ای حاصل نشده :wink:
البته من Baud rate رو هم تغیر دادم ولی هیچی :sa:
دیگه کار خاصی نداره همیناست ولی باز میگم هنوز نتیجه نگرفتم بگیرم در اولین وقت موارد رو اینجا قید میکنم ...:wink:

اکبر شفیعی
22-07-2013, 05:48
بین 806 و 701 ظاهرا هیچ فرقی نیست و سوکت هاشون یکیه
فقط بعضی ها معتقدن نور دهی شون با هم فرق میکنه

pencil
12-08-2013, 00:41
سلام بر مهندسان جوان
منم خودم دارم رو این ماژول ها کار میکنم تا این ماژول های LED رو از انحصار درشون بیارم(حداقل برا خودم:mrgreen:)
مهندس شما گفتی که با پورت RS232 نمیتونی کار کنی درسته؟ منم همین مشکل رو داشتم
اما چند بار با استفاده پورت سریال مجازی از برد تبدیل Rs232 به USB با استفاده از میکرو چیپ های Ft 232 تونستم توش برنامه بریزم!! (اینم حل مشکل شما :D )

اما مشکلی که من دارم اینه بعد از پروگرام کردن مین بردم با فلش Usb،میسوزه!!! cry:: تا الان نزدیک 150 پول مین برد دادم کسی میدونه علتش چیه؟ اینم پستش تو این سایت که نوشتم چه بلایی سرم اومده با ذکر تصویر
یی (You can see links before reply)
من نظرم اینه سوالات و مشکلات وتجربه ها خودتون رو درباره این ماژوله ها بیاید اینجا بنوسید تا همه با هم بتونیم یه استفاده مفید از مطلب بکنیم

Ma3ood
21-12-2013, 17:31
چند مدتی هست این تابلو خیلی توی بورس افتاده حتی کسانی که چندین سال خودشون به طور دستی تابلو میزدن روی اوردن به این تابلو ها تقریبا دو ماهی میشه
یه اپشن جدید هم برای این تابلو ها اومده که فکر کنم دیگه حرفی برای گفتن باقی نمی گذاره .
اونم تعویض اپشن ها و نوشته ها به طور WIFI هستش که فقط کافیه برنامه هاتونو در وسیله ای ریموت شکل بریزید و اونو ارسال یه دکمه را بزنید :mrgreen:
با این کار دسترسی به تابلو نیازی نیست و تابلو هر کجایی باشه اهمیتی نداره
سایت اصلیش (You can see links before reply)
فقط چند عدد وارد ایران شده و به طور عمده در دسترس نیست ( در ضمن تست شده توسط خودم:0013: )

sadmonew
21-12-2013, 18:04
سلام مهندس
دستت درد نكنه به خاطر اطلاع رساني:0013::o
من كه خودم تو كار تابلوام از همچين موضوعي اطلاع نداشتم.
واقعا" به همچين گزينه اي نياز بود. ديگه از باز كردن پشت تابلو خلاص ميشيم!

Ma3ood
21-12-2013, 18:22
خواهش میکنم:0013:
همین چند روز پیش راه اندازی شد چون هیچ منبعی هم موجود نبود سایتشم چینی هست و نمیشه ترجمه کرد یه خورده دردسر کشیدیم lov: ولی بالاخره راه اندازی شد
راه اندازی و کاربری آسانی دارد :wink:

sadmonew
21-12-2013, 18:31
اگه زحمتي نيست لطفا برد اصليش هم نشون بدين.
براي من كه خيلي جالبه

Ma3ood
21-12-2013, 18:59
نام برد F70-D12 هست

You can see links before reply!!92554185.jpg

恒舞动卡 无线模块 无线脱机卡通_麒麟电子 (You can see links before reply)

sadeghbakhshi
21-12-2013, 21:55
سلام دوستان:hi:
امکانش هست که برنامه های تابلو روان رو اینجا آپلود کنید؟
با تشکر

Ma3ood
22-12-2013, 00:47
برنامه hd2013
را از این سایت (You can see links before reply)دریافت کنید . تنها نرم افزار برای کار با تابلو روان چینی

khavaninzadeh
08-03-2014, 01:19
سلام..
دوستان طریقه راه اندازی این ماژول ها با میکرو به چه صورته..
خیلی ممنون میشم طریقه کار با این ماژول رو بگه... راه اندازی با avr یا arm
ممنون..

sadeghbakhshi
08-03-2014, 02:48
سلام
این ماژول ها مدلهای مختلفی دارند
و بسته به نوع ماژول نوع درایوشون هم فرق داره
راحترین راه برای راه اندازیشون استفاده از بردهای درایور آماده هست
و درمورد راه اندازی به صورت صفر تا صد توی همین انجمن چندتا تاپیک بود بگردید پیاده میشه
ولی در مورد پردازنده بهتر هست که با میکرو های آرم یا اف پی جی ای باشه
ای وی ار کم میاره

khavaninzadeh
08-03-2014, 10:56
سلام...
دو نوع داره.. (تک رنگ هاش) با هاب 8 یا هاب 12
الان main هایی استند که با avr کار کردن خیلی هم سرعتش خوبه..
منظوره من طریقه درایو کردن این مازول هاست..فرقی نداره با چه میکرویی باشه...
که پایه هایی داره به نامهای OE a b clk lat rd
ممنون میشم دوستان در مورد طریقه راه اندازی این مازول ها اطلاعاتی بزارن..
ممنون

acm
11-03-2014, 02:02
با سلام خدمت دوستان عزیز همشه فعال یه سوال داشتم تابلو من لامپای ال ای دی ش بر عکس شده یعنی به جای این که فقط چیزی که نوشتیم رو روشن کنه و بقیش رو خواموش بزاره همه ی ال ای دی ها رو روشن گذاشته و فقط جای نوشته رو خواموش کرده میخوام به حالت اول شه خواهش میکنم کمک کنید مرسی :)