PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد ساخت پروگرامر usbasp

ascer
02-07-2013, 16:34
دوستای خوبم سلام.راستش الان حدود 2 هفتس اینترنت رو شخم زدم برای پروگرامر usb برای avr
یکی از بهترین نوع پروگرامر usbasp سایت fischl.de - USBasp - USB programmer for Atmel AVR controllers (You can see links before reply) هستش
اما هرچی گشتم یه اموزش کامل از ساخت این مدار پیدا نکردم یا کامل توضیح نداده بودن.همش دستو پا شکسته هست.
من میخوام اینو کامل بساز و با pcb و اموزش کامل تو سایت بزارم
ولی قبلش چندتا سوال دارم
1.توی مدار 3 تا جامپر یا jp1.jp2.jp3 هست.کارشون چیه؟
2.سوکت خورجی یا x2 که 10 پایه هست.اسم پایه ها چیه؟یعنی کدوما رو باید به پایه های میکرو متصل کرد برای پروگرامر.mosi.miso و غیره کدومن؟
3.باید فیوز بیت ها تنظیم بشن.کدومه باید تنظیم بشه؟اگه کسی بتونه با شکل توضیح بده خیلی عالی هستش
4.و این که vcc int چی هست؟؟(توی جامپر jp1 ) دوتا توی مدار نوشته.ایا همون +5v هستش یا نه؟
دوستان این مشکل ,مشکل خیلی از کسایی هست که میخوان این میکرو رو بسازن و تازه کارن.کمک کنین تا کامل بسازمش و یه فایل اموزشی کامل براش درست کنم و توی سایت قرار بدم.ممنونم
عکس مدار هم میزارم:
You can see links before reply (You can see links before reply)

esisafa
02-07-2013, 18:06
همه چی قبلا گفته شده. در همین سایت بگردین.

Ma3ood
03-07-2013, 00:24
دوست عزیز یه خورده با دقت بیشتر به نقشه نیگاه میکردی همه چی حل بود
جمپر اولی برای زمانی که میخوای تغذیه میکروت از پراگرامر تامین بشه
جمپر دوم برای زمانی هست که بخواهید میکروی موجود در پراگرامر را پراگرام کنید که نیازی نیست به گذاشتنش
جمپر سوم برای تنظیم کلاک spi خروجی که برای سرعت کمتر از 4 باید جمپر روی برد باشه و بالای اون نیازی نیست
در مورد فیوز بیت باید خارجی تنظیم کنید توصیه میکنم چون تازه کار هستید از نقشه های موجود در سایتها استفاده کنید و اگه دقتتون را بیشتر کنید بیشتر سوالتتون حل میشه
موفق باشی

ascer
03-07-2013, 00:52
دوست خوبم کاملا حق با شماست
ولی در مورد فیوز بیت این عکسی که میزارم باید به این شک تنظیم بشه؟
You can see links before reply (You can see links before reply)
jtag و ocden هم باید به همین شکل باشن؟؟
بازم ممنونم

Ma3ood
03-07-2013, 01:09
درسته دوست عزیز همین طوری شما بزن

Parsa-m
11-07-2013, 22:43
سلام به همه دوستان
pcb مدار در برد 6*6 همراه با توضيحات در فايل پيوست شده هست
اميدوارم به دردتون بخوره
من كه درست كردم خيلي پروگرامر خوبيه

Parsa-m